به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
چشم انداز تحولات عراق در پرتو خروج نظامیان آمریکایی
با توجه به نظر اعلام شده از سوی مرجعیت، دولت عادل عبدالمهدی نمی‌تواند دولت دائمی و با ثبات عراق به شمار رود. از طرف دیگر شکل گیری دولت دائمی عراق نیز با مشکلاتی مواجه است، از جمله در عراق هیچ اجتماعی روی این که همه پرسی یا انتخابات زودهنگام برگزار شود، وجود ندارد، چون کرد‌ها و هم سنی و هم بخشی از شیعیان با این موضوع مخالف هستند.
وقتی عقاب خاکستری امریکایی اسیر موشک‌های ایرانی شد / روایت خبرگزاری امریکایی از قطع ارتباط واحد کنترل پهپادی پایگاه عین‌ الاسد +عکس
گزارش
وبسایت Yahoo news امریکا سخنانی را به نقل از ستوان Costin Herwig از کاربران پهپادی ارتش امریکا در پایگاه عین الاسد به هنگام حملات موشکی کشورمان منتشر کرده است.
۹ نکته راهبردی فراخوان مقاومت برای تظاهرات میلیونی ضدآمریکایی در عراق
گزارش
فراخوان رهبران اصلی جریان مقاومت عراق برای برگزاری تظاهرات میلیونی علیه اشغالگران آمریکایی تحول قابل ملاحظه‌ای در صحنه سیاسی-اجتماعی این کشور پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نایب رئیس حشد شعبی در حمله تروریستی آمریکا به شمار می‌رود.
کلاف سردرگم مذاکرات صلح لیبی
دلایل شکست مذاکرات آتش‌بس لیبی در مسکو
سه دلیل عمده در شکست مذاکرات مسکو وجود دارد که در حقیقت در جهت منافع چند کشور عربی یاد شده است؛۱-جلوگیری ازتقویت اخوانی‌ها ۲-عدم شناسایی توافقات دولت وفاق ملی و توافقات سیاسی امنیتی دولت وفاق ملی باترکیه ۳-حذف نقش میانجیگیری ترکیه
موشک هایی که رویاهای ارتجاع عرب را نابود کردند
پیامدهای انتقام سخت ایران از آمریکا
با وجود در هم کوبیده شدن پایگاه عین الاسد، دونالد ترامپ که پیش از آن تهدید کرده بود که در صورت واکنش ایران به ترور سردار سلیمانی ۵۲ نقطه ایران را هدف قرار خواهد داد از مواضع خود عقب نشینی کرد واعلام داشت که به دنبال جنگ نیست. این مسئله بیش از همه کشور‌های عربی را ماتم زده کرد.
کدام پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق هدف جبهه مقاومت خواهد بود؟ + نقشه میدانی
گزارش مشرق از گزینه‌های پاسخ به ترور سردار سلیمانی/۱
پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق از جمله اهدافی محسوب می‌شوند که احتمال دارد در فهرست پاسخ قاطع و سخت ایران و جبهه مقاومت باشند.
آخرین مطالب