به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
سفر جنجالی کیم به مسکو؛ تقاضای محرمانه پوتین از رهبر کره شمالی چیست؟
در بحبوحه جنجال‌های رسانه‌ای غرب درباره روابط روسیه و کره شمالی در ماه‌های اخیر، کیم جونگ اون با قطار منحصر به فرد و زرهی خود، وارد روسیه شد تا با مقامات ارشد این کشور درباره روابط دوجانبه گفتگو کند، سفری که غربی‌ها آنرا نشانه‌ای از ضعف مسکو توصیف کنند که برای تقویت زرادخانه خود دست به دامن پیونگ یانگ شده است
«کنفرانس امنیتی مسکو»؛ فوندانسیون امنیت بین‌الملل در گذار از جهان تک‌قطبی
دهها کشور از سراسر جهان در کنفرانس امنیتی مسکو گردهم آمده‌اند تا در واقعیت‌های جدید جهانی که در حال گذار به سمت نظم چند قطبی است، همکاریها را افزایش دهند، کنفرانسی که برخلاف ساختارهای غربی به جای بحران‌سازی هدفش برقراری صلح و ثبات است.
نشست سه جانبه مسکو درباره قره باغ و دورنمای مبهم صلح
نشست سه‌جانبه برای حل بحران قره‌باغ درحالی در مسکو برگزار می‌شود که نشست‌های قبلی دو طرف مورد مناقشه برای رسیدن به صلح نتیجه‌ای به همراه نداشته و فرصت خوبی برای ورود غرب به این پرونده امنیتی فراهم کرده تا از آب گلالود ماهی بگیرند، تحرکاتی که نگرانی روسها را دو چندان کرده است.
کودتای فرعون عبری
پارلمان رژیم صهیونیستی در اولین قرائت خود، یک بند کلیدی از لایحه جنجالی اصلاح سیستم قضایی را تصویب کرد که طی آن اختیارات دیوان عالی محدود می‌شود، اقدامی با اشغال مجدد خیابانها به دست معترضان سرزمینهای اشغالی را به صحنه آشوب و هرج و مرج خواهد کشاند.
شورشی مسلحانه که زود پایان یافت
یوگنی پریگوژین، از اعضای سرویس حفاظت شخصیت‌ها و اماکن حساس روسیه معروف به اف. اس. او می‌باشد. وی در طول خدمت خود، مسئولیت آشپزخانه و سرآشپزی و بخشی از تشریفات پوتین و کرملین را که تحت نظر این سرویس اداره می‌شود بر عهده داشته و یکی از معتمدترین افراد به پوتین بوده است.
مسکو سقوط می‌کند؛ همان‌طور که تهران سقوط کرد!/ جنگ ترکیبی علیه ایران، روسیه و چین
در حالی که ارتش روسیه در اوکراین درگیر نبرد نظامی است و تحریم‌های اقتصادی و بایکوت‌های سیاسی از ماه‌ها قبل شروع شده است، شورش مسلحانه داخلی، نبرد اطلاعاتی و جنگ رسانه‌ای با اخبار و شایعات دروغین در فضای مجازی هم دنبال می‌شود.
ورود قدرتمند چین به مناقشه فلسطین
چین که در راستای جایگاه ابرقدرتی خود دنبال حل بحرانهای جهانی است، پس از میانجیگری بین ایران و عربستان سعودی، این بار قصد دارد با ورود به تحولات فلسطین به هفت دهه مناقشه عبری- عربی پایان دهد.
آخرین مطالب