به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
ظرفیت‌های همکاری کشورهای اسلامی
رهبرمعظم انقلاب در دیدار با میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌ و جمعی از مسئولان نظام، بر وحدت و اتحاد مسلمین تاکید کردند و آن را امری اصیل و نه تاکتیکی خواندند.
ایران و ظرفیت‌های ابتکار کمربند و راه
ابتکار احیای جاده ابریشم توسط چین، چه درهایی را به روی اقتصاد ایران می‌گشاید!؟
بر اساس این ابتکار، چین از طریق آسیای میانه و غربی با خلیج فارس و دریای مدیترانه و از طرف دیگر با آسیای جنوب شرقی و جنوب آسیا و اقیانوس هند مرتبط می‌شود.
جزئیات تغییر نقشه ترانزیتی ایران - ارمنستان/ آغاز مقدمات انجام راه جایگزین/ آمادگی تهران برای مشارکت در ساخت مسیر خودرو‌های سنگین
گفت‌وگو|
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایجاد انسداد در مسیر ترانزیتی ایران و ارمنستان برای ما پذیرفتنی نیست، اعلام کرد: کار بخشی از مسیر جایگزین آغاز شده است و برای مشارکت در احداث مسیر خودروهای سنگین نیز آمادگی داریم.
تایمز آو اسرائیل: قرارداد ایران و چین از نفوذ آمریکا در منطقه می‌کاهد/تضعیف اهرم فشار آمریکا در مذاکرات احتمالی
تایمز آو اسرائیل نوشت؛ قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین می‌تواند اهرم فشار آمریکا علیه ایران را قبل از مذاکرات مورد انتظار تضعیف کند و از نفوذ آمریکا در غرب آسیا بکاهد.
«بزرگراه مقاومت»، ایده ابتکاری ایران، عراق و سوریه برای شکست جنگ اقتصادی آمریکا علیه مقاومت
با شکست آمریکا و متحدانش در جنگ نظامی، جنگ اقتصادی علیه کشورهای مقاومت به‌راه افتاده که هدف آن به زانو درآوردن این کشورهاست، بنابراین لزوم همکاری‌های اقتصادی بین این کشورها بیش از پیش احساس می‌شود.
آخرین مطالب