به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
تیر «فلش بال» به چشم تظاهرکنندگان فرانسوی خورد اما رسانه‌ها و نهادهای بین‌المللی کور شدند/ از نابینایی تا قطع عضو؛ نتیجه تاکتیک‌های مرگبار پلیس پاریس! +عکس
روایت مشرق از رعایت حقوق بشر در قلب اروپا/
سیستم فلش بال گلوله های پلاستیکی به قطر ۴۴ میلی متر را شلیک می کند که حدود سرعت پرتابه ها ۱۰۰ متر بر ثانیه است و همین سرعت بالا، دلیل اصلی آسیب رسیدن به بدن انسان بخصوص چشم ها محسوب می شود.
روسیه: اروپایی‌ها هم دیگر از سیاست سلطه‌گری آمریکا خسته شده‌ا‌ند
نخست وزیر روسیه گفت: سیاست خارجی آمریکا صرفاً براساس منافع اقتصادی و ژئوپلیتیکی آنهاست و تمایل واشنگتن برای تسلط بر جهان، ازجمله بر اروپا و منطقه بالکان آسیب زیادی برجای گذاشته و اروپایی‌ها هم دیگر از این سیاست خسته شده‌اند.
سایه سیاست‌های آمریکایی بر تروئیکای اروپایی
در همان حال که کاخ سفید و متحدان اروپایی‌اش به متهم‌سازی تهران در حمله به آرامکو روی آورده و تروئیکای اروپایی با صدور بیانیه‌ای اتهامات بی‌اساس را در سندی مکتوب علیه ایران منتشر کردند، برخی گمانه‌زنی‌ها به مذاکره مجدد بر روی برجام و حتی دیدار مقامات ایرانی و آمریکایی در حاشیه اجلاسیه عمومی سازمان ملل اشاره داشتند.
دامی برای عکس یادگاری
فرانسه که همواره در طی مذاکرات برجام نقش پلیس بد راه به عهده داشته و اکنون باید ناتوانی اوضاع آشفته انگلیس را هم بر دوش بکشد، وظیفه پهن کردن «دام» دیدار با چاشنی نسیه پول نفت را عهده‌دار است.
ملکه انگلیس؛ مقامی با اختیارات بی‌حدوحصر
خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) در چند ماه اخیر تحولات سیاسی بسیاری را در این کشور رقم زد. رودررویی پارلمان با «ترزا می» نخست‌وزیر پیشین این کشور و سپس ورود «بوریس جانسون» به ساختمان نخست‌وزیری از جمله مهم‌ترین رخداد‌های سیاسی انگلیس بود.
آخرین مطالب