به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
رویای وارونه کاخ سفید
بازخوانی رویداد‌های پسا ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱
خبر عجیبی که سراسر دنیا را متحیر کرد. حمله به مهم ترین برج های دوقلو آمریکا و این داستان سرآغاز رفتارهای خشونت آمیز کاخ سفید در غرب آسیا شد.
جنگ اوکراین و بازار قاچاق تسلیحات غربی
منتقدان جدی دولت بایدن می گویند؛دولت فعلی آمریکا به بهانه جنگ اوکراین با روسیه، میلیارد‌ها دلار از پول مالیات‌دهندگان آمریکایی را در حالی برای کمک به اوکراین اختصاص داده است که سرنوشت بخش مهمی از این پول‌ها که در قالب کمک‌های مالی و تسلیحاتی به کی‌یف ارائه می‌شود، مشخص نیست و اغلب از حساب‌های شخصی مقامات اوکراینی یا فروش تسلیحات آمریکایی در بازار سیاه سردرمی‌آورد.
جنون جنسی  و پیری دو مشکل بزرگ ارتش آمریکا
، ارتش آمریکا برای جلوگیری از پیری خود دو راه بیشتر ندارد: یا سربازان بیشتری جذب کند یا با کاهش مأموریت‌ها (داخلی و خارجی) خودش را کمتر به دردسر بیندازد. باتوجه به موانع آماری و اجتماعی که بر سر جذب نیرو در ارتش این کشور وجود دارد، افزایش بیشتر نیروها در آینده نزدیک بسیار دشوار و سخت خواهد بود.
زوج های ویرانگر دو کشور عراق و اوکراین
«نولاند» و همسرش، «رابرت کیگان» مورخ، نویسنده و مفسر سیاست خارجی آمریکایی در موسسه بروکینگز است. او یکی از بنیانگذاران پروژه‌ی «برای قرن جدید آمریکایی» بود. کتاب «جهان ساخته‌ی آمریکا» او توسط باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق مورد تمجید قرار گرفت
مذاکره بدون مالی
روایت عدم حضور مهم­ترین کنشگر آمریکایی مذاکرات هسته ای
مدتی است خبر پیرامون «مرد شماره یک» تیم آمریکایی در پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران بیشتر از اصل موضوع مخابره می شود.
فاجعه ای از نوع هیروشیما
توسل به سلاح های ممنوعه
ظاهرا این عادت منحوس آمریکایی هاست که با بی رمق شدن جنگی یا اتفاقی، افکار شیطانی خود را به شکلی دیگر رونمایی می کنند.
آخرین مطالب