به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
۳ محور توافقات نفتی ایران و عمان؛ از توسعه یکپارچه میدان هنگام تا صادرات خدمات فنی و مهندسی
در سفر وزیر نفت به عمان انجام شد؛
دولت سیزدهم در ادامه دیپلماسی انرژی خود و با سفر وزیر نفت کشورمان به عمان، ۲ کشور در زمینه فعالیت‌های نفتی در سه محور توسعه یکپارچه میدان مشترک هنگام، صادرات خدمات فنی و مهندسی و تجارت محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی به توافق رسیدند.
بحران انرژی در جنگ اوکراین
تبیین نگرانی های عمیق آمریکا و اروپا را بررسی می کند
هفته‌ای که گذشت بازار‌های نفتی و گازی جهان پیام خوبی را به اروپا و آمریکا مخابره نکردند. چرا که حاصل دوهفته جنگ اوکراین برای آمریکا، بنزین هر لیتر ۴.۳ دلاری یعنی افزایش ۱۱ درصدی را فقط در یک روز و یک قلم به ارمغان آورد و اروپا که برخلاف آمریکا کاملا به نفت و گاز روسیه وابسته است....
روز تأثیرگذار در انرژی جهان با گردهمایی سران GECF/
ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران بدون شک مورد توجه قطر، روسیه و ۱۵ کشور دیگر عضو مجمع جهانی کشور‌های صادرکننده گاز است و می‌تواند زمینه‌ساز همکاری‌های متعدد آتی با محوریت گاز بین ایران و دیگر کشور‌ها به‌ویژه روسیه و قطر باشد.
فراز و نشیب صنعت نفت در دوره پهلوی/ از تامین سوخت کشتی متفقین تا کمک به رژیم صهیونیستی در جنگ نفتی اعراب
مدیر باسابقه صنعت نفت ایران گفت: قبل از انقلاب نفت ایران در اختیار خارجی‌ها بود به‌گونه‌ای که در جنگ نفتی اعراب با اسرائیل، تولید حداکثری و غیرصیانتی نفت ایران به کمک غربی‌ها آمد و در جنگ جهانى نقش نفت ایران در تامین سوخت کشتی‌هاى متفقین بسیار تعیین‌کننده و استراتژیک بود.
وزیر نفت: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شکست خورده/عبور از زمستان ۱۴۰۰ بدون قطعی گاز/هشدارها درباره واردات بنزین و گازوئیل
وزیر نفت با تشریح اتفاقاتی که طی ماه‌های اخیر در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه ها رخ داده، به اقداماتی که موجب عبور از سرمای زمستان امسال بدون قطعی گاز شده، اشاره کرد و درباره واردات بنزین و گازوئیل در سالهای آتی هشدار داد.
آخرین مطالب