به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
فریب رفع تحریم روی کاغذ
در میان برخی سیاستمداران کشورمان این نگاه وجود دارد که اگر تحریم‌های آمریکایی روی کاغذ رفع شوند، اقتصاد ایران از این لغو تحریم‌ها سود خواهد برد.
آسیب شناسی یک بخشنامه افزایش حقوق/ واقعیت افزایش ۵۰ درصدی
بررسی‌ها حاکی از آن است که علی رغم طی مراحل قانونی مورد تاکید مصوبه افزایش ۵۰ درصد امتیازات فصل دهم قانون، دستگاه‌های اجرایی نتوانسته اند، از زمان اجرای تشکیلات و ساختار اصلاحی جدید برای کارکنان خود از افزایش مذکور استفاده نمایند.
کمیته امداد؛ ۴۲ سال حمایت موثر از محرومان
مروری بر برکات اقتصادی کمیته امداد در آستانه ۴۲ سالگی
کمیته‌ی امداد، نهادی حمایتی است که به دستور امام خمینی (ره) در ۱۴ م. اسفندماه سال ۱۳۵۷ تشکیل شد. هدف از تأسیس این نهاد، پشتیبانی از محرومان و مستضعفان و توانمندسازی آن‌ها بود.
قرارگاه متمرکز با کارگروه ویژه برای استمرار مبارزه با مفاسد اقتصادی راه‌اندازی شود
معاون حقوقی قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت که اقدامات در این باره جهت دار، هدفمند، تجمع گرا و متمرکز نبوده است و باید برای استمرار این مبارزه، قرارگاه متمرکزی با کارگروه ویژه‌ای تعیین و همه دستگاه‌ها و مراکز مکلف به همکاری با آن شوند.
گِله قدیمی از انحصار واردات نهاده دام در دست ۱ نفر/ چرا دولت ایران هیچ‌گاه قدرت برخورد با ۱ دلال را نداشته است؟
انحصار واردات نهاده دام در دست ۱ نفر خبری قدیمی و پرتکرار است که دود آن سالهای سال به چشم مردم و تولیدکنندگان رفته است؛ ولی نکته عجیب ماجرا آنجاست که "چرا نه دولت، نه مجلس و نه قوه قضائیه در همه این سالها قدرت برخورد با این ۱ دلال را نداشته‌اند؟".
هشدار صمصامی درباره بازگشت دلار ۳۰هزار تومانی/ مجلس در دام حذف دلار ۴۲۰۰ نیفتد/ اشتباه مهلک احمدی‌نژاد را تکرار نکنیم
حسین صمصامی اقتصاددان طرح حذف دلار۴۲۰۰ را یک دام برای مجلس دانست و گفت:بازار آزاد ارز یک بازار فاسد، جعلی و محل نفوذ دشمن است و تا جمع نشود، ارز محاسباتی ۱۷۵۰۰ باعث افزایش قیمت دلار آزاد به ۳۰هزار تومان می شود. اشتباه مهلک احمدی نژاد را تکرار نکنیم.
آخرین مطالب