به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
اما و اگر‌های مخالفت ۸۰ هزار دانشجو با افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی
موضوع افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی طی روز‌های گذشته درحالی به یکی از مباحث داغ جامعه پزشکی تبدیل شده است که دانشجویان علوم پزشکی با راه‌اندازی کمپینی، مخالفت خود را در فضای مجازی با این موضوع اعلام کرده‌اند.
طرح «تحول سلامت» آنچه که بود،‌آنچه که هست
واکاوي جنجالي ترين طرح اجتماعي دولت اعتدال
طرح تحول سلامت را می‌توان پرچم دار اصلاحات اجتماعی دولت یازدهم خواند؛ طرحی که همتراز با برجام برگ برنده دولت تدبیر و امید بود و حتی به برخی رسانه‌های جهانی هم راه یافت تا جائیکه روزنامه فاینشنال تایمز در مطلبی با تاکید بر اینکه این طرح از اوباما کر الهام گرفته شده اینگونه تحلیل کرده بود: «روحانی کِر»؛ برگ برنده‌ی شیخ اعتدال در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶».
وضعیت زرد برای طرح تحول سلامت
طرح تحول سلامت رویکرد سه گانه‌ای به حوزه سلامت و بهداشت در جامعه داشت؛ حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و نیز ارتقای کیفیت خدمات از مهم‌ترین راهبرد‌های کلان این طرح به شمار می‌رفت.
پايبندي به رسوم مذهبي رشد طلاق را کاهش مي دهد
در فرهنگ ديني ما، منفورترين و مبغوضترين امر حلال تلقي شده است؛اين توصيف «طلاق» است. واقعهاي که وقتي پيش بيايد،حتما يک زندگي مشترک را درگير پسلرزهها و عوارض عموماً خطرناکي ميکند که گاهي تبديل به يک معضل چندلايه اجتماعي مي شود.
«سالخوردگی جمعیت» معضل جدید کشور چین
سخنگوی دفتر کمیته ملی کار کشور چین در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است: تا پایان سال 2017، شمار افرادی که 60 سال یا بیشتر دارند، در این کشور به 241 میلیون نفر رسیده است.
آخرین مطالب