به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
امیرعبداللهیان: اگر اقدامی علیه سپاه پاسداران انجام شود پاسخ ایران بسیار سخت خواهد بود
وزیر خارجه ایران گفت: در دیدار با مقامات ذیربط اتحادیه اروپا، به صراحت به آنها گفتیم که اگر قرار باشد درخصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدامی انجام دهید که تاثیری در نهاد حاکمیتی موثر جمهوری اسلامی بگذارد واکنش و پاسخ ایران بسیار سخت خواهد بود.
دستور پوتین برای مشارکت روسیه در احداث راه آهن رشت - آستارا /ظرفیت‌های ایران و روسیه برای مبادلات برقی/تأکید والودین و قالیباف بر لزوم توسعه همکاری های بانکی
در سومین نشست کمیسیون عالی همکاری های پارلمانی ایران و روسیه مطرح شد؛
رئیس دومای روسیه گفت: یک مسیر ۱۶۴ کیلومتری میان رشت-آستارا داریم که وزارت راه روسیه به دستور رئیس جمهور پوتین انجام آن را دنبال می‌کند و تاکید ما این است که نباید روند آن را طولانی کرد.
هشدار امیرعبداللهیان به بورل؛ تروریستی خواندن سپاه شلیک به پای خود اروپاست
وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با بورل تروریستی خواندن سپاه را شلیک به پای خود اروپا خواند و به پارلمان اروپایی هشدار داد که به تبعات منفی این رفتار احساسی خود بر اروپا بیندیشد و بر مسیر دیپلماسی، تعامل سازنده و عقلانیت تمرکز کند و گفت: پاسخ و واکنش ایران متقابل خواهد بود.
چمدان اقتصادی هیئت روسی در ایران
در ادامه سلسله دیدار‌های اقتصادی ایران و روسیه یک هیئت بلندپایه روس در دیدار با مقامات کشورمان در تهران، راه‌های تقویت مناسبات دوجانبه و به ویژه تکمیل سریع کریدور‌های ریلی بین دو کشور را بررسی کردند.
پیام‌ها و اهداف سفر امیرعبداللهیان به لبنان
ایران تداوم بن بست سیاسی موجود آنهم در میانه شرایط بحرانی اقتصادی این کشور را به زیان صلح و ثبات در لبنان و منطقه و تنها به نفع رژیم صهیونیستی برآورد می‌کند و از این رو سفر امیرعبداللهیان می‌تواند گامی در جهت نقش‌آفرینی برای تسهیل شرایط توافق سیاسی میان گروه‌های لبنانی باشد.
باقری: ایران به‌عنوان یک عضو مؤثر همواره همکاری جدی با آژانس داشته است/ مذاکرات ادامه دارد
عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک عضو مؤثر و مسئول آژانس و همچنین NPT و به‌عنوان کشوری که دارای توانمندی هسته‌ای است، همواره همکاری جدی و مؤثر با آژانس داشته است.
آخرین مطالب