به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
تهدیدات و فرصت‌های جنگ نفتی برای ترامپ
یادداشت مذاکرات نفتی آمریکا و عربستان
اکنون دقیقاً مشخص نیست که دولت ترامپ برای فشار بر عربستان یا روسیه به منظور کاهش تولید نفتشان چه کاری می تواند انجام دهد. برخی اوقات ممکن است جنگ بر سر سهم بازار ماهها طول بکشد علاوه بر اینکه در شرایط کنونی تنها همراهی عربستان موجب بهبود اوضاع قیمت ها نخواهد شد
قیمت نفت به این زودی ها افزایش پیدا نمی کند/ اوپک در شرایط فعلی نقش تعیین کننده ای در سیاست گذاری های نفتی ندارد.
مدیر بین الملل سابق شرکت ملی نفت در گفت و گو با بصیرت:
تاثیراتی که منجر به کاهش نیاز به منابع و انرژی های فسیلی شده و طبیعتا تقاضای نفت در سطح جهان را نیز کاهش داده است. موضوعی که باعث شده قیمت نفت به حدود ۳۰ تا ۳۵ دلار در هر بشکه برسد.
سقوط بی‌سابقه قیمت نفت به ۳۱دلار/ جنگ جهانی نفت آغاز شد
پس از آنکه عربستان با کاهش قیمت نفت خود و وعده افزایش عرضه به بازار، به اقدام روسیه درمخالفت با کاهش بیشتر تولید نفت واکنش نشان داد، قیمت نفت که درهفته‌های اخیر از افت تقاضای ناشی از شیوع کرونا آسیب دیده، امروز بیشترین افت از سال۱۹۹۱ را به ثبت رساند.
ترامپ و مسئله‌ی نفت غرب آسیا
چرا آمریکایی‌ها اصرار دارند در منطقه بمانند؟!
حضور آمریکا در منطقه‌ی غرب آسیا، از آن طنز‌های تلخ است. آمریکایی‌ها از کیلومتر‌ها دورتر آمده‌اند و در بسیاری از کشور‌های منطقه، حضور دارند
در همه‌جای دنیا، نرخ بنزین نیز، همگام با تورم سایر کالا‌ها بالا می‌رود و دانش اقتصاد ثابت کرده است که اگر دولت، به‌صورت تصنعی قیمت این کالا را پایین نگه دارد تا بدین‌وسیله جلوی تورم را بگیرد، اتفاقاً در بلندمدت جهش‌های قیمت بنزین شوک‌های تورمی بیشتری را رقم خواهند زد.
پرونده اقتصادی در تسنیم| «جنگ خاموش» آغاز شد
در حالی که ایران در جایگاه دوم دارندگان گاز‌‌ طبیعی جهان قرار دارد و ۱۸درصد از ذخایر گاز جهان در کشور ماست، باید دید از فرصت‌های صادرات گاز چگونه در قرنی که با عنوان قرن گاز نام گرفته، استفاده می‌کنیم.
آخرین مطالب