به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
قانونی برای حفظ کرامت زنان
اولویت‌های اجتماعی سال ۱۴۰۱
یکی از مسائل و چالش‌های جامعه ما در دو سه دهه اخیر، تغییر تدریجی الگوی پوشش در بین گروه‌هایی از بانوان بوده که از آن با عنوان بدحجابی یا ناهنجاری در پوشش یاد می‌شود.
جمعیت ایران تغییر ریل داد
رهبر انقلاب: چاره‌جویی برای نجات کشور از آینده هولناک پیری جمعیت، سیاستی حیاتی و مهم‌ترین فریضه است
نخستین جلسه ستاد ملی جمعیت بالاخره روز گذشته به ریاست رئیس‌جمهور و با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب در آستانه روز ملی جمعیت تشکیل شد. تشکیل ستاد ملی جمعیت، نخستین تکلیف از قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده است و این ستاد نقش هدفگذاری، مطالبه‌گری و پیگیری مصوبات جمعیتی را دارد و به بیان دیگر گام نخست برای تحقق سیاست‌های جمعیتی کشور به شمار می‌رود و می‌تواند در فرصت ۷، ۸ ساله باقیمانده از باز بودن پنجره جمعیتی بخشی از اهداف جمعیتی کشور را محقق و از بحرانی‌تر شدن اینبار چالش جلوگیری کند
«طلاق»؛ ریشه‌ها و راه‌های درمان
اولویت‌های «اجتماعی» سال ۱۴۰۱ – بخش دوم؛
در تعالیم و آموزه‌‌های دین حیات‌بخش اسلام، از «طلاق» با تعابیری مثل «منفورترین عمل حلال در پیشگاه خداوند» یا «مبغوض‌ترین عمل حلال» یاد شده است.
«طلاق»؛ ریشه‌ها و راه‌های درمان
اولویت‌های «اجتماعی» سال ۱۴۰۱ – ۲
در تعالیم و آموزه‌‌های دین حیات‌بخش اسلام، از «طلاق» با تعابیری مثل «منفورترین عمل حلال در پیشگاه خداوند» یا «مبغوض‌ترین عمل حلال» یاد شده است.
«ازدواج» و آزمون ۱۴۰۱ دولتمردان
اولویت‌های «اجتماعی» سال ۱۴۰۱
در کنار ده‌ها مسئله گوناگونی که امسال و در حوزه‌های گوناگون سیاسی و اقتصادی پیش روی رئیس جمهور و دولتمردان قرار دارد، چالش‌ها و مسائل «اجتماعی» هم اهمیتی اساسی دارد یکی از این مسائل، «ازدواج» است .
تکلیف جدید مجلس برای صداوسیما/ آیا ترویج
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچون سالِ گذشته، در مصوبه‌ای دستگاه‌های اجرایی را مکلف کردند یک‌درصد از اعتبارات هزینه‌ای‌شان را به صداوسیما برای تولید برنامه‌های فرهنگساز اختصاص دهند.
چرا «خشونت» در جامعه بازتولید می‌شود؟
خشونت اگرچه در گذشته هم سابقه داشته، اما حالا رفتارهای خشونت‌بار، شکل جدیدی به خود گرفته است؛ از تخریب اموال مردم و عربده‌کشی گرفته، تا جلوه‌های جدید و عجیبی مثل پرتاب سنگ و بلوک به سمت خودروهای عبوری از بزرگراه!
آخرین مطالب