به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
پاسخی به شایعات عجیب در مورد بودجه ۱۴۰۲
مروری بر نمای کلی و نکات مهم لایحه‌ بودجه‌
بودجه، سند دخل و خرج سالانه‌ی دولت است و بررسی آن می‌تواند نشان بدهد که دولت قرار است در بخش مالی اقتصاد، در سال آینده چه اقداماتی داشته باش
اقتصاد ایران در چشم اژدها
چینی‌ها در مورد ایران چطور فکر می‌کنند!؟
رسانه‌های غرب‌گرا تا پیش از سفر رئیس‌جمهور چین به ریاض همیشه ادعا می‌کردند که ارتباط اقتصادی ایران و چین یک ارتباط استعماری است و چینی‌ها می‌خواهند کشورمان را تاراج کنند! ! همین رسانه‌ها اما پس از سفر رئیس‌جمهور چین به عربستان، ادعا کردند که ایران در ایجاد ارتباط تجاری با چین ضعیف بوده و چین ترجیح داده در روابط اقتصادی کشورهای عربی –خصوصاً عربستان- را جایگزین ایران کند!
افزایش نرخ سود بانکی به شورای پول و اعتبار رفت/ افزایش ۵۷درصدی دستمزد قطعاً برای ۱۴۰۲ تکرار نمی‌شود
رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان "در بیش از ۹۰ کشور دنیا طی ماه‌های گذشته اصلاح نرخ سود بانکی انجام شده است" گفت: ما هم باید حتماً از این ابزار استفاده کنیم که منوط به تأیید شورای پول و اعتبار است که در حال پیگیری و بررسی آن هستیم.
تحریم به عاملی برای تسریع افول آمریکا تبدیل شده است
تحریم اقتصادی ابزاری است که ایالات متحده آمریکا و همچنین برخی از دیگر کشورهای غربی از آن برای تحمیل اراده‌ی سیاسی خود با سایر کشورها و ملت‌ها استفاده می‌کنند.
تبدیل تهدید به فرصت در جنگ ترکیبی
تبدیل تهدید به فرصت به جنگ تحمیلی خلاصه نمی‌شود؛ بلکه تحریم‌های علمی، صنعتی، نظامی و اقتصادی ایران در آن دوران سبب شد که ما نه تنها به خودکفایی در تولید اکثر تجهیزات دفاعی مورد نیاز دست یابیم
رئیس جمهور ضمن اشاره به اینکه مردم بیدار کردستان معاندین را ناکام گذاشتند، گفت: آن‌ها تصو ر می کردند با اغتشاشات اهداف پلید را می توانند دنبال کنند، غافل از اینکه مردم کردستان شهید داده‌اند و با این تکانه ها نمی لرزند.
آخرین مطالب