به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
برای شهیدی که دیر شناختمش
در میان شهدای مظلوم حادثه تروریستی شاهچراغ، نام یک جوان نخبه دهه شصتی بیشتر از بقیه شهدا توجه همه را جلب کرد؛ شهید دکتر سید فریدالدین معصومی.
عکس / مصدومین حادثه تروریستی شیراز
در پی حمله تروریستی توسط عوامل تکفیری به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) جمعی از هموطنان شهید و زخمی شدند و مصدومین در بیمارستان های رجایی، نمازی و مسلمین شیراز بستری هستند که در حال حاضراز ۱۳ نفر حاضر در بیمارستان های سطح شهر شیراز حال ۳ مصدوم به دلیل شدت جراحات وارد شده وخیم اعلام شده است و تعدادی از مصدومان هم از بیمارستان مرخص شده اند.
به کاهدان زدید‌!
سعدالله زارعی در یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: بحث «حجاب» در ایران نمی‌تواند دستمایه یک شورش موفق
روایتی از جنایت‌های ضدانقلاب در کردستان؛ ماجرای درخواست سردار بی‌ادعا که اجابت شد + تصاویر
مرور زندگی شهید حاج هوشنگ ورمقانی سردار بی‌ریای کردستان، نکات فراوان و آموزنده نصیب همه کسانی می‌کند که دل در گرو اعتلای نظام و این سرزمین الهی دارند ولی بارزترین نکته‌ این زندگی‌نامه، بی‌تابی همیشگی شهید، برای پیوستن به افلاکیان است.
از روایتی شب سخت رزمندگان در عملیات کربلای ۴
یک لحظه علی از دست ما سر خورد و سه نفری در لجنزار افتادیم. تا افتادیم رگبار گلوله عراقی درست با فاصله چند سانتیمتر از بالای سر ما رد شد. من و محمد جواد با چشمان گرد شده به هم نگاه کردیم که سُر خوردن علی و افتادن ما موجب شد تیر نخوریم.
خشت اول
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «حرکت شهدای مدافع‌حرم شما که در این برهه در خارج از کشور به شهادت رسیدند، درواقع شبیه حرکت آن کسانی است که با جانِ خودشان توانستند قبر حضرت اباعبدالله را حفظ کنند.... همان رفتن‌ها بود که حالا رسیده به بیست میلیون زائر پیاده‌ی اربعین. اگر آنجا کسانی فداکاری نمیکردند، امروز شوکت و هیمنه‌ی محبّت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام این‌جور دنیا را فرا نمیگرفت؛ که شما می‌بینید در راه‌پیمایی اربعین از کشورهای مختلف -از فارس و ترک و اردو و کشورهای اروپایی و حتّی از آمریکا- افرادی بلند میشوند می‌آیند آنجا؛ این کار را چه‌کسی کرد؟ این خشت اوّل و اصلیِ این کار را همان کسانی گذاشتند که درواقع جانشان را برای زیارت قبر اباعبدالله علیه‌السلام فدا کردند.» ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
آخرین مطالب