به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
همتی: مصمم به کنترل تورم، پایداری بازار‌ها و تامین ارز برای ملزومات مردم هستیم/اگر برخی اقدامات نمی‌شد، وضع امروز بدتر بود
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: علیرغم تمام سختی‌ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازار‌ها و تامین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویت‌های اصلی هستیم.
چرا بانک مرکزی ارز سهمیه‌ای را حذف کرد؟ / مجید شاکری: قیمت ارز آزاد پایدار نمی‌ماند
شاکری حذف سهمیه ۲۲۰۰ دلاری ارز را اقدامی به جا از سوی بانک مرکزی برای مقابله با سفته‌بازی‌ها دانست و گفت:بانک مرکزی علی‌رغم وضعیت مناسب از نظر اسکناس، تا زمانی که قیمت پایدار در حوزه اسکناس مشخص شود، عرضه ارز در قالب «سهمیه سایر» را متوقف کرده است.
بورس تا کی منفی است؟
احتمالا بازار در مهرماه به تعادل می‌رسد. زیرا در آن زمان فروش‌های تابستان تمام شده و اواخر مهرماه سود‌های محقق شده تابستان را شاهد هستیم که می‌تواند به بازار جهت بدهد.
۳ دلیل عمده تورم مزمن در کشور/ مستخدمین حسینی: دولت نقش تاجر را در بورس بازی می‌کند/ قدمی در مسیر جهش تولید ندیدیم
گفتگو:
معاون اسبق وزیر اقتصاد با اشاره به زمینه‌های اصلی تورم مزمن در اقتصاد ملی، سه عامل روانی، سیاست‌های مالی و پولی را از عوامل اصلی تورم بیان کرد و گفت: دولت با بازارگرمی نقش تاجر را در بورس ایفا می‌کند.
سردرگمی مردم در تلاطم این روز‌های بورس؛ وقتی تازه‌وارد‌ها نظم بازار سرمایه را به هم می‌ریزند
«بازار بورس»! این بحث داغ این روز‌های هر خانه و کوی و برزن، آن‌چنان این روز‌ها در حال جذب سرمایه‌های سرگردان مردم و شرکت‌هاست که شاید کسی فکر نمی‌کرد که روزی بیشترین مراجعه مالی مردم را به خود ببیند.
انگیزه دولت از طرح «گشایش اقتصادی» چیست؟
کسری بودجه با راهکارهای فعلی که مجوز اجرای آن در قانون بودجه 99 وجود دارد قابل جبران بوده و اصولا دولت نیازی به ارائه طرح‌های پرهزینه و خطرناکی مانند انتشار اوراق سلف موازی نفتی ندارد.
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۹/۰۵/۲۰|آخرین قیمت طلا و ارز در بازار/ سکه ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان شد
هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۱۸ هزار تومان، قیمت دلار ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.
آخرین مطالب