به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
گروه ۷؛ ناکارآمد در حل مشکلات اقتصاد جهانی
گروه ۷ چیست و چه اهدافی را در اقتصاد جهانی دنبال می‌کند؟
رهبران کشور‌های گروه هفت (جی‌هفت) این روز‌ها در فرانسه دور هم جمع شده‌اند تا چند روزی در کنار هم مذاکراتی داشته باشند؛ مذاکراتی که تنها به هفت‌کشور عضوِ این گروه مربوط نمی‌شود و مسائل بین‌المللی را نیز شامل می‌شود.
جنگ اقتصادی ترامپ؛ استراتژی پیروزی یا خودکشی اقتصادی؟
ترامپ با دامن زدن به جنگ اقتصادی با دیگر قدرت‌های اقتصادی از جمله چین به بروز چنین وضعیتی دامن زده است که این خود در کنار عامل مهم رشد بدهی‌های آمریکا به بیش از ۲۲ ترلیون دلار که به عقیده کارشناسان یک بمب ساعتی برای نابودی اقتصادی آمریکا است موجب می‌شود تا فرارسیدن بحران اقتصادی در دوران ترامپ سرعت بیشتری پیدا کند.
نشست گروه ۲۰ و اثرات آن بر اقتصاد ایران
در نشست اخیر گروه ۲۰، چه گذشت؟!
هفته‌ی گذشته شاهد نشست سالانه‌ی ۱۹ کشور جهان، به‌علاوه‌ی اتحادیه‌ی اروپا بودیم که به نشست گروه جی ۲۰ معروف است. این نشست و مواضعی که سران کشور‌ها در آن اتخاذ می‌کنند ازاین‌رو حائز اهمیت است که این کشور‌ها درمجموع ۸۵ درصد تولید ناخالص داخلی دنیا و دوسوم جمعیت دنیا را در برمی‌گیرند.
دوقطبی‌سازی FATF
بنا به نظر بسیاری از کارشناسان، دولت از سال گذشته بند‌های زیادی از خواسته‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را داوطلبانه اجرا می‌کند؛ ولی اثر آن‌ها در جامعه چیزی جز محدود شدن ساختار‌های اقتصادی کشور نیست.
داستان سفری دیرهنگام؛ اما مفید و مهم
چرا تعمیق روابط اقتصادی و تجاری با عراق برای ایران اهمیت دارد؟
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه‌ی کشورمان ۲۳ م. دی‌ماه سفری چهار روزه به عراق داشت؛ سفری مهم که در آن مدیران ارشد ده‌ها شرکت کارآفرین دولتی و خصوصی ایران وی را همراهی می‌کنند.
مقروض‌ترین و گرفتارترین دولت‌های دنیا
گزارشی درباره بحران بدهی آمریکا
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اخیر مردم قم در ذیل تبیین مسأله‌ی افول آمریکا، به ظهور نظام اسلامی و به سبب آن ایجاد ترک در قدرت ظاهری استکبار اشاره کردند و فرمودند که «در این چهل سال، این تَرَک دائم دارد عمیق‌تر میشود. ثروتمندترین دولتهای دنیا، امروز مقروض‌ترین و گرفتارترینِ دولتهای دنیا است؛ اینها شوخی است؟ اینها همان نکاتی است که جوانهای ما باید روی آنها متمرکز بشوند. بحث صف‌بندی زبانیِ این مسئول و آن مسئول نیست؛ بحث هویّتها است، بحث حرکتها است، بحث آرمانها و آینده‌ها است.»
آخرین مطالب