به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
آغاز فصلِ عقب‌نشینی ریاض
بررسی اهداف سفر نخست‌وزیر پاکستان به ایران
عمران خان نخست‌وزیر پاکستان روز یکشنبه ۲۱ مهرماه به ایران سفر و با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد. سفر عمران خان در شرایط کنونی بسیار مهم بود. چراکه از چند هفته پیش رسانه‌های مختلف اعلام کرده بودند که وی حامل پیامی از سوی ریاض برای ایران است؛ اما سفر عمران خان چرا و با چه اهدافی صورت پذیرفت؟
پیروزی در جنگ نفت‌کش‌ها نتیجه دیپلماسی اقتدار
گزارش تحلیلی تبیین از آزادی «آدریان دریا»
هفته گذشته بالاخره پس از حدود ۴۰ روز نفت‌کش ایرانی که در تنگه جبل‌الطارق توقیف‌شده بود، آزاد شده و به راه افتاد. آزادی نفت‌کش ایرانی که پیش از این به نام گریس ۱ شناخته می‌شد و از این پس با پرچم جمهوری اسلامی ایران و با نام «آدریان دریا» شناخته می‌شود، بازتاب فراوانی در رسانه‌های جهانی داشت و همه از آن به‌عنوان پیروزی ایران و شکست دیگری برای آمریکا و انگلیس یادکردند.
آزادی نفتکش ایران؛ نتیجه دیپلماسی اقتدار
تاریخ در صفحات خود خواهد نوشت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اتکا به دیپلماسی اقتدار و با رعایت اصول و قواعد بین‌المللی آنهم در شرایطی که غرب خواهان تحدید منافع ایران در چهارچوب INSTEX ابداعی خود بود با اقتدار توانست یک نفت کش تحت اسکورت یکی از پیشرفته ترین ناوهای نظامی انگلیس را اعمال قانون کند.
تحریم وزیر خارجه نشانه زوال عقل واشنگتن
تحلیلی بر چرایی و تبعات اقدام خصمانه جدید آمریکا
دولت آمریکا در اقدامی خصومت‌آمیز و البته بی‌نتیجه وزیر امور خارجه کشورمان را تحریم کرد. «اوفک» یا «دفتر کنترل دارایی‌های خارجی» وزارت خزانه‌داری آمریکا که نقش مهمی در وضع و اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران دارد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است تحریم ظریف دنباله تحریم رهبر انقلاب، دفتر ایشان و افراد مرتبط با ایشان است.
دنده عقب در بزرگراه مقاومت
تکیه بر مواضع منفعلانه برای امنیت ملی، سمی مهلک و همواره در تأمین منافع ملی ناتوان بوده است؛ مواضعی که گاهی زمزمه‌های آن به گوش می‌رسد و در چند سال گذشته آزمون خود را پس داده‌اند و تکیه مجدد بر آن‌ها خسران محض است و نتیجه‌اش قرار گرفتن در کوچه بن‌بست‌هایی است که غرب برای ما رقم‌زده است!
راهبرد «مهار ایران» چگونه مهار شد؟
مقاومت فعال ایران و در پی صبر استراتژیک آن، راهبردحریفان غربی برای مهار ایران را خنثی کرد بطوری که در نشست اخیر کمیسیون برجام نیز مشاهده شد غربی‌ها از سیاست‌های تندی که پیشتر اعلام کرده بودند، کوتاه آمدند و به نوعی ایران موفق به مهار غربی‌ها شد.
آخرین مطالب