به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
آمریکا و الزامات جدید در حل بحران شورای همکاری
هرگونه کنشگری آمریکا برای حل بحران در روابط کشورهای عضو شورای همکاری به صورت اعمال فشار برای واداشتن کشورهای محاصره کننده به پایان تحریم های خود علیه قطر امکانپذیر است و پذیرش شروط 13 گانه محاصره کنندگان از سوی قطر موضوعی منتفی در هر مذاکره‌ای خواهد بود که با ابتکار عمل واشنگتن صورت گیرد
بحران کشمیر؛ از شکل‌گیری تا نقطه انفجار
بحران کشمیر مسأله‌ای تاریخی در روابط هند و پاکستان محسوب میشود که گستره‌ای پر فراز و نشیب از تحولات را سپری است که بدون شناخت ابعاد مختلف آن نمی‌توان به درک درستی از موضوع دست یافت.
از قربانی شدن مسلمانان تا رشد تروریسم در شرق آسیا
پیامد‌های افزایش تنش بین هند و پاکستان در کشمیر
هند پس از ۶ دهه با لغو اصل ۳۷۰ قانون اساسی، امتیاز «خودگردانی» را از دو بخش کشمیر و «جامو» باز پس گرفت. کشمیر منطقه مسلمان‌نشین و مورد منازعه هند و پاکستان است.
بازگشت تنش‌ها به شبه جزیره کره و آینده بازدارندگی
با توجه به نگرانی‌های کره جنوبی آنچه مسلم است آزمایش موشک‌های کوتاه برد که از ماه می (اردیبهشت) به بعد شروع شده آن بخش از بازدارندگی آمریکا که با هدف تامین امنیت متحدین منطقه‌ای خود انجام داده با شکست قطعی مواجه شده است.
تقلای سعودی‌ها برای به آتش کشیدن سودان
سودان طی ماه‌های اخیر و به‌ویژه پس از سرنگونی عمر البشیر رئیس‌جمهوری برکنار شده سودان در کودتای نظامیان، دورانی بحرانی را سپری می‌کند به‌گونه‌ای که حتی برخی از آن با عنوان جنگ داخلی یاد می‌کنند.
شانگهای سنگر شرق در برابر جنگ تجاری آمریکا
برگزاری نوزدهمین نشست سران شانگهای در بیشکک ازبکستان
سازمان شانگ‌های که ابتدا بر مبنای کاهش نظامیان در مناطق مرزی کشور‌های عضو شکل گرفت پس از گذشت ۲۰ سال از عمر خود باعث تقویت مشارکت چین و روسیه شده است به صورتی که دو کشور این روابط را مشارکت استراتژیک (strategic partnership) می‌دانند.
سفیر صلحی که تشنه تهاجمی کردن ارتش ژاپن است!
خارج کردن ارتش ژاپن از لاک دفاعی و وارد کردن آن به فاز توان تهاجمی، یکی از برنامه‌های جدی آبه بوده و دولت این کشور در سال‌های اخیر تقریباً به صورت یک نواخت در حال افزایش بودجه دفاعی خود است.
صبر «اون» لبریز شد
«کیم جونگ اون» که در جریان مذاکرات متوجه رفتار‌های غیرصادقانه و یک جانبه آمریکا،شد، سعی دارد بازدارندگی خود در برابر آمریکا را تقویت کند و با دستی پر سر میز مذاکره بنشیند؛ مذاکره‌ای که واشنگتن در آن مجال گریز نداشته باشد
آخرین مطالب