به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
اقتصاد مقدس اربعین حسینی
در مورد وجه اقتصادی پدیده‌ی بزرگ اربعین حسینی کمتر سخن به میان آمده است؛ در حالی که جذابیت‌های وجوه اقتصادی پیاده روی بزرگ اربعین حسینی نیز در نوع خود قابل بحث و بررسی است. از شکل‌گیری تجارت در مسیر اربعین و توسعه‌ مناطق مرزی و بهبود روابط تجاری ایران و عراق گرفته، تا زمینه‌ی بررسی عمق نابازار در برابر بازار و مکانیزم آخر‌الزمانی تخصیص و توزیع کالاها و خدمات، به‌گونه‌ای که در هیچ نقطه‌ی دیگری از دنیا سابقه ندارد.
جهش ۱۸۹درصدی وصول مالیات خانه‌ای خالی در مهرماه
روند شناسایی خانه‌های خالی و اخذ مالیات از آنها در حال افزایش است، بر این اساس در مهرماه شاهد جهش در این بخش بودیم، به‌طوری که مالیات اخذشده از خانه‌های خالی در مهرماه در مقایسه با مجموع درآمدهای مالیاتی ماه‌های گذشته رشد ۱۸۹درصدی داشته است.
اتحاد؛ رمز پیشرفت اقتصادی کشورهای اسلامی
در زمانه‌ای که به تعبیر رهبر معظم انقلاب «دموکراسی پول‌محور غربی» با سوالات جدی رو به رو شده است، کشورهای اسلامی باید با تقویت وحدت و معنویت و با تکیه بر اصول چهارگانه‌ی اسلام روند همگرایی هر چه بیشتر با یکدیگر را سرعت بخشیده و منافع اقتصادی خود را تامین کنند.
نقشه‌ی راهبردی صنعت با پیوست عدالت
رشد اقتصادی، شرط لازم بهبود وضع معیشت مردم است. اگر تولیدات اقتصادی در یک کشور بیشتر شوند و درآمد حاصل از آن تولیدات نیز به طور نسبتا عادلانه و برابر بین همه تقسیم شود، سفره‌ی همه‌ی مردم آن کشور رنگین‌تر می‌شود....
اتحاد اقتصادی محور مقاومت؛ دلایل و ضرورت‌ها
یادداشت
تجربه موفق همکاری کشورهای عضو محور مقاومت در مقابله با تهدید تروریسم سازمان یافته و سناریوهای آشوب داخلی موجب شده تا اکنون محور مقاومت تسری این همکاری‌ها به حوزه اقتصادی را اصلی‌ترین درگاه حل مشکلات اقتصادی و غلبه بر فشارهای اقتصادی دشمن قرار دهد
آخرین مطالب