به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
روسیه: اروپایی‌ها هم دیگر از سیاست سلطه‌گری آمریکا خسته شده‌ا‌ند
نخست وزیر روسیه گفت: سیاست خارجی آمریکا صرفاً براساس منافع اقتصادی و ژئوپلیتیکی آنهاست و تمایل واشنگتن برای تسلط بر جهان، ازجمله بر اروپا و منطقه بالکان آسیب زیادی برجای گذاشته و اروپایی‌ها هم دیگر از این سیاست خسته شده‌اند.
سایه سیاست‌های آمریکایی بر تروئیکای اروپایی
در همان حال که کاخ سفید و متحدان اروپایی‌اش به متهم‌سازی تهران در حمله به آرامکو روی آورده و تروئیکای اروپایی با صدور بیانیه‌ای اتهامات بی‌اساس را در سندی مکتوب علیه ایران منتشر کردند، برخی گمانه‌زنی‌ها به مذاکره مجدد بر روی برجام و حتی دیدار مقامات ایرانی و آمریکایی در حاشیه اجلاسیه عمومی سازمان ملل اشاره داشتند.
دامی برای عکس یادگاری
فرانسه که همواره در طی مذاکرات برجام نقش پلیس بد راه به عهده داشته و اکنون باید ناتوانی اوضاع آشفته انگلیس را هم بر دوش بکشد، وظیفه پهن کردن «دام» دیدار با چاشنی نسیه پول نفت را عهده‌دار است.
ملکه انگلیس؛ مقامی با اختیارات بی‌حدوحصر
خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) در چند ماه اخیر تحولات سیاسی بسیاری را در این کشور رقم زد. رودررویی پارلمان با «ترزا می» نخست‌وزیر پیشین این کشور و سپس ورود «بوریس جانسون» به ساختمان نخست‌وزیری از جمله مهم‌ترین رخداد‌های سیاسی انگلیس بود.
کار، کار انگلیسی‌هاست
نگاهی به خباثت‌های انگلیس علیه ایران-شماره ۱
«کار، کار انگلیسی‌هاست»؛ این عبارت به دلیل تکرار فراوان در تاریخ معاصر، تبدیل به‌نوعی ضرب‌المثل در میان ایرانیان شده است. همین یک جمله برای فهم کلی فضای روابط تهران و لندن کفایت می‌کند.
منافقین؛ تروریست‌های کت‌وشلواری با عطر فرانسوی
دوم مرداد ۱۳۶۰ یادآور فرار ابوالحسن بنی‌صدر، رئیس‌جمهور عزل شده ایران به همراه مسعود رجوی، رئیس سازمان منافقین از ایران به فرانسه است. فرانسه با پذیرایی از سرکرده گروهک منافقین تبدیل به یک پایگاه تروریستی علیه ایران شد. مروری بر فعالیت‌های فرانسه در چند دهه اخیر نشان‌دهنده این است که این کشور هرچند در ظاهر خود را مدعی حقوق بشر و دشمن تروریست‌ها نشان می‌دهد، اما در عمل با تروریست‌ها همکاری تنگاتنگ دارد.
آخرین مطالب