به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
چگونه بدون کلافگی و خستگی در خانه بمانیم؟
با کمی خلاقیت به خرج دادن می توان ساعت های بیشتری از زمان در خانه بودن بچه ها را سرگرم کرد و لحظات آن ها را خاطره انگیز و شاد کرد. نقاشی و رنگ آمیزی از جمله مواردی است که بچه ها آن را دوست دارند و حاضر هستند زمان زیادی را صرف آن کنند
جایگاه «امید و آرامش» در پازل طوفان‌های اجتماعی
نگاهی به گم‌شده امروز جامعه ما
دنیای پیرامون ما، محیطی است پر از اتفاقات خوب و بد، زیبا و زشت و مثبت و منفی. ذات آدم‌ها هم این‌طور است که بیشتر توجهشان به اتفاقات و رویدادهای منفی جلب می‌شود تا رویدادهای مثبت و امیدوارکننده.
«دارندگی و برازندگی» یا سقوط و بازندگی؟!
«سبک زندگی» در گام دوم انقلاب - بخش سیزدهم
«سبک زندگی» مردم در هر جامعه‌ و کشوری، معرف گذشته آن جامعه و ترسیم‌کننده آینده آن است. در واقع، سبک زندگی مردمان هر کشوری نشان می‌دهد چه فرهنگ و پیشینه‌ای دارند و چه آینده‌ای در انتظارشان است.
روزی برای تمرین همبستگی و نوع‌دوستی
روز ۱۴ اسفندماه روز احسان و نیکوکاری نامیده شده و از ۱۴ اسفندماه تا بیست و یکم این ماه نیز هفته نیکوکاری است، هدف از این نام‌گذاری که در سال ۱۳۶۹ صورت گرفته جذب کمک‌ها و هدایای مردم برای خانواده‌های محروم و نیازمند اعلام‌شده که جمع‌آوری و توزیع آن توسط کمیته امداد صورت می‌گیرد.
از «حاج قاسم» به «جامعه ایرانی»
نگاهی به آموزه‌های تربیتی و اجتماعی یک وصیت‌نامه
بیش از چهل شبانه‌روز از شهادت سیدالشهدای مقاومت گذشت و درحالی‌که هنوز اندوه دل مردم کم نشده، حالا وصیت‌نامه سیاسی الهی‌اش بازشده تا راه و مرام «حاج قاسم» ملت ایران و اصول «مکتب سلیمانی» بهتر از قبل درک شود و بعد از درک آن، به این توصیه‌ها عمل شود.
معمای «کیفیت» در بازار محصولات ایرانی
«سبک زندگی» در گام دوم انقلاب - بخش دوازدهم
«قوی شدن» کلیدواژه مهمی است که رهبر معظم انقلاب حالا یک سال پس از صدور بیانیه گام دوم انقلاب به‌صورت مکرر بر آن تأکید می‌کنند؛ بخشی از قوی شدن کشور، باید در حوزه رونق تولید ملی اتفاق بیفتد و رونق تولید هم محقق نمی‌شود مگر با ارائه تولیدات ایرانی باکیفیت تا هم اعتماد مشتریان داخلی جلب شود و هم در این دنیای بزرگ، بازاری هم در بین خارجی‌ها برای محصولات ایرانی باز شود.
توسعه و رشد صنعت و فناوری در دنیای امروز، در نتیجه تبدیل ایده‌های خوب به «محصول» بوده است؛ ایده‌ها تا زمانی که به عمل تبدیل نشده باشند، تنها یک حرف یا نظریه هستند که ممکن است در ذهن اشخاص یا کلاس دانشگاهی ردوبدل شوند، اما این ایده‌ها زمانی ارزش پیدا می‌کنند که تبدیل به محصول یا یک نتیجه مشخص‌شده باشند و مردم بتوانند از برکات آن بهره‌مند شوند.
زندگی قانون‌مدارانه یا دنیای بی‌قانون؟
«سبک زندگی» در گام دوم انقلاب - بخش هشتم
تجربه کشور‌های توسعه‌یافته نشان می‌دهد، توسعه پایدار و دستیابی به زندگی مطلوب هرگز با اقداماتی خودسرانه و نادیده انگاشتن قانون سازگار نیست.
آخرین مطالب