به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
صدور حکم جلب ترامپ توسط ایران نشان داد ریاست جمهوری آمریکا تا چه حد بدنام شده است/ شاید دموکرات‌ها حکم جلب ترامپ را به اجرا بگذارند!
نویسنده و تحلیلگر انگلیسی:
حکم جلب صادره توسط ایران به خاطر ترور سردار قاسم سلیمانی نشان می‌دهد که دفتر ریاست جمهوری آمریکا تا چه حد بدنام شده است. ترامپ کاخ سفید را که زمانی قوی‌ترین در دنیا بود بدنام کرده است.
بیانیه وزارت امور خارجه در سالروز ربایش دیپلمات‌های ایرانی توسط مزدوران رژیم صهیونیستی
وزارت امور خارجه طی بیانیه‌ای به مناسبت سی و هفتمین سالروز ربایش ۴ دیپلمات کشورمان به دست مزدوران رژیم صهیونیستی در لبنان مجدداً بر پیشنهاد خود مبنی بر تشکیل کمیته حقیقت یاب در این زمینه از سوی صلیب سرخ جهانی تاکید کرد.
محورهای گفتگوهای نشست مجازی سران آستانه
یادداشت
تأکیدات مجدد ایران و روسیه مبنی بر لزوم پایبندی ترکیه به تعهداتش در مورد خلع سلاح گروه های تروریستی و از طرف دیگر بررسی شیوه ارسال کمکهای بشردوستانه به ادلب و مسأله آوارگانی از ادلب که به مرز ترکیه هجوم برده اند بخشهای دیگر رایزنی ها بر سر ادلب خواهد بود . در مجموع به نظر می‌رسد سران آستانه قصد دارند پیرامون آینده بحران ادلب و کاهش تنش‌ها تبادل‌نظر کنند.
قطعنامه شورای حکام را رد می‌کنیم/ واکنش ایران عواقب خواهد داشت
غریب آبادی در نشست شورای حکام:
نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت: جمهوری اسلامی ایران، قطعنامه شورای حکام آژانس اتمی را کاملاً رد می‌کند و اقدام مقتضی و مناسب را در واکنش به آن اتخاذ خواهد کرد.
رومانی درباره عدم حفاظت از منصوری پاسخگو باشد/ احتمال قتل قاضی منصوری به‌دست ضدانقلاب و منافقین
یک کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به مرگ قاضی منصوری گفت: اگر واقعا ماجرای قتلی درمیان باشد؛ باید سرنخ ماجرا در میان ضدانقلاب و منافقین که از قاضی منصوری زخم خورده بودند؛ جستجو کرد.
قطعنامه شورای حکام جای توجیه برای اقدامات غربی‌ها نمی‌گذارد/ برجام بزرگترین خطای استراتژیک ایران بود
کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه قطعنامه امروز شورای حکام، دیگر جای توجیه برای اقدامات غربی‌ها نمی‌گذارد، گفت: اروپایی‌ها با وقاحت توقع دارند به مطالبات غیرقانونی آن‌ها عمل کنیم.
ظریف: گزارش اخیر آژانس نتیجه فشار‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است
وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با همتای روسی خود با اعلام اینکه گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نتیجه فشار‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدان آنهاست، تأکید کرد که ایران و روسیه درباره ضرورت مقابله با این فشار‌ها اتفاق نظر دارند.
گفتگوی تفصیلی با کاظمی قمی|تأثیر نگرش سردار سلیمانی در پیوند منافع ایران و جهان اسلام/ صف چندکیلومتری مردم کاراکاس برای ادای احترام به «حاج قاسم»
سفیر سابق ایران در عراق با بیان "اگر آمریکا در عراق شکست نخورده بود، جنگ را به ما هم تحمیل می‌کرد"، گفت: سردار سلیمانی هم منطقه را از خطر تجزیه رهاند و هم خطر جنگ و تروریسم را از سر ملت ایران دور کرد.
موسوی خطاب به آمریکا: یا راه احترام به ملت ایران را در پیش گیرید یا همچنان منفور بمانید
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پیامی توئیتری خطاب به مقام آمریکایی نوشته است: یا شکست را بپذیرید و راه احترام به ملت ایران را در پیش گیرید یا همچنان به تحقیر، منفور بودن و انزوای بیشتر خود ادامه دهید.
آخرین مطالب