به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
«اوکراین گیت» و سناریوهای پیش روی ترامپ
دموکرات‌ها از نخستین روز ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید در سال ۲۰۱۶ به دنبال استیضاح وی بودند. اولین امید آن‌ها نیز پرونده «دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ» بود؛ اما «رابرت مولر»، بازرس ویژه پرونده بعد از چند ماه تحقیق درنهایت نتوانست امید دموکرات‌ها را برآورده کند و درنهایت، این تحقیقات باوجود این‌که با ابهام فراوان امکان روی دادن برخی تخلفات را تأیید کرد، اما ترامپ را از اتهام دست‌کاری نتایج تحقیقات تبرئه کرد.
شگردهای دیپلماتیک آمریکا در برجام/بدانید با چه کسانی و چگونه مذاکره کرده اید!
همه ایرانیان این دغلکاری ها را بخوانند
کانال ظریف/مذاکرات محرمانه در عمان/کوتاه آمدن آمریکا در مقابل غنی‌سازی/ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟/اولین مذاکرات پس از مذاکرات مخفیانه/راه حلی برای دست ندادن/توییت روحانی دست ایران را رو کرد/نوه من و نوه عباس/جشن در تهران ، خواب در آمریکا هدیه مجید و عباس به وندی/همدردی با فریدون/نیم نگاهی به داخل ایران/رهبر ایران نمک به زخم ما می‌پاشید/بمب؛ پشتوانه مذاکرات//حربه اشک/گاهی جواد، گاهی آقای وزیر/گرفتن بزرگ‌ترین ابزار قدرت ایران/کریسمس مبارک!/جلیلی ما را عذاب می‌داد/ماجرای شال‌های رنگارنگ اشمیت/مذاکرات مخفی ژنو/کمک‌های اسرائیل/غذاهای خوشمزه ایرانی
پایان رویای آمریکایی
کمتر از سه دهه پیش بود که فرانسیس فوکویاما با نظریه پایان تاریخ خود اعلام کرد که لیبرال دموکراسی به اوج خود رسیده است و این مکتب توانسته است تمامی مکاتب بشری را شکست داده و به اوج خود برسد و در آینده جهان، حاکم و مسلط و یگانه مکتب بشری مسلط خواهد بود. اما دو دهه بعد او در یک مصاحبه تلویزیونی دیدگاه‌ها و نظرات خود را پس گرفت و اعلام کرد که دیگر مکتب لیبرال دموکراسی پایان تاریخ بشر نیست و مکتب لیبرالیسم با مشکلات جدی مواجه است.
افسر سابق سیا: رهبر ایران، موفق‌ترین رهبر خاورمیانه در ۷۵ سال اخیر است
اعتراف فارین پالیسی به شکست آمریکا
فارین پالیسی تیتر جالب توجهی برای این مصاحبه که به گفته خودشان تلخیص شده انتخاب کرده است؛ «چگونه رهبر عالی ایران، ترامپ را پشت سرگذاشت». گرشت در چندین جای مصاحبه اعتراف می کند که مقام معظم رهبری، با کیاستی خاص با آمریکا روبرو شده و آنها را مقهور خود کرده است.
آخرین مطالب