به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
توسعه تماما ایرانیِ فاز ۱۱ پارس جنوبی
وزیر نفت گفت: توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی تعیین تکلیف شده به طوری که شرکت چینی به طور کامل کنار رفته و شرکت پتروپارس تمامی سهم این قرارداد را برای اجرا در فاز نخست برعهده گرفته است.
ترکیه با جمعیت و خودرو برابرِ ایران روزانه ۱۵ میلیون لیتر بنزین می‌سوزاند، ایران ۱۰۰ میلیون لیتر
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: در همین کشور‌های همسایه مثل ترکیه با همین تعداد خودرو و جمعیتی مشابه ما تقریباً روزی ۱۵ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود، اما این رقم در کشور ما نزدیک به ۱۰۰ میلیون لیتر است.
شوک بزرگ به بازار انرژی؛ فروپاشی استراتژی نفتی ترامپ
آمریکا با وجود تولید نفت شیل اویل علاوه بر نفت خام، هنوز آمادگی کامل برای در اختیار گرفتن حجم عمده صادرات نفت جهان را ندارد بنابراین مجوز جدید ترامپ برای استفاده از ذخایراستراتژیک پس از حملات پهپادی جنبه روانی و تبلیغاتی برای آرام نمودن فضای متشنج بازار نفت جهان است.
درآمدهای دولت کجا و چگونه هزینه می‌شود؟
نفت، اختلاس، اغتشاش
از آنجا که مردم با حقوق و درآمد و هزینه ماهانه سروکار دارند، در متن حاضر سعی شده است که ابعاد بودجه و درآمد نفت بر اساس نفر ماه تومان مقایسه گردد. یعنی مشخص گردد میزان درآمدهای دولت به ازای هر ایرانی در هر ماه چه مقدار است. با تقسیم ارقام بودجه یک سال کل کشور بر تعداد جمعیت 80 میلیون نفری کشور، میزان آن به ازای هر ایرانی در هر سال مشخص می‌گردد و با تقسیم آن به 12 ماه، مبلغ مورد نظر در هر ماه مشخص می‌شود
شوک بزرگ به بازار انرژی؛ فروپاشی استراتژی نفتی ترامپ
آمریکا با وجود تولید نفت شیل اویل علاوه بر نفت خام، هنوز آمادگی کامل برای در اختیار گرفتن حجم عمده صادرات نفت جهان را ندارد بنابراین مجوز جدید ترامپ برای استفاده از ذخایراستراتژیک پس از حملات پهپادی جنبه روانی و تبلیغاتی برای آرام نمودن فضای متشنج بازار نفت جهان است
اقدامی ضد امنیتی که وزیر نفت تأییدش کرد
درحالی‌که توسعه فاز ۱۱ مرزی‌ترین فاز پارس‌جنوبی پس از ۱۸ سال معطل مانده است، شرکت توتال فرانسه بدون در اختیار گرفتن اطلاعات میادین نفتی و گازی ایران و قطر، همه اطلاعات را به دوحه برده است.
داستانِ بازگشتِ کارت‌های سوخت
سهمیه‌بندی مجدد بنزین، چه آثار مثبتی می‌تواند داشته باشد؟
حذف کارت سوخت در چهار سال گذشته در کنار تثبیت قیمت بنزین، مصرف این سوخت را بسیار افزایش داده است.
محدود شدن کارت سوخت جایگاه‌داران در ۴ کلان‌شهر از ۲۰ مردادماه
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به محدود شدن کارت جایگاه داران در ۴ کلان‌شهر تهران، اصفهان، کرج و تبریز، گفت: هم اکنون امکان سوخت گیری با کارت جایگاه داران به میزان ۶۰ لیتر وجود دارد که این مقدار اندکی کاهش می‌یابد.
آیا توطئه عربستان برای دورزدن تنگه هرمز عملی می‌شود؟ + نقشه
گلوبال ریسرچ بررسی کرد:
عربستان قصد دارد لوله نفتی که از خلیج فارس تا دریای سرخ کشیده را برای رفع نگرانی کشورهای غربی از بسته‌شدن تنگه هرمز بکار گیرد. گلوبال ریسرچ دلایل متقنی دارد که این دوسیه بسته خواهد شد، بدون نتیجه.
آخرین مطالب