به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
اهداف و پیامدهای قطعنامه ضدایرانی تروئیکای اروپایی
یادداشت
کشورهای اروپایی با طرح ریزی قطعنامه اخیر در شورای حکام اولاً می خواهند تهران را از برداشتن گام‌های بعدی کاهش تعهدات با تهدید به امکان فروپاشی توافق و بازگشت تحریم‌ها باز دارند و ثانیاً بدون دادن هزینه لازم شرایط موجود را تا تعیین تکلیف انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر حفظ کنند
لغو معافیت‌های هسته‌ای برجام هیچ تاثیری بر روند کار ایران ندارد/ راکتور قدیم و جدید را خودمان به تنهایی هم می‌توانیم بسازیم
کمالوندی:
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به لغو احتمالی معافیت‌های هسته‌ای ایران گفت: آمریکا با توجه به فضای اقتدار ایران و ادامه فعالیت‌های هسته‌ای اش سعی دارد با این اقدامات افکار عمومی را منحرف کند.
بلومبرگ: بازرسان آژانس رکورد بازدید از سایت‌های هسته‌ای ایران را شکستند
یک رسانه آمریکایی با استناد به گزارشی که اخیراً به دستش رسیده است گزارش داد که بازرسان و کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال گذشته میلادی مجموعاً بیش از ۱۱۰۰ نفر-ساعت در خاک ایران حضور داشته‌اند و از این لحاظ یک رکورد بر جای گذاشته‌اند.
پهپادهای ایرانی مجهز به موشک‌های «تاپ اتک» شدند/ ایران هشتمین کشور دنیا در تولید سامانه ضدزره ویژه +عکس
گزارش یک دستاورد جدید دفاعی/
تاکنون کمتر از ۱۰ کشور جهان به صورت بومی موفق به تولید سلاح ضد زره "تاپ اتک" و تنها تعدادی انگشت شمار موفق به نصب آن روی پرنده های بدون سرنشین خود شده اند اما اکنون ایران نیز عضو این باشگاه مهم است.
پشت پرده وام مشروط صندوق بین المللی پول
بررسی اثر کمک ها و نقش آفرینی صندوق بین المللی پول در بحران ها نشان می دهد لازم است فارغ از این که ایران به عنوان یکی از اعضای قدیمی صندوق بین‌المللی پول تاکنون چندین میلیارد دلار حق عضویت به این نهاد پرداخت کرده و اکنون می تواند بدون نیاز به موافقت ۸۵ درصدی اعضا، از حق برداشت مخصوص در حد رقم درخواستی خود (۵ میلیارد دلار) استفاده کند، سود و زیان رابطه با این نهاد مورد نظر قرار گیرد.
جهان پساکرونا؛ غرب بی نقاب
هادی محمدی در گفتگو با بصیرت تشریح کرد
به اذعان توماس فریدمن ستون‌نویس مشهور روزنامه نیویورک تایمز؛ آمریکا در آستانه یک انتخاب بزرگ است؛ یا با قرنطینه سنگین و سخت‌گیری‌های بزرگ اجتماعی در حوزه سلامت اجازه دهد که اقتصادش ورشکست شود و یا اقتصاد را حفظ کند و اجازه دهد بسیاری از مردم بر اثر کرونا بمیرند! به همین سادگی، قدرتمندترین اقتصاد غربی در چنین وضعیتی قرار گرفته است.
آخرین مطالب