به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
حمله به نفت‌کش ایران اهداف و انگیزه‌ها
روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ملی نفت‌کش ایران اعلام کرد: نفت‌کش ایرانی سابیتی در ساعت‌های ۵ و ۵:۲۰ صبح روز جمعه ۱۹ مهرماه ۹۸ به‌وقت ایران در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار تخریب در بخش بدنه شده است که احتمال می‌رود دلیل آن اصابت دو موشک باشد.
بازگشت به خویشتن
«قیس سعید» از کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری در دور دوم و با کسب ۷۶ درصد آرا در رقابت با «نبیل القروی» رئیس‌جمهور تونس شد. قیس سعید برخلاف دیگر نامزد‌های انتخاباتی برای تبلیغات هزینه زیادی نکرد و به‌صورت مستقل وارد انتخابات شد؛ اما در مورد اینکه چگونه توانست نظرحداکثری مردم تونس را به خود جلب کند باید گفت: او استاد حقوق بین‌الملل در یکی از دانشگاه‌های تونس است و به فراخور رشته تحصیلی‌اش یعنی حقوق فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و حقوقی داشت و از مخالفان رژیم قبلی و از حامیان مطالبات انقلاب ۲۰۱۱ است. ا
مفاد ۲۴ گانه طرح حریری برای نجات اقتصادی
نخست‌وزیر لبنان در تلاش برای آرام کردن معترضان ضد دولتی، طرحی برای گذر از بحران اقتصادی این کشور ارائه داده است که بخشی از آن، شامل کاهش پنجاه درصدی حقوق نخست‌وزیر، وزرا و نمایندگان پارلمان است.
«چشمه صلح» یا «آتش خشم»
پیامدهای حمله ترکیه به سوریه
ترکیه که پس از حمایت از تروریست‌ها برای شکست نظام سوریه به این نتیجه رسید که دولت حاکم بر سوریه ماندنی است به سمت ایران و روسیه آمد و توافقات موسوم به آستانه و سوچی با حضور این سه کشور امضا شد.
آخرین مطالب