به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
شهادت ۱۱ تن از شیعیان نیجریه در سکوت خبری / شهید حیدر: من دیگر به ایران بر نمی‌گردم +عکس
کشتار دلخراش حامیان شیخ زکزاکی؛
در تظاهراتی که برای حمایت از شیخ زکزاکی در ابوجا پایتخت نیجریه برگزار شد، یازده نفر از تظاهرات‌کنندگان در درگیری با پلیس نیجیریه به شهادت رسیدند و دست کم ۳۰ تن زخمی شدند.
موفقیت‌های چشمگیر «انقلاب پهپادی یمن» ظرف 4 سال/ عملیات‌های مهمی که پاتریوت امکان شناسایی آن را پیدا نکرد+عکس
گزارش مشرق از توان جدید مقاومت
یمنی ها در حالی تصاویر شناسایی با پهپاد مرکز مهم تامین آب عربستان را منتشر کردند که در فاصله ۹۰ کیلومتری این تاسیسات، سایت موشکی پاتریوت برای مقابله با اهداف هوایی که از سمت یمن می آیند نصب شده بود.
دست‌های آلوده سعودی در کودتای ساختگی سودان
سرانجام پس از چند ماه اعتراضات مردمی، ارتش سودان عمر البشیر را از همه مناصب خود برکنار و کابینه این کشور را نیز منحل اعلام کرد. بعدازظهر پنج‌شنبه ۲۲ فروردین‌ماه، وزیر دفاع سودان در بیانیه‌ای با اعلام برکناری «عمر البشیر» از تشکیل شورای نظامی انتقالی به مدت دو سال خبر داد
پشت پرده کودتا در لیبی
لیبی بار دیگر به صحنه درگیری بین گروه‌های داخلی تبدیل‌شده است. ژنرال خلیفه حفتر فرمانده شبه‌نظامیان «ارتش ملی لیبی» اخیراً حمله‌ای را علیه دولت مستقر در طرابلس که مورد تأئید جامعه بین‌المللی است، آغاز کرده است.
رابطه عمرالبشیر با بن لادن
عمرالبشیر با یک رویداد مهم در تاریخ افغانستان پیوند دارد. در ماه می سال ۱۹۹۶ اسامه بن‌لادن بنیانگذار سازمان القاعده از سودان بار دیگر به افغانستان آمد. در آن زمان هواپیماهای شرکت دولتی آریانا از کابل به دبی و از آن‌جا به خرطوم پایتخت سودان پرواز کردند و اسامه‌ بن‌لادن را با خانواده‌اش به جلال‌آباد آوردند.
ریشه ها و ابعاد ناآرامی‌ها در الجزایر
مردم الجزایر در چند هفته اخیر بار‌ها به خیابان‌ها آمده و علیه عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور این کشور تظاهرات برپا کرده اند. در این راستا شمار زیادی زخمی و صد‌ها تن دیگر نیز دستگیرشده اند.
آخرین مطالب