به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
فیلم ۱۳۵ / سال سرنوشت
امسال سومین سالی است که توسط مقام معظم رهبری به حمایت از تولید نامگذاری می شود. پیروزی یا شکست جمهوری اسلامی ایران در جنگ اقتصادی منوط به چرخش موازنه‌ی داخل از نفع غیرمولدها به سود مولدهاست. پیام اصرار سه‌باره‌ی رهبر معظّم انقلاب بر عنوان تولید،رفاه،پیشرفت و آسایش عمومی ملت ایران است. وقتی تولید ملی به‌مثابه‌ی ستون فقرات اقتصاد مقاوم، سر پا بایستد آنگاه می‌توان به توانمندکردن دست‌وپای پیکره‌ی اقتصاد نیز امیدوار بود.
فیلم ۱۳۴ | فرزندان امام
فرمانده معظم کل قوا، در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران، سپاهیان را فرزندان خود خواندند و افزودند: «[من از سپاه] صددرصد راضی‌ام، اما قانع نیستم، معتقدم خدای متعال استعدادی داده که میتوانید صد برابر این پیش بروید.» ۱۳۹۸/۷/۱۰ ایشان در ادامه، هشت توصیه برای استمرار حرکت رو به پیشرفت پاسداران انقلاب اسلامی بیان کردند.
گزارش سفر استانی به مازندران|
ضرب الاجل دو و نیم ماهه رئیس قوه قضاییه برای تعیین تکلیف مالکیت کارخانه نساجی مازندران در هیات داوری/ آیت الله رئیسی: رای نهایی در مورد جنگل آق مشهد توسط دیوانعالی کشور صادر می‌شود
فیلم ۱۳۳ / دشمنان انتخابات
امروز بدون شک ائتلافی از بیگانگان و نیرو‌های داخلی شان که از حضور مردم در پای صندوق رای و برگزاری شایسته انتخابات در خردادماه ۱۴۰۰ دلِ خوشی ندارند، تلاش خواهند کرد که نگذارند سرنوشت کشور در پای صندوق رای رقم بخورد!
فیلم ۱۳۲ / دو قطبی مذاکره یا جنگ
امروز دشمن به دنبال دو قطبی هایی چون جنگ و ویرانی یا سازش است. این دو قطبی مذاکره یا مقاومت را با کارآمدی پاسخ می گوییم. ۱۲ سال است که ثابت شده است که گفتگو و سازش و نرمش، کارآمدی ندارد.هرجا ذلت نشان دادیم دشمن به ما حمله کرد. نگذارید که دشمن با جوسازی و تقابل ها دو قطبی ایجاد کنند. راحتی و رفاه مردم با سازش ایجاد نمی شود.
فیلم شماره ۱۳۱/ فرمانده نجات ایران
با حمله صدام به کویت در دهه‌ی ۹۰ میلادی؛ آمریکایی ها به بهانه‌ی کمک به کویت، وارد منطقه‌ی خلیج فارس شدند. «جورج بوش پدر»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا در توجیه دلایل چنین اقدامی، سخن از «نظم نوین جهانی» کرد. نظمی که در آن محور جهان بر مبنای آمریکا و «ارزش‌های آمریکایی» استوار بود.
فیلم شماره ۱۳۰/ مامور مخفی
در آخرین روزهایی که عمر رژیم پهلوی به شماره افتاده ،جلسات متعددی در کاخ سفید برای نجات شاه در جریان است آمریکا متخصص ترین نیروی خود را که مشاور پنج رئیس جمهور آمریکا بوده و در دوران ۳۸ سال نظامی‌گری خود در سه جنگ جهانی دوم، کره و ویتنام حضور داشته و مدالهای زیادی از جمله بالاترین نشان نظامی آمریکا یعنی نشان خدمت ممتاز را دریافت کرده است به ایران می فرستد.
آخرین مطالب