به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
گزارش روز/ جشن استقلال در روزهای افول
چهارم جولای سالروز استقلال و تصویب اعلامیه استقلال آمریکا است. در این روز رسماً 13 مستعمره آمریکایی خود را به‌عنوان یک ملت واحد معرفی کرده و از مستعمره انگلیس خارج شدند[...]
همه چیز در آمریکا آماده انقلاب است
همه چیز آماده است. ایالاتِ متحده ی آمریکا می تواند تحتِ فشارهای بیرونی و اختلافاتِ شدیدِ درونِ خود از هم فرو بپاشد، می تواند هم با اهدافِ جدید بازتعریف شود. زندگی دیگر به حالتِ عادیِ خود باز نخواهد گشت، زیرا عادتهای دهه های گذشته دیگر برای تعدادِ کثیری از آمریکایی ها پذیرفتنی نیستند. تنها در عرضِ یک هفته در ماهِ مارس، 3.3 میلیون کارگرِ آمریکاییِ جدید اظهارِ بیکاری کرده اند.
جان بولتون: با ترامپ تماس گرفتم و گفتم که ممکن است مجبور شویم حمله (به ایران) را یکساعت به عقب بیندازیم‌. ترامپ متوجه نشد چرا ما حمله را به تعویق انداختیم و مخالفتی هم نکرد.
روایت لغو حمله به ایران از کتاب بولتون
"جان بولتون" مشاور امنیت ملی اخراجی آمریکا که این روزها به دلیل انتشار کتاب خاطراتش از دوران حضورش در دولت ترامپ، جنجال گسترده ای به پا کرده؛ در بخشی از کتاب خاطرات خود روایت خود از دلایل لغو حمله به ایران در ماجرای ساقط کردن پهپاد متجاوز آمریکایی "گلوبال هاوک" از سوی سامانه پدافندی ایران را روایت کرده است.
آمریکایی که در حال افول است!
کشور پنجاه ایالتی آمریکا که شکل‏ گیری اش محصول مهاجرت ظالمانه اروپاییان به سرزمین آباء و اجدادی سرخپوست هاست، این روزها حال و روز خوشی ندارد.
چهار قتل و یک سرنخ: شوکرهای الکتریکی پلیس/ چرا مرگ جورج فلوید «قتل عمد» بود؟ +عکس و فیلم
گزارش ویژه
مرگ جورج فلوید، موبه‌مو بر اساس دستورالعمل «چگونه یک نفر را خفه کنید» بوده است: او را به صورت بخوابانید، روی او زانو بزنید، راه تنفسش را ببندید، و پس از چند دقیقه با شوکر الکتریکی به او شلیک کنید.
دوئل ترامپ و بولتون
با توجه به حجم گسترده‌ای از مقامات و چهره‌های نزدیکی به ترامپ که در طول ۴ سال گذشته از کاخ سفید اخراج شده اند به طور حتم ترامپ باید نگران تشدید موج افشاگری‌ها در ماه‌های مانده به انتخابات باشد
آخرین مطالب