به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
بازگشت جنگ به یمن؛ خط و نشان انصارالله در میانه وحشت ریاض و متحدان
با پایان آتش‌بس
آتش بسی که از شش ماه پیش در یمن برقرار بود به خاطر بدعهدی‌های سعودی در عمل به تعهداتش، به پایان رسید تا هشتمین سال جنگ با شدت بیشتری ادامه دامه یابد، جنگی که این بار پیامدهای آن به منطقه محدود نخواهد شد و ممکن است تاثیرات گسترده‌ای را در عرصه بین‌المللی به همراه داشته باشد.
تقلای دقیقه نودی سازمان ملل برای نجات عربستان سعودی
با پایان آتش بس دو ماهه در یمن، سازمان ملل مثل همیشه در دقیقه نود وارد عمل شده رضایت انصارالله را کسب کرده و سعودیها را از بحران خودساخته نجات دهد، اما یمنی‌ها دیگر به پیشنهادهای نیم‌بندی و یکطرفه میانجی سازمان ملل اعتنایی نکرده و به آتش بسی که هیچ دستاوردی نداشته باشد، تن نخواهند داد.
نگاهی تحلیلی به نتیجه انتخابات پارلمانی کویت
مشارکت بالای مردم در انتخابات که منجر به تغییر 54 درصد از ترکیب اعضا پارلمان شد و همچنین انتخاب چهره‌های جوانتر نسبت به پارلمان‌های گذشته، حاوی این یپام است که مردم کویت رای گیری را وسیله ای برای تغییر و شیوه اعتراض یافته اند.
بازسازی روابط حماس و سوریه ؛ کیش و مات ائتلاف عبری- عربی
نکته حائز اهمیت در ظهور نشانه‌های کنار زدن کدورت‌ها و بازگشت به دوران اتحاد، برخورد بسیار خردمندانه و آینده‌نگرانه رئیس جمهور سوریه است که با دوری گزیدن از رویکرد انتقام جویی، هم موجبات تقویت قدرت سوریه و محور مقاومت را فراهم می‌سازد و هم آب سردی بر پیکر نیمه جان رژیم صهیونیستی خواهد ریخت که از احیای این روابط بسیار نگران و وحشت زده است
استراتژی رژیم صهیونیستی در حمله به فرودگاه‌های سوریه؛ اهداف و تأثیرات
از جمله اهداف مهم حمله به فرودگاه‌های سوریه برای ضربه زدن به زیرساخت‌های اقتصادی این کشور بحران زده و درگیر مشکلات اقتصادی صورت می‌گیرد. در این استراتژی اگر دولت سوریه نتواند فرودگاه‌های فعالی برای ارتباطات بین المللی داشته باشد چالش‌های دولت برای دوران گذار به تثبیت شرایط امنیتی و بازسازی اقتصادی افزایش می‌یابد
آخرین مطالب