به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
چه کسی ۵۰ اثر تاریخی ایران را تخریب کرد؟
بیش از ۵۰ اثر تاریخی از دوره صفوی را چه کسی خراب کرده باشد خوب است؟! اصلا خوب که نیست و امروزه باور چنین اقدامی هم سخت است، ولی «ظل‌السلطان» قاجار چنین کاری کرد و ایرانی ها را از بخشی از یادگاران باشکوه دوران صفویه محروم کرد.
نشست تمدن‌های کهن در بغداد برای حفظ میراث فرهنگی
ششمین دور نشست تمدن‌های کهن روز یکشنبه در بغداد آغاز بکار کرد و شرکت کنندگان در این نشست درباره توسعه همکاری در زمینه حفظ و نگهداری از آثار باستانی و تقویت ارتباط و تبادل تجربه میان ملت‌ها و فرهنگ‌های مختلف گفتگو کردند.
ساخت پارک های جدید برای تهران روی بوم نقاشی!
دیدار با حسین محجوبی ـ معمار پارک ساعی و نقاش معاصر
طراح و معمار پارک های معروف تهران که از نقاشان معاصر کشورمان هم هست، مدتی است که برای طراحی پارک های جدید به بن بست خورده است. می گوید، تهران آب ندارد. او خلاقیت را جایگزین ماندن در این شرایط کرده است و پارک هایی که طراحی کرده و قرار بوده زمانی عملیاتی شود را در تابلوهایش به تصویر می کشد.
حالا وقت عبور از حاشیه‌هاست
به بهانه حضور گروهی از بانوان در ورزشگاه آزادی
چالش و دعوا بر سر رفتن زنان به ورزشگاه‌ها بالاخره تمام شد و گروهی از زنان تهرانی توانستند بازی ایران و کامبوج را از نزدیک ببینند، اما با پایان یافتن این مشکل، آیا حل سایر موضوعات مرتبط با زنان هم قرار است با همین همت و جدیت پیگیری شود یا همه بگوومگو‌ها بر سر چنین موضوع حاشیه‌ای بوده و سایر موضوعات اصلی به فراموشی سپرده می‌شوند؟
دستاورد‌های عینی اربعین
وجه تمایز راهپیمایی اربعین با گردشگری‌های تفریحی به گرجستان و ترکیه
سفر به عراق برای پیاده‌روی اربعین امام حسین (ع) وجوه منحصر به فردی دارد که از جنبه‌های مختلف، آن را با سایر سفر‌ها متمایز می‌سازد و به این سفر روحانی، جایگاهی خاص می‌بخشد.
پارک های جنگلی تهران | تجربه ای از طبیعت سبز شمال
تصور همه ی ما از تهران شهری بزرگ و پیچیده با انواع آلودگی های صوتی و کمبود اکسیژن است، همه ی ما فکر می کنیم که تهران دیگر جایی برای نفس کشیدن باقی نگذاشته است و همه جا را ساختمان های عظیم و برج ها پر کرده است. فکر می کنیم که پارک های دیدنی تهرانچیزی نمانده است.
تاریخ با افسانه های زیادی از گیاهان و درختانی که انسان خورده اند، پر شده است. در دنیای حقیقی، گروهی از گیاهان گوشتخوار وجود دارند که می توانند حیوانات و حشرات کوچک را گرفته و مصرف کنند، اما آیا افرادی هستند که ادعا کنند گیاهان گوشتخوار وحشی که قادر به گرفتن انسان ها هستند وجود داشته یا وجود دارند؟
آخرین مطالب