به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشریح فواید فرزندآوری برای سلامتی زنان، گفت: بر اساس نتایج یک مطالعه، هر ۱۲ ماه شیردهی، خطر ابتلا به سرطان پستان را ۴.۳ درصد کاهش می‌دهد.
چرا کودکان درگیر اومیکرون می‌شوند/ توصیه به والدین
متخصص بیماری‌های عفونی پاسخ داد؛
متخصص بیماری‌های عفونی ضرورت واکسینه شدن علیه کرونا را مورد تاکید قرار داد و گفت: سلامت کودکان در مراکز واکسیناسیون پیش از تلقیح واکسن کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرد و نگرانی وجود ندارد.
بیل گیتس: یک
روز جمعه بیل گیتس در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با بیان اینکه سویه اومیکرون نوعی واکسن قوی کرونا محسوب می‌شود، گفت: "ما یک بیماری همه‌گیر جدید خواهیم داشت و دفعه بعد یک "پاتوژن" متفاوت خواهد بود؛ ما ابزاری برای ریشه‌کنی این پاتوژن نداریم!
دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و درمان
یروزی انقلاب اسلامی مردم ایران در بهمن ۵۷، در همه زمینه‌ها باعث ارتقا و پیشرفت شد که یکی از این پیشرفت‌ها، در حوزه بهداشت رقم خورد. براساس آمار، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و سلامت، پیشرفت‌های فراوانی حاصل شد که نسبت به دوران حاکمیت رژیم پهلوی از رشد کمی و کیفی فراوانی برخوردار بود
اورژانس اجتماعی و دورنمای آینده
«اورژانس اجتماعی» در حالی از شهریور ماه ۱۳۷۸ در کشور آغاز به کار کرده است که در این مدت، توانسته با کمک مداخلات اجتماعی، از بسیاری آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند
گره‌گشایی شورای عالی انقلاب فرهنگی از مسئله کمبود پزشک
با توجه به موضوع کمبود پزشک در مناطق محروم و گلایه مردم از عدم توازن در توزیع خدمات سلامت محور در نقاط مختلف کشور، سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت رشته‌های پزشکی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.
مدیریتی که امید آفرید
گذری بر مدیریت ۱۰۰ روزه بیماری کرونا
اواسط مردادماه امسال بود که همزمان با تحلیف و آغاز به کار رسمی رئیس جمهور جدید، شعله‌های موج پنجم بیماری کرونا هم که از مدتی قبل از آن روشن شده بود، زبانه کشید و به سرعت جلو می‌آمد.
آخرین مطالب