به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
گنجینه‌ای برای غارت خاطره‌ها
تحریف تاریخ اصطلاحی است که در سال‌های دهه اخیر و در آستانه برخی مناسبت‌ها و ایام همچون سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالروز ملی شدن صنعت نفت و نیز بزنگاه‌هایی همچون عرصه انتخابات که مشارکت عمومی را می‌طلبد، با آن مواجه شده‌ایم.
پلی به آن سوی نادیده‌های ایران
اهمیت فضای مجازی در توسعه گردشگری
برگزاری چهل و پنجمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو به میزبانی «ریاض» عربستان دستاورد قابل‌توجهی برای کشورمان داشت و آن هم ثبت «کاروانسراهای ایران» به عنوان بیست و هفتمین اثر تاریخی و طبیعی ایران در فهرست جهانی یونسکو است.
روایت­ سازی نافرجام
نهم شهریور ماه، انتشار خبر فوت جواد روحی، یکی از رهبران اغتشاشات سال گذشته که اخیراً به اعدام محکوم شده بود
خودکثرت پنداری در شبکه های اجتماعی
برای مقابله با پدیده حباب فیلتر، کاربران باید سواد رسانه ای خود را افزایش دهند، نسبت به الگوریتم های هوش مصنوعی آشنایی نسبی داشته باشند، به این موضوع توجه داشته باشند که صفحات پبشنهادی و گزینه هایی که در محیط مجازی مقابل آنها قرار می گیرد، متاثر از ردپای دیجیتالی آنها می باشد، همچنین بهره گیری از برخی موتورهای جست و جو که سابقه جست و جوی کاربران را ذخیره و ثبت نمی کنند برای رهایی از پدیده حباب فیلتر می توانند کمک کننده باشند.
خانه‌ای هوشمند اما ناامن
پیدا و پنهان اینترنت اشیاء
«اینترنت اشیاء» نخستین بار در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط «کوین اشتون» بریتانیایی وارد ادبیات فناوری شد.
من دیده می‌شوم، پس هستم
این اعتراض و جنبش‌های سیاه رسانه‌ای که جماعتی از ورزشکاران، هنرمندان، بازیگران، فعالان رسانه و .... عنصر اصلی و مهره کلیدی آن بودند،
ردپای دیجیتال
دیده شدن، خوب دیده شدن و البته زیاد دیده شدن کلمات و مفاهیمی است که رسانه‌های جمعی به‌ویژه در سال‌های اخیر برای ما به ارمغان آورده اند.
آخرین مطالب