به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
رئیس‌کل بانک مرکزی در واکنش به افزایش قیمت ارز نوشت: دستاویز قراردادن موضوع FATF برای اثرگذاری در نرخ ارز از طریق سفته‌بازان و فضای مجازی، با واقعیات بازار و روند تأمین ارز در تجارت خارجی کشور و چشم‌انداز گشایش کانال‌هاى جدید همخوانی ندارد.
شایعه‌سازی دلالان درباره FATF با هدف افزایش دوباره نرخ ارز
برای ایجاد موج افزایش نرخ ارز عده‌ای از دلالان بازار ارز شایعه قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF را در فضای مجازی را مطرح کردند، اما پیگیری از یک مقام آگاه در بانک مرکزی نشان می‌دهد FATF هیچ تصمیم جدیدی در ارتباط با ایران اتخاذ نکرده است.
معاون سازمان مالیاتی: مالیات ندادن هنرپیشه‌ها بی‌عدالتی در حق کارگر و کارمند است
معاون سازمان امور مالیاتی گفت: چرا «کارگر ضعیف» و یا «مغازه‌دار با داشتن یک مغازه بسیار کوچک» و یا «فعال اقتصادی با داشتن مشکلات زیاد»، باید مالیات پرداخت کند، اما «یک شخص که در حوزه فرهنگ، کار اقتصادی می‌کند»، نباید مالیات بدهد؟
راه‌های برون‌رفت از آشفته‌بازارِ خودرو
حمایت از صنعت خودرو، مخرّب یا سازنده؟!
خودرو در کشور ما علاوه بر اینکه یک کالای مصرفی مهم است، کالایی سرمایه‌ای نیز محسوب می‌شود؛ یعنی مردم هم از آن برای حمل‌و‌نقل استفاده می‌کنند و هم گاهی برای اینکه جلوی کاهش ارزش پول نقد خود در اثر تورم را بگیرند، خودرو می‌خرند. از طرفی، تغییرات قیمت خودرو و قطعات یدکی آن، روی قیمت کرایه‌ها نیز مؤثر است.
هپکو؛ نتیجه خصوصی‌سازی معیوب
بررسی روند شکل گیری بحران در شرکت بزرگ هپکو
شرکت هپکو بزرگ‌ترین تولیدکننده ماشین‌آلات سنگین در منطقه غرب آسیا است که از چند سال پیش درگیر برخی مسائل مالی و مدیریتی شده است.
آخرین مطالب