به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
کاهش زمان صدور برخی مجوز‌ها از ۵۶ روز به ۴ /انتقاد جهانگیری از برخی تصاحب کنندگان اراضی دولتی
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مسئولیت هماهنگی و برنامه ریزی برای اجرای این سیاست ها را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد:کاهش زمان صدور برخی از مجوز‌ها از ۵۶ روز به ۴ روز اتفاق مبارکی است.
ریشه رانت و دلالی خشکانده شود
بررسی راه‌حل اساسی مشکلات بازار خودرو در گفت‌وگو با رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی
به همین ترتیب قیمت را پله‌پله پایین بیاورند تا خودرو به قیمت واقعی خود برسد که درنتیجه مصرف‌کننده نهایی با قیمت واقعی خودرو می‌خرد و کسانی که به دنبال سود هستند، وارد بازارهای دیگر، مثل طلا و ارز می‌شوند.
هرچند که ویروس کرونا مشکلات زیادی را به وجود آورد، اما برای دانش‌بنیان‌ها برکات زیادی داشت، تا قبل از مشکلات ناشی از کرونا کشور‌های مختلف جرأت گرفتن دارو یا تجهیزات پزشکی از ایران را به دلیل تحریم‌ها نداشتند، اما حالا برای گرفتن تجهیزات پزشکی همچون دستگاه تنفسی و ماسک‌های نانویی ایرانی التماس می‌کنند.
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودرو‌های دپوشده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها، با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیئت وزیران برای ترخیص خودرو‌های دپوشده، آخرین وضعیت ترخیص این خودرو‌ها را اعلام کرد.
اقدامات ستاد تنظیم بازار برای ماه رمضان/ توزیع ۲۰۰هزار تن کالای اساسی آغاز شد
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار اقدامات این ستاد را برای ماه مبارک رمضان تشریح کرد و گفت: برنامه‌ریزی لازم برای تأمین ۲۰۰هزار تن انواع کالای اساسی از محل ذخایر و واردات با ارز ۴۲۰۰تومانی انجام شده است.
۶ پیشنهاد عملی به دولت برای عبور کم‌خطر از ۲راهی کرونا-اقتصاد/ «جهش تولید» راه رهایی از بن‌بست
یک کارشناس اقتصادی با برشمردن برخی زیان های اقتصادی کرونا، پیشنهادهای عملی به دولت برای تصمیم گیری صحیح در دوراهی کرونا و اقتصاد داده و گفت: محقق شدن جهش تولید بهترین راه برای رهایی از این گرفتاری است.
جزئیات ضوابط فعالیت کسب‌وکارهای کم‌خطر در طرح فاصله‌گذاری هوشمند/ صنوف پرریسک همچنان تعطیل است
قائم مقام وزارت صمت:
قائم‌مقام وزیر صمت جزئیات ضوابط فعالیت کسب‌وکارهای کم‌خطر را تشریح کرد و گفت: ۷.۵میلیون شاغل مستقیم اصناف هستند، باید در فاصله‌گذاری هوشمند حتماً اثرات تصمیمات لازم را لحاظ کنیم، چون این حوزه حدود ۱۸.۵میلیون نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شود.
آخرین مطالب