به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
غریب آبادی: انفجار نطنز خرابکاری بود/ایران دارای شفاف‌ترین برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای در بین اعضای آژانس
نماینده دائم ایران در آژانس با بیان اینکه‌ایران شفاف‌ترین برنامه صلح آمیز هسته‌ای را در بین کشور‌های عضو آژانس دارد، گفت: از این سازمان انتظار می‌رود تا مأموریت خود را به شیوه‌ای حرفه‌ای، مستقل و بی طرفانه و به دور از هرگونه فشار یا مداخله انجام دهد.
ظریف خطاب به پامپئو: ۲۰ سپتامبر هیچ اتفاق جدیدی رخ نمی‌دهد
وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران از روز ۲۰ سپتامبر [۳۰ شهریور]بازمی‌گردند، تأکید کرد که آمریکا عضو برجام نیست و درخواست این کشور برای بازگشت تحریم‌ها علیه ایران اجرا نخواهد شد.
طعنه سخنگوی وزارت خارجه به پامپئو؛ ریاکاری پدیده‌ای کریه و زشت است
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در توئیتی طعنه‌آمیز خطاب به وزیر خارجه آمریکا با اشاره به گوشه‌ای از جنایات وحشتناک این کشور علیه بشریت طی دهه‌های اخیر اعلام کرد ریاکاری پدیده‌ای زشت است، اما برای تغییر مسیر هیچ‌گاه دیر نیست.
تخت روانچی: اقدامات آتی ایران با آنچه که برای برجام رخ می‌دهد، متناسب خواهد بود
نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد اعلام کرد واکنش ایران به اقدام تازه آمریکا مبنی بر ارائه درخواست رسمی به شورای امنیت برای احیای تحریم‌ها علیه ایران به این بستگی دارد که برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ تا چه حد بر اثر این اقدام مورد تهدید قرار گیرند.
ظریف خطاب به شورای امنیت: آمریکا هیچ حقی برای تلاش در جهت احیای تحریم‌ها ندارد
وزیر امور خارجه کشورمان در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرد که آمریکا هیچ حقی برای تلاش در جهت احیای تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران ندارد و جامعه بین‌الملل باید در مقابل این خواسته آمریکا بایستد.
آخرین مطالب