به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
سلمان رشدی چهره منفور جهان اسلام
سلمان رشدی بعد آن کتاب بشدت در جهان اسلام منفور شد و بعد از آن دیگر زندگی عادی نداشته است و باید تا آخر عمر نیز باید در اضطراب و آشوب بماند.
پدیده­ معجزه آسای مقاومت
مقاومت اسلامی و الگوی حاکمیت اسلام سیاسی علیه استکبار جهانی
پیام­های حج از مهم­ترین پیام­های رهبرمعظم انقلاب اسلامی محسوب می­شود؛ زیرا دامنه مخاطب پیام­ها، مسلمانان سراسر جهان در اصلی­ترین مناسک جمعی دین اسلام است و از سوی دیگر مرزبندی اصلی میان اسلام سیاسی با محوریت الگوی حاکمیت جمهوری اسلامی با اسلام آمریکایی و جهان استکبار مشخص می­گردد.
بازتاب سخنان سیدنصرالله در رسانه‌های صهیونیستی/ اسرائیل هفته‌های پرچالشی پیشِ‌رو دارد
رسانه‌های صهیونیستی که روز گذشته سخنرانی‌های رهبران مقاومت را با دقت زیر نظر داشتند بعد از سخنرانی سید نصرالله اعلام کردند که نهاد‌های نظامی و امنیتی اسرائیل هفته‌های آینده چالش‌های بزرگی پیش‌ِرو خواهند داشت.
نمازخواندن در مسجدالاقصی یک امید کاملا عملی و قابل تحقق است
رهبر انقلاب در دیدار نایب‌رئیس دفتر سیاسی حماس و هیات همراه:
رهبر معظم انقلاب اسلامی دوشنبه هفته گذشته در دیدار هیئتی عالی‌رتبه از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، قضیه فلسطین را قضیه اول و مهم‌ترین مسئله دنیای اسلام دانستند و با تمجید از ایستادگی و مقاومت شگفت‌آور مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت ازجمله حماس، تأکید کردند: پیروزی بدون مقاومت و مبارزه به دست نمی‌آید و ما بر اساس وعده تخلف‌ناپذیر الهی معتقدیم که موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام، تمام خواهد شد.
تاخیر در اعلام طرح آمریکایی «معامله قرن»
فرستاده رئیس‌جمهوری آمریکا در امور به اصطلاح خاورمیانه، از احتمال تاخیر در اعلام طرح ادعایی واشنگتن برای صلح میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی، موسوم به «معامله قرن»، خبر داد.
واکنش سوریه به بیانیه اخیر سازمان همکاری‌های اسلامی در عربستان
بیانیه پایانی نشست اضطراری اخیر سازمان همکاری اسلامی در شهر مکه نشان دهنده تبعیت آشکار و مداوم کشورهای شرکت کننده از رهبرانشان در غرب است و نوعی بازگشت به بیانیه ژنو ۱ و تفکر تشکیل حکومت انتقالی به ‌شمار می‌رود
آخرین مطالب