به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
بازی­های رایانه­ای را جدی بگیریم
مروری بر وضعیت بازی­های رایانه ­ای در ایران
سرمایه ­گذاری بر روی بازی­های داخلی با محتوای غنی و حمایت از بازی ­سازهای ایرانی می­تواند به خلق الگوهای بومی و ورود ایران به این صنعت پر سود کمک نماید و نه تنها از خروج ارز جلوگیری نماید،بلکه به عاملی برای ارزآوری تبدیل گردد.
دفاع مقدس در نبرد ذهن‌ها
امام روح‌الله(قدس سره) در پیام خود خطاب به مردم ایران به مناسبت سالگرد کشتار خونین مکه و قبول قطعنامه 598 فرمودند: «ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم.»
ضرورت نظارت بر تبلیغات اینفلوئنسرها
یکی از تولیدات و چالش های فضا مجازی، تولید پدیده‌ شومی بود به نام «شاخ‌های مجازی» است که تاثیر بسیار زیادی روی احساسات، افکار و تصمیم های مخاطبان و دنبال کنندگان خود دارند؛
فیک نیوزها از کجا می آیند؟
امروزه روند رو به رشد فیک­نیوزها در شبکه­ های اجتماعی به یکی از چالش­های مهم مرتبط با فضای مجازی تبدیل شده است.
بایسته¬های مواجهه والدین با تلفن¬های هوشمند
این روزها تلفن­های همراه نه تنها به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی ما بزرگسالان تبدیل شده­ است، بلکه در حال حاضر بسیاری از نوجوانان و حتی کودکان نیز وابستگی بی­حدو حصری را به این وسایل الکترونیکی تجربه می­کنند.
سیلاب جنگ روانی
سیل­ های هفته گذشته و خسارت­ های ناشی از آن، یکی از رویدادهایی بود که بازتاب گسترده­ای در فضای مجازی داشت.
افراط در سوگواری مجازی
جدا از فوت عزیزان در جریان کرونا، بسیاری از مادران در سوگ فرزندانشان یا مردان و زنان در سوگ همسرشان یا برخی افراد در سوگ دوستانشان تا مدت‌های زیادی اقدام به بازنشر تصاویر اشخاص فوت شده کرده یا حتی اقدام به ساخت صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی به نام آنان کرده و مدام درگذشت آنها را با عبارات و الفاظی که افاده بر انتقال غم و اندوه بی‌پایانی دارد، بازنشر می‌کنند.
اینترنت رایگان دولت و، اما و اگر‌های آن
گام دولت برای عرضه اینترنت رایگان برای سه دهک اول جامعه بسیار مناسب است، اما به نظر می‌رسد که باید راهکار‌هایی برای تامین اینترنت سایر اقشار مثل دانش آموزان، دانشجویان و کارگران هم دیده شود که اگرچه جزو سه دهک اول نیستند
آخرین مطالب