به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
معیشت مردم در گرو حرکت مجاهدانه
در نگاه امپریالیستی برخی دولت‌ها مثل ایالات‌متحده، هر کشوری که ضعیف باشد و نتواند خودش را باور کند و ظرفیت‌های داخلی خود را ببیند، بیش از همه تضعیف‌شده و مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد
سایه دولت بر سر بازار مسکن
در ابتدای دولت یازدهم ضمن مخالفت با طرح «مسکن مهر» دولت نهم و دهم، طرح «مسکن اجتماعی» به‌عنوان ایده اصلی دولت در حوزه تولید مسکن مطرح شد و عباس آخوندی، وزیر وقت راه و شهرسازی به حمایت از این طرح برخاست؛
سرنوشت سهمیه‌بندی بنزین
چند وقتی است که بحث سهمیه‌بندی بنزین داغ است و دولت در تلاش است تا کارت‌های سوخت را مجدداً احیا کند. دلایل سهمیه‌بندی یا افزایش قیمت بنزین روشن است؛ یکی از این دلایل، جلوگیری از قاچاق سوخت است؛ چرا که قیمت بنزین به دلار در کشورمان، نسبت به سایر کشور‌های همسایه کمتر است و این موضوع، انگیزه‌های قاچاق را افزایش می‌دهد.
پیشرفت مطلوب در خدمت عدالت و رفع فقر
رشد اقتصادی امریکا در سال جاری ۲.۳% و رشد اقتصادی چین نیز ۶.۳% است. این بدان معناست که اقتصاد امریکا در سال ۲۰۱۹، ۲.۳ درصد و اقتصاد چین نیز ۶.۳ درصد بزرگ‌تر از سالِ قبل می‌شود.
چگونه به فرزندمان پول‌توجیبی بدهیم؟!
یکی از نخستین مواجهه‌های کودکان با اقتصاد، زمانی است که هر از گاهی والدین پولی به او می‌دهند تا برای خود خرید کند؛ به این پول معمولاً «پول‌توجیبی» گفته می‌شود.
مقام با‌نک مرکزی:‌ ۴ میلیارد ارز ‌به چرخه اقتصادی کشور بازگشت‌ / معرفی صرافی‌های متخلف به ‌مراجع قضایی
مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی با بیان اینکه ۴ میلیارد ارز در چهار ماه گذشته به چرخه اقتصادی کشور بازگشته است گفت: اگر تخلفی از سوی صرافی‌ها مشاهده شود به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
خبر تازه تقوی؛ طرح احیاء جهاد سازندگی آماده تقدیم به امام خامنه‎ای
نمانیده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اعلام نهایی شدن طرح احیاء جهاد سازندگی و تفاوت ساختاری آن با گذشته گفت: محور فعالیت های جدید در جهاد سازندگی کمک به "تولید و اشتغال" است تا همه کسانی که به شهرها رفتند دوباره به روستا ها برگردند.
آخرین مطالب