به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
معلمان چشم‌انتظار رتبه‌بندی واقعی
سال‌هاست که موضوع رتبه‌بندی معلمان از زبان مسؤولان دستگاه تعلیم و تربیت بیان می‌شود، اما آنچه در روز‌های اول درباره رتبه‌بندی مطرح بود تا امروز با تغییرات عمده مواجه شده است و به عبارت دیگر از حرف تا عمل فاصله فراوان است.
چگونه در روز‌های برفی ایمن رانندگی کنیم؟
در روز‌های برفی حجم تصادفات شهری تا چندبرابر افزایش می‌باید. با این حال با رعایت چند نکته ساده می‌توانید در هوای برفی رانندگی بدون خطری را تجربه کرده و سالم به مقصدتان برسید.
زمان دقیق اجرای
وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه در طرح رتبه‌بندی، فرهنگیان در ۵ رتبه تقسیم می‌شوند و متناسب با مدرک تحصیلی، سابقه، صلاحیت تخصصی و حرفه‌ای در این رتبه‌ها قرار می‌گیرند، زمان اجرای این طرح را اعلام کرد.
هیچ دانش‌آموزی از این حقوق پنهان و پایمال شده خود خبر ندارد!
اگرچه اوضاع حقوق دانش‌آموزان بر روی کاغذ خوب است و از منشور حقوقی گرفته تا شورا و مجلس به اسم آن‌ها ثبت شده، اما در واقعیت و میدان اجرا اوضاع چندان هم خوب نیست و مصادیق بی‌توجهی به حقوق دانش‌آموز در بخش‌های مختلف بیشمار است.
درس‌های ۱۳ آبان برای دانش‌آموزان امروز و فردا
به مناسبت روز «دانش‌آموز»
در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن، در دفاع مقدس ۸ ساله که به دفع تجاوز دشمن و رفع خطر نابودی کشورمان منتهی شد، دانش‌آموزان هم مانند همه اقشار، نقش تعیین‌کننده‌ای داشته‌اند که گواه آن، تقدیم بیش از ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید و هزاران دانش‌آموز جانباز و آزاده بوده است.
دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه طبق مصوبه این شورا امکان آموزش ۵ زبان خارجی دیگر در کنار انگلیسی در مدارس وجود دارد، گفت: طرح مجلس برای رفع انحصار از زبان انگلیسی مخالف عدالت آموزشی است.
آخرین مطالب