به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
سازمان محیط زیست و تکرار قربانی کردن یوزها به اسم
طرح تکثیر یوز در اسارت که در سال ۹۴ با انتقال یک جفت یوز زنده‌گیری شده از طبیعت به پارک پردیسان تهران آغاز شد، حالا پس از شکست صد‌در‌صدی بناست در محوطه‌ای محصور در استان یزد تکرار شود البته با یوز‌هایی جدید که به زودی از طبیعت جدا خواهند شد!
نمکی که
انتشار یک مطلب نسنجیده در صفحه یک بازیگر به سادگی می‌تواند به ایجاد شکاف میان اقشار مختلف جامعه منجر شود؛ شکاف‌هایی که هر چند ساده ایجاد شده‌اند، اما پر کردنشان آنقدر‌ها هم ساده نیست، شکافی که نمونه آن را میان خود سلبریتی‌ها و مردم شاهد هستیم ...
از ژاپن تا آمریکا؛ طبیعت چگونه از بشر انتقام می‌گیرد + تصاویر
انسان آن چنان ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند به مدد عقل و فن‌آوری، طبیعت را آن‌طور که می‌خواهد منقاد کرده و به تسخیر خود درآورد، اما هر چه انسان بر اثرگذاری خود بر طبیعت می‌افزاید بیشتر در برابر آن بی‌دفاع به نظر می‌رسد ...
سیل اخیر تهدید یا فرصت ؟
بارش‌های اخیر که حداقل ۲۵ استان کشور را تحت تاثیر قرار داد و در استان‌های گلستان؛ خوزستان؛ لرستان و استان فارس و در چند استان کشور باعث جاری شدن سیل و ایجاد خسارت‌های جانی و مالی گردید. از منظر دیگر مصداق بارز رحمت الهی بود که در کنار خسارات اندکی که آنهم بخاطر دستکاری ما در طبیعت در پی داشت؛ آثار بسیار مثبتی برای کشور به همراه داشت که به چند مورد از آن اشاره می‌گردد.
فرود نافرجام بوئینگ
هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ ارتش که سرنشینانش با هدف کمک به مناطق محروم و انجام مأموریت مردم یاری قصد خدمت کرده بودند، اما فرود اشتباه، نقص فنی، کنترل نامناسب خلبان و یا هر دلیل دیگری که بعد‌ها از زبان رسانه بیان خواهدشد، این پرواز را به پروازی ابدی تبدیل کرد.
آخرین مطالب