به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
چرا مذاکره نکردن با آمریکا به نفع ایران است؟
در حالی که آمریکا از توافق هسته‌ای فرار کرده و اقدامات امنیتی و نظامی را در کنار فشارحداکثری اقتصادی بر ایران در پیش گرفته است، این سوال مطرح می‌شود که آیا باید ادعای مذاکره آمریکا را باور کرد و اصولاً چنین امری به نفع ایران است؟
ولایتی: مخالف ایجاد منطقه حائل به‌وسیله بیگانگان در سوریه هستیم
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تأکید بر اینکه ایران مخالف هرگونه دخالت خارجی در کشور‌های منطقه است گفت: ما مخالف ایجاد منطقه حائل به‌وسیله بیگانگان و دخالت خارجی در سوریه یا هر نقطه‌ای از منطقه هستیم.
اهداف سفر وزیر خارجه هند به تهران
حضور وزیر خارجه هند فرصت مناسبی برای مذاکره و رفع موانعی است که دوکشور طی یک سال گذشته برای ادامه صادرات نفت انجام داده اند. زیرا محدود بودن منابع واردات نفت اقتصاد‌های نوظهور وبزرگی مانند چین و هند دارای تبعات منفی سیاسی است و به اهرمی سیاسی برای آمریکا تبدیل می شود.
ســـراب آبـــــه
تحلیلی درباره پیامدهای سفر آتی رئیس‌جمهور به ژاپن
طبق آنچه رسانه‌های ژاپنی گزارش داده‌اند رئیس‌جمهور ایران پایان هفته جاری به توکیو سفر می‌کند. این خبر پس‌ازآن اعلام شد که چندی پیش سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان به ژاپن سفر کرده و با مقامات این کشور از جمله شینزو آبه، نخست‌وزیر دیدار و پیام رسمی آقای روحانی را به وی تقدیم کرد.
مکانیسم ماشه روی شقیقه برجام
تغییر رفتار ایران در برابر عدم تعهدات سه کشور اروپایی طرف برجام و برداشتن چهار گام اقدام متقابل در کاهش تعهدات برجامی هرچند قوی و اساسی نبوده است، اما همین سطح از اقدام متقابل و تغییر راهبرد نیز موجب تغییر محاسبات طرف‌های اروپایی شده است. ادراک شکل‌گرفته تروئیکای اروپایی از رفتار ایران در پسابرجام این بود که افزایش فشار بر ایران جواب می‌دهد و بدون هزینه خواهد بود؛ اما از ۱۸ اردیبهشت ۹۸ و برداشتن گام‌های اقدام متقابل، محاسبات اروپا دچار اختلال شد.
آخرین مطالب