به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
ریزش ۸۷۰هزارتومانی قیمت سکه طی دو ساعت/ سفته‌بازان در حال خروج از بازار ارز و سکه

    ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱ اقتصادی پول | ارز | بانک نظرات
ریزش ۸۷۰ هزار تومانی قیمت سکه طی دو ساعت/ سفته بازان در حال خروج از بازار ارز و سکه همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار، قیمت طلا و سکه نیز از ساعتی پیش نزولی شده است؛ قیمت سکه نسبت به صبح امروز ۸۷۰ هزار تومان کاهش یافته است.
واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر شود
رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد، حجم نقدینگى موجود و حتى رشد کنونى آن نمی‌تواند موجب آن تورم بالایی بشود که برخی‌ها پیش بینی می‌کنند چرا که بخشی از همین نقدینگی موجود برای تامین کسری بودجه استفاده خواهد شد.
همتی خبرداد: ۲ برنامه بانک مرکزی برای مدیریت نقدینگی/ طرح سپرده یورویی به شورای پول و اعتبار می‌رود+ جزئیات
رئیس‌کل بانک مرکزی از ارائه طرح گواهی سپرده یورویی به شورای پول و اعتبار در آینده نزدیک خبر داد و گفت: قرار است بانک مرکزی در قالب گواهی یورویی با سود مشخص، و با فروش به‌نرخ بازار، نسبت به جمع‌آوری ریال اقدام نماید.
سقف رشد بازار سهام
آیا در بورس با حباب مالی روبه‌رو هستیم ؟
برخی دلیل رشد بورس را انتظارات تورمی، هجوم نقدینگی، افزایش قیمت دلار، حمایت ارکان حکومت و افزایش ضریب نفوذ اعلام می‌کنند و این رشد شاخص را منطقی می‌دانند و از طرف دیگر هستند افرادی که با نگرانی به این تابلو می‌نگرند و ریزش بازار را انتظاردارند.
گزارش |پشت‌پرده گرانی دلار چیست؟/ تله
درحالی که بانک مرکزی به بازگشت ارز ۲۰ میلیارد دلاری برخی صادرکنندگان تا پایان تیر ماه امید بسته است، رونق فروش پروانه‌های صادراتی بدون تسویه واقعی یک تله جدی برای واردکنندگان و مقام ناظر محسوب می‌شود.
آخرین مطالب