به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
روستایی که با ۱۰ میلیون تومان از بیکاری نجات یافت
این روزها اشغالزایی خرد یکی از بهترین روشها برای افزایش درآمد در مناطق محروم است. نمونه آن روستای طفرآباد استان فارس است که با کمک یک صندوق محلی با سرمایه اولیه ۱۰ میلیون تومان و حق عضویت ماهانه ۲۰ هزار، امروز صحنه اشتغالزایی برای همه اهالی روستا شد.
فرصت‌سوزی ۳دولت برابر ایده نجات‌بخش امام خامنه‌ای/ طرحی که اقتصاد بیمار و ۸۰۰هزار بیکار را نجات می‌داد ولی متوقف شد/ برآورد سالانه ۱۶هزار میلیارد تومان درآمد برای مردم
ایده ۲۵سال پیش امام خامنه‌ای برای احیای ۸۰۰هزار هکتار دشت‌های خوزستان و ایلام علی‌رغم تأثیر شگرفی که بررونق اقتصاد و کشاورزی می‌گذاشت، پس از اجرای نصفه‌ونیمه، امروز متوقف است تا کشور از حداقل ۸۰۰هزار شغل وسالانه ۱۶هزار میلیارد تومان درآمد محروم باشد.
کاهش زمان صدور برخی مجوز‌ها از ۵۶ روز به ۴ /انتقاد جهانگیری از برخی تصاحب کنندگان اراضی دولتی
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مسئولیت هماهنگی و برنامه ریزی برای اجرای این سیاست ها را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد:کاهش زمان صدور برخی از مجوز‌ها از ۵۶ روز به ۴ روز اتفاق مبارکی است.
ریشه رانت و دلالی خشکانده شود
بررسی راه‌حل اساسی مشکلات بازار خودرو در گفت‌وگو با رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی
به همین ترتیب قیمت را پله‌پله پایین بیاورند تا خودرو به قیمت واقعی خود برسد که درنتیجه مصرف‌کننده نهایی با قیمت واقعی خودرو می‌خرد و کسانی که به دنبال سود هستند، وارد بازارهای دیگر، مثل طلا و ارز می‌شوند.
هرچند که ویروس کرونا مشکلات زیادی را به وجود آورد، اما برای دانش‌بنیان‌ها برکات زیادی داشت، تا قبل از مشکلات ناشی از کرونا کشور‌های مختلف جرأت گرفتن دارو یا تجهیزات پزشکی از ایران را به دلیل تحریم‌ها نداشتند، اما حالا برای گرفتن تجهیزات پزشکی همچون دستگاه تنفسی و ماسک‌های نانویی ایرانی التماس می‌کنند.
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودرو‌های دپوشده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها، با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیئت وزیران برای ترخیص خودرو‌های دپوشده، آخرین وضعیت ترخیص این خودرو‌ها را اعلام کرد.
اقدامات ستاد تنظیم بازار برای ماه رمضان/ توزیع ۲۰۰هزار تن کالای اساسی آغاز شد
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار اقدامات این ستاد را برای ماه مبارک رمضان تشریح کرد و گفت: برنامه‌ریزی لازم برای تأمین ۲۰۰هزار تن انواع کالای اساسی از محل ذخایر و واردات با ارز ۴۲۰۰تومانی انجام شده است.
آخرین مطالب