به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
اسپانسری
شبکۀ کشاورزی بزرگِ متعلق به بنیاد راکفلر از ۱۹۶۷ در دولتهای مختلف و به‌صورت مداوم در ایران مشغول به فعالیت و همکاری با وزارتخانۀ ماست؛ مهم و عجیب اینکه «اطلاعات پایۀ کشاورزی ایران» در اختیار آنان قرار گرفته است، کاش وزیر جدید به قطع دست توجه کند!
بانک مرکزی چگونه جلوی پولشویی را گرفت؟‌/ از مسدود کردن پوزهای خارج از کشور تا ضرورت ارائه اسناد برای انتقال وجه
اقتصاد
اقداماتی که طی قریب به یکسال اخیر بانک مرکزی در حوزه مبارزه با پولشویی انجام داده علاوه بر اینکه با معاملات سفته‌بازانه مقابله کرده بلکه تاثیر مهمی نیز بر سرعت گردش پول در کشور می‌گذارد.
درآمدزایی ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی دانش‌بنیان‌ها در سال ۹۸ /رشد «جهش تولید» مستلزم توجه به بخش خصوصی و دانش‌بنیان‌هاست
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از درآمدزایی ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۸ گفت و تاکید کرد که رشد و توسعه «جهش تولید» مستلزم بها دادن به بخش خصوصی و دانش‌بنیان‌هاست.
رشد شاخص بورس حباب يا واقعيت؟
گفتگو با حميد ميرمعيني کارشناس بازار سرمايه
دولت طي يکسال اخير نشان داده بر آن است تا جريان نقدينگي به سمت بازار سرمايه هدايت شود، حتي تبليغات مختلفي هم براي اين کار انجام داده و تلاش هاي مختلفي صورت گرفته تا نظر مردم به بازار سرمايه جلب شود.
آغاز واریز ۲۴هزار میلیارد تومان حقوق اسفند کارمندان دولت/ جزئیات ارائه تسهیلات به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه تا دوشنبه‌شب سازمان برنامه و بودجه کشور ۲۴هزار میلیارد تومان حقوق اسفند کارکنان را واریز خواهد کرد، گفت: به ۱۰ رسته کسب‌وکار‌هایی که از بیماری کرونا دچار آسیب شده‌اند تسهیلاتی ارائه می‌شود.
چرا درخواست وام ۵ میلیارد دلاری ایران خطرناک است؟
دو پیشنهاد برای جبران خسارت‌‌های کرونا
"دولت باید گام به گام حرکت کند. اولین موضوع این است که ما باید برآورد مشخصی از میزان ضرر و زیان و خسارت وارده از طرف این بیماری در طول اسفند ماه تا زمانی که احتمالا ادامه خواهد داشت، داشته باشیم. بدون یک برآورد مشخص از میزان خسارت هر اقدام دیگری کارساز نیست. اگر این برآورد صورت بگیرد نحوه مواجه ما با مسئله جبران خسارات روشن می‌شود. تاکنون برآورد خسارتی اعلام نشده است، شاید مسئولان برآوردی داشته باشند، اما رسانه‌ای نشده است."
آخرین مطالب