به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
عملیات «مجازی» علیه معیشت مردم
نگاهی به رفتارشناسی دشمن در ماجرای اصلاحات اقتصادی اخیر
تصمیمات اقتصادی اخیر دولت و برنامه آن برای اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها و در واقع عادلانه کردن یارانه‌ها، خیلی زودتر از آن چیزی که تصور می‌شد، به دستاویزی برای موج‌سواری مجازی دشمنان این مردم تبدیل شده است
تصویر برداری در مدارس ممنوع
با اینکه تاکنون کمتر از دو ماه از 14 فروردین، تاریخ بازگشایی مدارس (پس از دوران غیرحضوری کرونا) می­گذرد، بارها ویدئوهای منتشر شده از مدارس و بازتاب آنها به موضوعات داغ فضای مجازی تبدیل شده است.
جهان در انتظار دگردیسی مبتنی بر تأمین غذا
واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی به زمزمه‌های جنگ گندم در جهان
«فاجعه غذا در حال آمدن است»؛ این تیتر تازه‌ترین شماره مجله اکونومیست است که با واکنش‌های بسیاری در جهان همراه بوده است. تصویر این تیتر نیز سه خوشه گندم است که به جای دانه‌های گندم اسکلت‌هایی از سر انسان را در خود جا داده و نشان از جنگ بر سر گندم در جهان خبر می‌دهد.
ضرورتی به نام رژیم مصرف رسانه ­ای
نحوه مهار اضافه بار اطلاعاتی:
رژیم مصرف رسانه ­ای یکی از اصطلاحاتی است که در سال­های اخیر به طور مکرر در رسانه­ ها شنیده می­شود و کارشناسان رسانه­ آن را نسخه ­ای ضروری برای جامعه امروزی می­دانند.
پرواز قیمت اینترنت و دست کوتاه مردم
در حالی که در سال ۱۴۰۰ به واسطه مصوبه مجلس شورای اسلامی، اپراتور‌های اینترنت ثابت و تلفن همراه امکان افزایش قیمت را از دست داده بودند، از چند ماه پیش خیز برداشته بودند تا با آغاز سال جدید، تعرفه‌های خود را به نحوه مناسبی افزایش دهند.
پرواز قیمت اینترنت و دست کوتاه مردم
در حالی که در سال ۱۴۰۰ به واسطه مصوبه مجلس شورای اسلامی، اپراتور‌های اینترنت ثابت و تلفن همراه امکان افزایش قیمت را از دست داده بودند، از چند ماه پیش خیز برداشته بودند تا با آغاز سال جدید، تعرفه‌های خود را به نحوه مناسبی افزایش دهند
نقش ­آفرینی کودکان در اینستاگرام
به دنبال تعطیلی مدارس ناشی از شیوع کرونا، فعالیت کودکان در فضای مجازی شکلی جدید و گسترده ­تر یافته است. بطوری که در دو سال اخیر، بسیاری از کودکان خود به کاربران فعال و مستقل شبکه اینستاگرام اجتماعی تبدیل شده اند.
آخرین مطالب