به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
نمازخواندن در مسجدالاقصی یک امید کاملا عملی و قابل تحقق است
رهبر انقلاب در دیدار نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس و هیات همراه:
رهبر معظم انقلاب اسلامی دوشنبه هفته گذشته در دیدار هیئتی عالی‌رتبه از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، قضیه فلسطین را قضیه اول و مهم‌ترین مسئله دنیای اسلام دانستند و با تمجید از ایستادگی و مقاومت شگفت‌آور مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت ازجمله حماس، تأکید کردند: پیروزی بدون مقاومت و مبارزه به دست نمی‌آید و ما بر اساس وعده تخلف‌ناپذیر الهی معتقدیم که موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام، تمام خواهد شد.
تاخیر در اعلام طرح آمریکایی «معامله قرن»
فرستاده رئیس‌جمهوری آمریکا در امور به اصطلاح خاورمیانه، از احتمال تاخیر در اعلام طرح ادعایی واشنگتن برای صلح میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی، موسوم به «معامله قرن»، خبر داد.
واکنش سوریه به بیانیه اخیر سازمان همکاری‌های اسلامی در عربستان
بیانیه پایانی نشست اضطراری اخیر سازمان همکاری اسلامی در شهر مکه نشان دهنده تبعیت آشکار و مداوم کشورهای شرکت کننده از رهبرانشان در غرب است و نوعی بازگشت به بیانیه ژنو ۱ و تفکر تشکیل حکومت انتقالی به ‌شمار می‌رود
رونمایی از معامله قرن
روزهای سوم و چهارم مرداد ، منامه پایتخت بحرین قرار است میزبان نشستی با هدف جذب سرمایه گذاری در مناطق فلسطینی باشد.
«نظریه مقاومت»، بستر تحقق بسیج جهانی اسلام
جلوه های تحقق بسیج جهانی اسلام در جهان امروز
حضرت امام خمینی (ره) تشکیل هسته‌های مردمی حزب الله در سراسر جهان را به عنوان یکی از آرمان‌ها و دستورکار‌های آینده انقلاب اسلامی در سطح جهان قرار دادند ودر طول حیات با برکت خود، بار‌ها بر آن تأکید نمودند.
دیپلماسی وحدت
مزیّن کردن ایامی به نام هفته وحدت را باید از برکات انقلاب اسلامی و از ابتکارات امام راحل برای خودسازی و نورافشانی موّدت و رحمت در دارالاسلام دانست.
مرگ خاشقجی و رسوایی آل سعود
تشت رسوایی رژیم آل سعود گوش افکارعمومی دنیا را هوشیار کرد
این روزها، یکی از مهم‌ترین خبر‌های اول منطقه غرب آسیا، سرنوشت جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی، ستون نویس واشنگتن پست و مخالف سیاست‌های محمدبن سلمان است. آن‌قدر این خبر برجسته شده که همه لطائف الحیل دولت سعودی و طرفداران آن نیز نتوانست آن را به حاشیه براند. در این مقاله به چیستی ماجرا، چرایی مرگ خاشقجی، واکنش‌های بین‌المللی به مرگ او، نقش دولت عربستان، نقش دولت ترکیه در امتیاز‌گیری از عربستان و ... اشاره خواهد شد.
آزوري دست نيافتي فوکویاما براي افول«شیعه»
زمانی که فرانسیس فوکویامای نئومحافظه کار، پژوهشگر و تاریخ نگار ژاپنی الاصل که تبعه‌ی آمریکا و دارای سابقه کار در اداره امنیت و پنتاگون ایالات متحده است در کنفرانس معروف «شیعه شناسی» در سال ۱۹۸۴ میلادی که در دانشکده‌ی تاریخ و با همکاری موسسه‌ی صهیونیستی «شیلوهه» برگزار گردید و از نظریه‌ای با عنوان «میکرو پولتیک میل‌ها» و «میکرو فیزیک قدرت» پرده برداری کرد
آخرین مطالب