به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
واکنش طالبان به موضع سازمان همکاری اسلامی درباره تحصیل دختران در افغانستان
درحالی‌که سازمان همکاری اسلامی در نظر دارد تیمی را برای گفتگو برای رفع ممنوعیت کار و تحصیل زنان به کابل بفرستد، طالبان اظهارداشت که نگرانی‌های این سازمان را درک می‌کند و وعده داد این مشکل حل خواهد شد.
بحران بهداشتی و درمانی در غزه؛ استفاده از کمک‌های پزشکی به عنوان سلاح جنگی
رژیم صهیونیستی که نوار غزه را محاصره کرده و هر از گاهی به جنگ نابرابر با آن می‌رود تا به ادعای خود سایه تهدیدات امنیتی را از سر سرزمینهای اشغالی دور کند در جنایتی خاموش از ورود تجهیزات پزشکی و بهداشتی به این منطقه به عنوان سلاح جنگی برای تحت فشار قرار دادن فلسطینی‌ها استفاده می‌کند.
جاده یک‌طرفه روابط واشنگتن- ریاض
پس از جنگ جهانی دوم بود که عربستان سعودی برای آمریکا به یک شریک اقتصادی مهم تبدیل شد. این شراکت اقتصادی بیش از هرچیز ناشی از دشمنان مشترک و همچنین نیازهای مکمل دوطرف بود. نفت مانند خون در اقتصاد آمریکا می‌چرخید و سلاح‌های آمریکایی امنیت عربستان را تامین می‌کرد.
بن سلمان و پشت پا به میراث بنیانگذار سعودی
عربستان سعودی چند دهه است که یکی از نزدیکترین متحدان آمریکا در خاورمیانه به شمار می‌رود. براساس پیمانی «کوئینسی» واشنگتن اعلام کرد که در ازای ارائه تضمین از سوبراساس ی عربستان برای تأمین نفت مورد نیاز آمریکا، از خاندان حاکم آل سعود حمایت بی‌قید و شرط می‌کند.
سلمان رشدی چهره منفور جهان اسلام
سلمان رشدی بعد آن کتاب بشدت در جهان اسلام منفور شد و بعد از آن دیگر زندگی عادی نداشته است و باید تا آخر عمر نیز باید در اضطراب و آشوب بماند.
پدیده­ معجزه آسای مقاومت
مقاومت اسلامی و الگوی حاکمیت اسلام سیاسی علیه استکبار جهانی
پیام­های حج از مهم­ترین پیام­های رهبرمعظم انقلاب اسلامی محسوب می­شود؛ زیرا دامنه مخاطب پیام­ها، مسلمانان سراسر جهان در اصلی­ترین مناسک جمعی دین اسلام است و از سوی دیگر مرزبندی اصلی میان اسلام سیاسی با محوریت الگوی حاکمیت جمهوری اسلامی با اسلام آمریکایی و جهان استکبار مشخص می­گردد.
بازتاب سخنان سیدنصرالله در رسانه‌های صهیونیستی/ اسرائیل هفته‌های پرچالشی پیشِ‌رو دارد
رسانه‌های صهیونیستی که روز گذشته سخنرانی‌های رهبران مقاومت را با دقت زیر نظر داشتند بعد از سخنرانی سید نصرالله اعلام کردند که نهاد‌های نظامی و امنیتی اسرائیل هفته‌های آینده چالش‌های بزرگی پیش‌ِرو خواهند داشت.
آخرین مطالب