به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
«شب‌نشینی» چطور به خاطره‌ها پیوست؟
در فرهنگ عامه و در شب‌های طولانی پاییز، جای یک سنت کاملاً ایرانی خالی است؛ سنتی که ما را یاد بزرگتر‌ها و در کنار آن، گرمای کرسی و تنقلات خاص آن روز‌ها می‌اندازد و ابیات شاهنامه و قصه‌ها و مثل‌ها را برایمان تداعی می‌کند؛ سنتی به نام شب‌نشینی!
سهم رسانه ملی در «تفریح سالم» خانواده‌ها
«تفریح سالم» یکی از جنبه‌های زندگی انسان است که در کنار همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی مانند مناسک مذهبی، کسب روزی حلال، مشارکت اجتماعی، تربیت فرزندان و مسائل دیگر به آن توجه می‌شود
ایران به اندازه کشور چین انرژی مصرف می‌کنند
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: در ساختمان‌های ما اتلاف انرژی بسیار بالاتر از حد استاندارد‌های جهانی است به گونه‌ای که میزان مصرف ما به‌اندازه میزان مصرف انرژی در کشور چین با یک میلیارد نفر جمعیت است.
هیجانات سلبریتی‌‌ها و دودی که به چشم مردم می‌رود
وظیفه جامعه در برابر رفتار و گفتار سلبریتی‌ها چیست؟
همیشه چهره‌های هنری و ورزشی در جامعه ما و در میان مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان موردتوجه بوده‌اند. هنرپیشگان سینما و تلویزیون، مجری‌های رسانه ملی، خوانندگان، فوتبالیست‌ها، کشتی‌گیر‌ها و امثال آنان همیشه در کانون توجه بوده‌اند و هستند و وقتی هم که درباره موضوعی حرفی می‌زنند، موردتوجه قرار می‌گیرد.
خانواده و پیام‌های ماندگار کربلا
خانواده چه نقشی در تربیت عاشورایی فرزندان دارد؟
محرم ماه عزای اهل‌بیت (ع) است، خاندانی که درس ایثار و شهادت به شیعیان خود آموختند، البته ابعاد اجتماعی واقعه عاشورا آن‌قدر زیاد است که گاهی از ابعاد دیگرش غفلت می‌شود و این در حالی است که یکی از چیز‌هایی که می‎توان از حماسه کربلا آموخت، بعد خانوادگی این واقعه و عشق و محبت به خانواده است، عشق و محبتی که در تمامی لحظات عاشورا نمایان‌تر می‌شود و در تاروپود درس‌هایی که از عاشورا می‌توان آموخت، تنیده است.