به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
نقش پلیس فتا در کاهش جرائم اینترنتی
گزارشی از عملکرد پلیس فتا در دوران کرونا
دو سال پیش که سروکله کرونا پیدا شد و از دنیای واقعی و آدم های آن فاصله گرفتیم حضور ما در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی آن پر رنگ تر از قبل شد. و وظیفه پلیس فتا هم بیشتر شد.
ابهام در تعرفه استفاده از پیام‌رسان‌‌های داخلی/ نرخ یک سوم یا یک پنجم قیمت اینترنت برای کاربران محاسبه می‌شود؟
مجلس امسال تعرفه استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی را یک پنجم اینترنت تصویب کرده است، اما مصوبه قبلی وزارت ارتباطات تعرفه استفاده از پیام‌رسان داخلی را یک سوم قیمت اینترنت می‌داند. معاون وزیر هم حتی پس از قانون جدید، بر تعرفه قبلی تاکید دارد. اما کدام تعرفه معیار عمل است؟
ساترا: حذف پلتفرم‌های ایرانی از گوگل در سطح بین‌الملل پیگیری می‌شود
روابط عمومی ساترا اعلام کرد: حذف برنامه‌های ایرانی از گوگل عملی غیر حرفه‌ای و نشان‌دهنده رویکرد جانبدارانه علیه مسیر پیش‌رونده صنعت بومی تکنولوژی‌های ارتباطی و رسانه‌ای و با هدف تضعیف حاکمیت رسانه‌ای کشور است.
روایت جلال آل‌احمد از دیدار با امام خمینی (ره)
کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی نوشت: جلال آل احمد، از سرآمدان روشنکفران زمانه خود بود که پس از تجربه‌های متفاوت و متضاد از روشنفکری به سبک غربی، در راه مبارزه با غرب و غرب‌زدگی قدم برداشت و در این راه به تالیف آثاری نیز همت گماشت. جالب این که او از نخستین سال‌های نهضت اسلامی، با امام خمینی آشنا شد و یک بار نیز امام را ملاقات کرد.
منتظر سونامی در انتخابات ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ باشید!
رضا سراج، کارشناس مسائل سیاسی در توییتر نوشت: ‏فعال شدن و تعمیق شکاف‌های داخلی، تضعیف پیوند با متحدان خارجی، بحران اعتبار در روابط بین‌المللی، عدم توانایی جنگ برای دفاع از منافع حیاتی و عدم تضمین کسب پیروزی در صورت آغاز آن از جمله نشانه‌های افول آمریکاست. منتظر سونامی ناشی از گسل‌های اجتماعی در انتخابات ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ باشید!
خیمه عزای ثارالله (ع) در دنیای مجازی
تغییر ناخواسته سبک زندگی و مجازی شدن خیلی از کار‌ها و برنامه‌هایمان، یکی از آثار و تبعات شیوع بیماری خطرناک و مرگ‌بار کرونا در یک سال و نیم اخیر بوده است.
آخرین مطالب