به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
تأثیرات توافق لبنان و اسرائیل بر چشم‌انداز صادرات گاز مدیترانه به اروپا
در حال حاضر توافق بر سر مرزهای دریایی میان رژیم صهیونیستی و لبنان احتمالاً راه را برای افزایش تولید گاز طبیعی در این منطقه هموار می کند اما اختلافات دیگری میان دیگر بازیگران همچنان باقی است که چشم‌انداز کوتاه مدت شکلگیری شبکه متصل انتقال گاز از مدیترانه را مبهم می‌کند
فرصت تجارت با سوخت تخفیفی روسیه/ ابعاد پنهان سوآپ نفت همسایگان شمالی ایران
مدیر اسبق امور بین الملل شرکت نفت گفت: سوآپ نفت از دو جهت برای ما سودآور بود، اولا یک «سوآپ فی» یا هزینه سوآپ به ما پرداخت می‌شد و ثانیا هزینه ایران برای انتقال نفت از جنوب برای تامین پالایشگاه‌های شمالی را کاهش می‌داد.
مضرات مصرف بالا و غیربهینه بخش خانگی گاز برای صنعت و اقتصاد ایران
عضو اتاق بازرگانی گفت: کمبود گاز در زمستان به قطعی برق و گاز صنایع منجر می شود که مضرات زیادی برای اقتصاد کشور دارد. باید با بهینه سازی مصرف انرژی در کشورمان به سمت کاهش میزان مصرف و حل مشکل ناترازی گاز حرکت کنیم. تعرفه گذاری پلکانی پرمصرف در کشورهای مختلف وجود دارد که عامل مهمی در اصلاح و بهینه سازی مصرف افراد است به این شکل که کسانی که مصرف بالاتری دارند باید هزینه های واقعی و غیر یارانه ای گاز را بپردازند
رمزگشایی از برنامه بنزینی دولت سیزدهم/ اجرای راهکار‌های «غیرقیمتی» برای مهار قاچاق بنزین
دولت سیزدهم هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد و توانسته است با راهکار‌های غیرقیمتی مانع از قاچاق ۱۵۰ میلیون لیتر بنزین در ماه شده و بدین ترتیب از منفی شدن تراز بنزین جلوگیری کند.
تبیین توصیه‌های رهبر انقلاب درباره احداث پتروپالایشگاه‌ها/ طلسم تحریم نفتی چگونه می‌شکند
خام‌فروشی نفت یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های اقتصاد ایران است که علاوه بر آسیب‌پذیری ایران از تحریم آمریکا موجب شده است فرصت ایجاد ارزش افزوده و اشتغال‌زایی با توسعه زنجیره ارزش از بین برود.
آخرین مطالب