به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
قیمت سکه یکساله ۱.۵ میلیون ارزان شد
کشتی آرای با تأکید براینکه قیمت سکه طی یک سال اخیر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است، گفت: بازار سکه دیگر جاذبه سرمایه گذاری برای مردم ندارد.
اطلاعیه جدید بانک مرکزی درباره ارز زائران اربعین/ هر زائر ۱۰۰ یورو می‌گیرد
طبق اعلام بانک مرکزی، زائران اربعین حسینی (ع) در صورت نیاز به خرید می‌توانند نسبت به خرید حداکثر مبلغ ۱۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها به‌نرخ بازار ثانویه ارز از صرافی‌های مجاز و بانک‌های منتخب ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات و پارسیان اقدام کنند.
بازگشت اعتبار به چک‌های مدت‌دار
سال‌هاست که چک در اقتصاد ایران، ابزاری برای مراودات تجاری است و بازاریان به کمک آن -معمولاً در فضای رکود اقتصاد ایران- به‌جای پرداخت وجه نقد، از چک استفاده می‌کردند تا بدین طریق مواد اولیه‌ی لازم را تهیه کنند و چرخ بنگاه اقتصادی خود را به چرخش درآورند
«عیار ۱۵»| آیا توافقات اخیر بانکی سهم ایران از بازار روسیه را فراتر از «۰.۱درصد» می‌برد؟
درحالی که تجارت ایران و روسیه به‌عنوان دو کشور همسایه و همسو، به‌هیچ‌وجه متناسب با اشتراکات سیاسی و جغرافیایی این دو نبوده ولی توافقات اخیر بانکی این امید را بیشتر کرده که سهم ایران در بازار روسیه بیش از سهم ناچیز ۰.۱درصدی گذشته شود.
برای کودکانتان، داستان‌های اقتصادی بخوانید!
اقتصاد، بخشی از زندگی روزمره‌ی همه‌ی ماست؛ بنابراین والدین موفق باید همواره به تربیت اقتصادی کودکان خود نیز توجه کنند. پیش‌تر، نگارنده در همین هفته‌نامه در مورد شیوه‌های مطلوب «پول‌تو‌جیبی دادن» و همچنین «چالش سرمایه‌گذاری» که به تقویت مهارت سرمایه‌گذاری در کودکان کمک می‌کند، پرداخته است؛ اما این موارد تنها بخشی از تربیت اقتصادی هستند که به مدیریت مخارج می‌پردازند و به تعبیر دقیق اقتصادی از مفاهیم مالیه هستند.
«عیار ۱۵»|پشت‌پرده گله چین از ایران و قطع ارتباط بانک کونلون بلافاصله پس از سفر رئیس‌جمهور چین
یحیی آل‌اسحاق با انتقاد از استراتژی تجاری کشور و سهم ناچیز ایران در تجارت جهانی گفت: تحقیقات انجام‌شده نشان می‌دهد در همین شرایط تولید و با توجه به نیازهای ۱۵ کشور همسایه، تعاملات ایران و ۱۵ کشور همسایه می‌تواند ۲۰۰ میلیارد دلار شود.
آخرین مطالب