به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
کاهش قیمت نفت با افزایش تولید ایران و اوپک/ امید سرمایه گذاران به مذاکراتی که وجود ندارد
درحالی که مقامات سیاسی ایران از دیروز تاکید کرده اند مذاکرت مستقیم و غیرمستقیمی میان ایران و آمریکا صورت نخواهد گرفت، اما سرمایه گذاران نفتی بر احتمال این مذاکرات متمرکز شده هرچند تحلیلگران امیدی به برداشته شدن تحریم‌ها ندارند.
افزایش جذابیت نفت ایران در بازار جهانی/ بلومبرگ: خریداران نفت ایران در چین بیشتر شدند
بلومبرگ با اشاره به افزایش صادرات نفت و میعانات گازی ایران به چین تا سطح ۱میلیون بشکه در روز نوشت: بالارفتن قیمت نفت باعث جذابیت نفت صادراتی ایران شده و این نفت در حال جایگزین شدن نفت نروژ، آنگولا و برزیل در بازار چین است.
زنگنه:هیچ عددی را درمورد صادرات نفت ایران تایید نمی‌کنم/ ۲ جهش صنعت پتروشیمی در شرایط تحریم انجام گرفت
وزیر نفت با بیان این که هیچ عددی را برای صادرات نفت ایران تایید نمی‌کنم گفت: صنعت پتروشیمی در جهش دوم و سوم هم با تحریم روبه‌رو بوده و جهش چهارم هم در همین دوره تحریم آغاز می‌شود.
افزایش چشمگیر صادرات نفت ایران در نخستین ماه ۲۰۲۱ با وجود تحریم آمریکا
رویترز طی گزارشی نوشت: محاسبات نشان می‌دهد که پس از افزایش صادرات نفت ایران در سه‌ماهه چهارم سال گذشته با وجود تحریم‌های آمریکا، در ماه ژانویه ۲۰۲۱ نیز روند صعودی خود را حفظ کرده و افزایش چشمگیر داشته است.
جزئیات تولید ۴.۷میلیون بشکه نفت و میعانات گازی در سال ۱۴۰۰/ رابطه مالی دولت و شرکت نفت غیرمنطقی است
عضو پیشین کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش‌بینی تولید روزانه ۴.۷میلیون بشکه نفت و میعانات گازی در سال آینده گفت: یکی از الزامات اصلاح ساختار بودجه اصلاح رابطه مالی دولت و شرکت نفت است.
آخرین مطالب