به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
نقشه تحریمی‌آمریکا برای پرواز ۷۵۲
شاکری تاکید دارد که اظهارات مقامات غربی حکایت از این دارد که درصدد هستند روی حادثه هواپیمای اوکراین یک پرونده لاکربی سوار کنند، چراکه در لاکربی نیز بحثی پیرامون مسائل فنی و ابعاد آن حادثه صورت نمی‌گرفت و تنها دو کلیدواژه پرتکرار مبنای آن نظام تحریمی جدید و سنگین شد: «مسئولیت‌پذیری» و «نیاز به تحقیقات مستقل بین‌المللی»!
برکات بی‌شمارِ این خونِ مقدّس
بررسی تبعات اقتصادی ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی
در پی اقدام تروریستی آمریکا در فرودگاه بغداد عراق و به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس بازار‌های اقتصادی دنیا به‌سرعت تحت تاثیر قرار گرفتند. البته این همه‌ی ماجرا نیست
بورس؛ بستری امن برای سرمایه‌گذاری‌های سودآور
بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری کدام است؟
مردم معمولاً بخشی از درآمد خود را مصرف کرده و بخشی را سرمایه‌گذاری می‌کنند. سرمایه‌گذاری در شرایط عادی اقتصاد برای کسب سود بیشتر است؛ در واقع تعریف آکادمیک آن، صرف‌نظر از مصرف در زمان حال برای مصرف بیشتر در آینده است
FATF هزینه‌های قطعی و دستاوردهای احتمالی دارد/ اهمال طیب‌نیا باعث ایجاد تعهد بدون دستاورد برای کشور شد/ در برجام تحریم ها رفع نشد، شکل تحریم ها عوض شد/ اگر ترامپ بپرسد از من چه می‌خواهید هیچ جوابی نداریم به او بدهیم!
دکتر مجید شاکری در گفتگو با مشرق:
دکتر شاکری می‌گوید: اینکه بعضی می‌گویند روسیه در یک خط و بدون هیچ جزئیات دیگری گفته به کنوانسیون‌ها ملحق بشید تا بتوانیم با هم کار کنیم دروغ است.
حمل‌ونقل عمومی و عدالت اقتصادی
حمل‌و‌نقل بخش مهمی در اقتصاد است و هرگونه تغییر و تحول در آن، روی معیشت خانوار‌ها به‌طور مستقیم اثر می‌گذارد. مردم به‌طور طبیعی روزانه برای رفتن از منزل تا محل کار، کم‌و‌بیش هزینه‌ای برای حمل‌و‌نقل می‌پردازند. همچنین در ایام و اوقات تعطیلی نیز، اگر افراد بخواهند به تفریح، میهمانی یا ... بروند، به حمل‌و‌نقل نیاز دارند. علاوه بر همه‌ی اینها، پدیده‌ی تولید انبوهِ بعد از انقلاب صنعتی باعث شده که کارخانه‌ها، دور از خانه‌ی افراد باشند؛ مثلاً ممکن است روی سفره‌ی صبحانه اقلامی باشد که هرکدام از آن‌ها از یک استان آمده باشند. عسل تولید یک استان، کره از یکجا و چای نیز از استانی دیگر آمده باشد؛ بنابراین هرگونه افزایش قیمت حمل‌و‎‌نقل به‌طور مستقیم روی سفره و زندگی عموم مردم تاثیر می‌گذارد.
دستور رهبر معظم انقلاب برای بررسی طرح احیای نهاد مردمی جهاد سازندگی
مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی گفت: رهبر معظم انقلاب از طرح احیای نهاد مردمی جهاد سازندگی استقبال کردند و علاقمند به گسترش این کار هستند، البته تأکید کردند که تشکیلات دولتی در این طرح افزایش نیابد و از ظرفیت‌های مردمی استفاده شود.
نوبخت دلایل گرانی بنزین توسط دولت را تشریح کرد/ارجاع یارانه‌نگرفته‌ها به وزارت کار/ارز ۴۲۰۰تومانی سال ۹۹ حذف نمی‌شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه دلایل گران‌کردن بنزین توسط دولت را تشریح کرد و گفت: کسانی که یارانه معیشتی نگرفتند ولی درخواست این یارانه را دارند، به وزارت کار اعلام کنند.
سه سناریو از نوسان دلار
بازار ارز پس از یک آرامش ۷۰ روزه، دچار نوسان شد. دیروز سد محکم ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومانی برای ساعاتی شکسته شد تا نوسان ۵/ ۳ درصدی در هفته جاری ثبت شود. اما مهم‌تر این است که آیا نوسان موقتی است یا بلندمدت؟ برای پاسخ به این سوال ۳ سناریو متصور است. در سناریوی اول، تقاضا فصلی است و پس از زمانی فروکش می‌کند. در سناریوی دوم، تقاضای سوداگری ناشی از سرمایه‌های سرگردان و تشدید ریسک سیاسی محرک قیمت خواهند بود. در سناریوی سوم نیز، شاخص‌های اقتصاد کلان روند آتی دلار را تعیین می‌کنند.
آخرین مطالب