به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
شورای نگهبان به لایحه رتبه‌بندی معلمان چه ایراداتی وارد کرده است؟
شورای نگهبان، مصوبه رتبه‌بندی معلمان را برای رفع اشکالات به مجلس فرستاد؛ اما چه اشکالاتی به مصوبه گرفته شده است؟ ماده ۵ لایحه رتبه‌بندی معلمان بحث افزایش بار مالی آن است که مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی شناخته شده و از ایرادات و ابهامات شورای نگهبان است.
عدالت خواهی مجوز جفا نیست!
چندی پیش کلیپی کوتاه و تقطیع‌شده از اظهارات حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه درباره چگونگی عدالت‌خواهی امامان جمعه منتشر شد و واکنش‌های مختلفی را به‌دنبال داشت.
آن روی ماجرای «علی»
گذری بر ریشه‌های تربیتی زندگی «نوجوان فداکار خوزستانی»
چندی قبل بود که ماجرای «علی لندی» نوجوان فداکار خوزستانی مثل بمب در فضای خبری و رسانه‌‌ای کشور صدا کرد و همه را در شوک همراه با تحسین فرو برد
چالش‌های رتبه‌بندی معلمان/ افزایش حقوق یا افزایش مسئولیت و اختیار؟
اکنون هدف رتبه‌بندی در بین معلمان به معنای افزایش حقوق و پاداش مالی جا افتاده است، اما هدف رتبه‌بندی، یافتن افراد شایسته‌تر بر اساس ویژگی‌های تعیین شده است تا بتوان ورای تدریس و امور مربوطه، مسئولیت‌های بالاتری بر دوش آن‌ها قرار داد.
آنچه از کرونا و آموزش مجازی فهمیدیم
سال تحصیلی جدید مدارس و دانشگاه‌ها در حالی آغاز شده که یک سال و نیم از شیوع بیماری مزاحم و خطرناک «کرونا» در کشورمان – همزمان با کشورهای دیگر دنیا – می‌گذرد، اما سرعت گرفتن واکسیناسیون سراسری علیه این بیماری در یک ماه و نیم اخیر، این امیدواری را هم ایجاد کرده است که هم آمار ابتلا و مرگ ناشی از بیماری، به شدت کاهش یابد و هم فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها به حالت عادی برگردد.
آخرین مطالب