به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
رسانه چیست؟
رسانه ابزاری است برای ارتباط؛ وسیله‌ای است که فرستنده به کمک آن معنی و مفهوم مد نظر خود (پیام) را به گیرنده منقل می‌کند.
دانش نامه آزاد یا دیکته نویس وابسته!
آیا ویکی پدیا واقعا دانش‌نامه آزاد است؟
قطعا شما هم با تایپ یک واژه و تنها با یک کلیک در مرورگر معروف گوگل اولین صفحه را باز کرده و با سایت ویکی پدیا مواجه شدید. سایتی که این روزها و مثل همیشه در وقایع سیاسی، مشتریان بیشتری برای خود کسب می‌کند.
زنانی با گوشواره‌های باروتی
در چند سال اخیر جوانان بسیاری از این مرز و بوم و حتی برادران افغان و پاکستانی به جنگ با داعش رفتند؛ بنابراین وظیفه هنرمندان نیز این است که در این رابطه رسالت هنری خود را ادا کنند.
دیگر در مقابل هنجارشکنی‌ها بی‌تفاوت نباشید
گزارشی پیرامون فعالیت دادسرای ارشاد در فضای مجازی
بار‌ها برایمان پیش‌آمده که در فضا‌های عمومی شاهد هنجارشکنی‌های اخلاقی و علنی هستیم که در آن هنگام ضمن آزرده‌خاطر شدن، سؤالاتی در ذهنمان شکل می‌گیرد. چه موضوعی باعث شده است که هنجارشکنان با چنین جسارتی دست به قانون‌شکنی در فضای عمومی جامعه بزنند؟
مدیریت فضای مجازی در دنیا در استثمار صاحبان قدرت است
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور
ابوالحسن فیروزآبادی هفته گذشته در حاشیه سفر یک‌روزه خود به قزوین در جلسه شورای اداری این استان که با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی برگزار شد، اظهار داشت: امروز شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در کشور به‌گونه‌ای است که استثمار بسیاری از امکانات در دست صاحبان قدرت است و این مسئله به فضای مجازی و بستر اینترنت نیز منتقل‌شده است.
سناریوسازی بعد از قتل
بررسی نوع مواجهه رسانه‌ها با موضوع قتل همسر دوم نجفی
چند روزی است که از انتشار خبر قتل همسر دوم نجفی؛ شهردار سابق تهران می‌گذرد. خبری شوکه کننده که واکنش‌ها و تحلیل‌های متفاوتی به همراه داشت و به دلیل دربرداشتن چندین ارزش خبری نه‌تن‌ها رسانه‌های مختلف در پوشش گسترده‌تر آن از یکدیگر سبقت می‌گرفتند، بلکه مخاطبان عام و خاص نیز نمی‌خواستند هیچ خبری پیرامون این رویداد را از دست بدهند.
آخرین مطالب