به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
هزاران اردنی علیه رژیم صهیونیستی دست به تظاهرات زدند
اما علی‌رغم لحن تند و اقدامات در ظاهر تنبیهی کاخ سفید، بایدن نیز جا پای سایر روسای جمهور آمریکا نهاد که اغلب پس از رسیدن به قدرت تصمیم می‌گیرند که منافع ایالات متحده در تداوم شراکت با دولت‌های غیردموکراتیک و ناقض حقوق بشر را بر دفاع از دموکراسی ترجیح ‌دهند
صف دولت‌های عربی پشت دفتر اسد برای یک دیدار
شیخ نشین‌های «خر پول» عرب که در سال ۲۰۱۱ با حمایت از گروه‌های تکفیری «جبهه النصره»، «احرار الشام» و... که همگی در زیر پرچم داعش با حکومت بشار اسد می‌جنگیدند، پول دادند تا این گروه‌ها با کمک آمریکایی ها، انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها بطور ویژه و دیگر دول غربی به صورت پشتیبان در «پاریس» نشست‌های سرنگونی دولت مستقر سوریه را با آتش‌افروزی و کشتار مردم بی دفاع این کشور دنبال کنند. اما اکنون پس از ۱۱ سال این کشور‌های عربی موضع خود را تغییر داده و هیئت‌های دیپلماتیک عربی برای عادی‌سازی روابط با سوریه صف کشیده‌اند.
داعش؛ معضلی در مسیر حاکمیت طالبان
از روزی که گروه تروریستی داعش در عراق ۱۵ سال پیش اعلام موجودیت کرد، همواره این سوال مطرح بوده که ریشه این گروه تروریستی به کجا بر می‌گردد و یا انشعاب از کدام گروه بوده است. اکنون دیگر بر همگان روشن شده است که داعش یک گروه سلفی-تکفیری منشعب شده از القاعده است.
بلندپروازی اردوغان با بال کشورهای ترک زبان
یادداشت
هدف غایی ترکیه این است که به عنوان برادر بزرگ‌تر در میان کشورهای عضو شورای همکاری کشورهای ترک‌زبان به رسمیت شناخته شود و عملا این شورا در راستای اجرای منافع منطقه‌ای آنکارا قرار بگیرد.
آخرین مطالب