به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
نرخ بیکاری در تابستان به ۹.۶ درصد رسید
مرکز آمار ایران اعلام کرد: بررسی نرخ بیکاری افراد ١٥ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ٩،٦ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل (تابستان ١٣٩٩)، ٠.١ درصد افزایش یافته است.
۱۳ برنامه اصلاحی وزیر اقتصاد/ صورت مالی همه شرکت‌های دولتی منتشر می‌شود
امکان شروع کسب و کار با مجوز اولیه درگاه ملی مجوزها، نظارت سیستمی بر اجرای مصوبات وزارت اقتصاد، انتشار صورت‌های مالی همه شرکت‌های دولتی، تسهیل ورود شرکت‌های جدید و سهام پروژه‌ها به بورس، اصلاح نظام حکمرانی بازار سرمایه، تسریع در تصویب لوایح مالیاتی در دولت، هوشمندسازی نظام مالیاتی و برنامه‌های کوتاه مدت برای اصلاح نظام بانکی از خبر‌های وزیر اقتصاد بود.
روستایی که با ۱۰ میلیون تومان از بیکاری نجات یافت
این روزها اشغالزایی خرد یکی از بهترین روشها برای افزایش درآمد در مناطق محروم است. نمونه آن روستای طفرآباد استان فارس است که با کمک یک صندوق محلی با سرمایه اولیه ۱۰ میلیون تومان و حق عضویت ماهانه ۲۰ هزار، امروز صحنه اشتغالزایی برای همه اهالی روستا شد.
فرصت‌سوزی ۳دولت برابر ایده نجات‌بخش امام خامنه‌ای/ طرحی که اقتصاد بیمار و ۸۰۰هزار بیکار را نجات می‌داد ولی متوقف شد/ برآورد سالانه ۱۶هزار میلیارد تومان درآمد برای مردم
ایده ۲۵سال پیش امام خامنه‌ای برای احیای ۸۰۰هزار هکتار دشت‌های خوزستان و ایلام علی‌رغم تأثیر شگرفی که بررونق اقتصاد و کشاورزی می‌گذاشت، پس از اجرای نصفه‌ونیمه، امروز متوقف است تا کشور از حداقل ۸۰۰هزار شغل وسالانه ۱۶هزار میلیارد تومان درآمد محروم باشد.
آخرین مطالب