به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
تلاش دیرهنگام امریکا برای تقویت پدافند هوایی اوکراین/ بسته تحریمی جدید دولت بایدن علیه روسیه/ آخرین وضعیت میدانی نبرد در منطقه دونباس +نقشه و تصاویر
تحولات روز صد و بیست و پنجم جنگ اوکراین؛
به تازگی رسانه های غربی مدعی شدند ایالات متحده با وزارت دفاع نروژ برای ارسال سامانه پدافند زمین به هوای NASAMS برای ارتش اوکراین به توافق رسیده است.
تحولات اوکراین| حضور پنهان نیروهای ویژه کشورهای ناتو در اوکراین/ وقوع چند انفجار در کی‌یف
در حالی که رهبران کشورهای گروه۷ قصد دارند در نشست آلمان اعمال فشار بیشتر بر مسکو و شخص ولادیمیر پوتین را بررسی کنند، مقامات پارلمانی روس تأکید کردند که جنگ تحریم‌ها با هدف تضعیف بلندمدت مالی و اقتصادی روسیه مؤثر نبوده و مواضع این کشور تقویت شده است.
اروپا قاره سبز یا جنگ خیز!
از گذشته تاکنون وقتی می خواستند اروپا را معرفی کنند اولین چیزی که از این قاره آن را برجسته می کردند این بود که اروپا قاره ای سرسبز، با آب و هوایی کاملا معتدل ، صنعتی پیشرفته و مدرن و ده ها ویژگی مثبت دیگر بود.
اعتراف مقام اوکراینی: در حال واگذاری میدان نبرد به روسیه هستیم/ غرق شدن ناوچه نیروی دریایی اوکراین در بندر اوچاکوف +نقشه و تصاویر
تحولات روز صد و هشتم جنگ اوکراین؛
این ناوچه با کد ۲۰۶، در نیروی دریایی شوروی سابق به عنوان ناو گشتی ویژه سازمان اطلاعاتی KGB خدمت میکرد که پس از جدایی اوکراین از شوروی، تحت خدمت نیروی دریایی اوکراین درآمد.
خودکشی اقتصادی اروپا
اتحادیه اروپا سرانجام بسته تحریم نفتی روسیه را تصویب کرد
اعضای اتحادیه اروپا پس از چند هفته اختلاف نظر بر سر تحریم نفتی روسیه، سرانجام بر سر این موضوع به توافق رسیدند که طی آن بیش از دو سوم واردات نفتی اروپا از روسیه قطع می‌شود. اقدامی که علاوه بر افزایش قیمت در بازار‌های جهانی، ضرر‌های جبران ناپذیری را به اروپایی‌ها وارد خواهد کرد.
آخرین مطالب