به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
ایران به اندازه کشور چین انرژی مصرف می‌کنند
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: در ساختمان‌های ما اتلاف انرژی بسیار بالاتر از حد استاندارد‌های جهانی است به گونه‌ای که میزان مصرف ما به‌اندازه میزان مصرف انرژی در کشور چین با یک میلیارد نفر جمعیت است.
هیجانات سلبریتی‌‌ها و دودی که به چشم مردم می‌رود
وظیفه جامعه در برابر رفتار و گفتار سلبریتی‌ها چیست؟
همیشه چهره‌های هنری و ورزشی در جامعه ما و در میان مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان موردتوجه بوده‌اند. هنرپیشگان سینما و تلویزیون، مجری‌های رسانه ملی، خوانندگان، فوتبالیست‌ها، کشتی‌گیر‌ها و امثال آنان همیشه در کانون توجه بوده‌اند و هستند و وقتی هم که درباره موضوعی حرفی می‌زنند، موردتوجه قرار می‌گیرد.
خانواده و پیام‌های ماندگار کربلا
خانواده چه نقشی در تربیت عاشورایی فرزندان دارد؟
محرم ماه عزای اهل‌بیت (ع) است، خاندانی که درس ایثار و شهادت به شیعیان خود آموختند، البته ابعاد اجتماعی واقعه عاشورا آن‌قدر زیاد است که گاهی از ابعاد دیگرش غفلت می‌شود و این در حالی است که یکی از چیز‌هایی که می‎توان از حماسه کربلا آموخت، بعد خانوادگی این واقعه و عشق و محبت به خانواده است، عشق و محبتی که در تمامی لحظات عاشورا نمایان‌تر می‌شود و در تاروپود درس‌هایی که از عاشورا می‌توان آموخت، تنیده است.
ازدواج علوی و فاطمی؛ از حرف تا عمل
در روایات از «ازدواج» و تشکیل خانواده به‌عنوان محبوب‌ترین بنا نزد خداوند مهربان یاد شده و در همین روایات، از «طلاق» به عنوان منفورترین امر حلال در پیشگاه خداوند توصیف شده است.
گوهر «جوانی» و آنچه اسلام و غرب می‌خواهند
حدود ۲۰ سال پیش بود که سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد (یونسکو)، پیشنهاد نام‌گذاری یک روز با عنوان «روز جهانی جوانان» را تصویب و ثبت کرد تا بهانه‌ای شود برای توجه دادن همه ملت‌ها و دولت‌های جهان به موضوع «جوان» و دوران جوانی.
آرامش را به همسران‌مان هديه دهيم
در حالي كه روان‌شناسي شخصيت زن و مرد و بررسي ابعاد رواني آنها نشان مي‌دهد، هر دو با توقع و نياز عاطفي وارد زندگي مشترك مي‌شوند و ارضا نشدن اين نياز، پيامدهاي جبران‌ناپذيري را براي‌شان به همراه خواهد داشت،
آخرین مطالب