به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
جاذبه ترس و پدیده کرونا هراسی/ چقدر و چطور مردم را از کرونا بترسانیم؟
گزارش /
شاید آن چیزی که امروز مسئولان مربوط به چالش کرونا را می‌آزارد، اثرگذاری پایین پیام آن‌هاست. جاذبه ترس می‌تواند نقش بسزایی در تقویت و بیشینه سازی اثر پیام با ترسیم پیامدهای منفی و بد یک رفتار یا ترک آن
فیلم / آخر خط، نقطه
در روزهای پندمی کرونا، ویدئویی تأمل برانگیز با عنوان «غسال‌های خط شکن»، ساخته محسن عقیلی در فضای مجازی دست به دست می‌شود. ویدئویی که در ظاهر گزارشی از یک حرکتِ جهادیِ طلاب خراسانی است اما درواقع، حقیقی‌ترین موقعیت زندگی هر انسانی را به رخ او می‌کشد.
ویروسی که از «کرونا» خطرناک‌تر است
درنگی بر آثار روانی و اجتماعی احتکار و گران‌فروشی
احتکار اقلام ضروری مردم، اگرچه همیشه وجود داشته و سابقه‌ای تاریخی دارد، اما از پارسال که عده‌ای رب گوجه‌فرنگی و پوشک را احتکار می‌کردند تا امسال که اقلام بهداشتی و ماسک را به احتکار برده‌اند، موضوع از یک مسئله اقتصادی در حال تبدیل شدن به یک معضل اجتماعی است.
توصیه‌های رهبر انقلاب به مردم در خصوص بیماری کرونا/ از دستورالعمل‌های مسئولان نباید تخطی شود/ بنده به دعای جوانان و افراد پرهیزگار برای دفع بلاهای بزرگ بسیار امیدوارم
پس از کاشتن دو نهال میوه به مناسبت روز درختکاری؛
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مسئولان در خصوص پیشگیری و جلوگیری از آلودگی، افزودند: از این دستورها نباید تخطی شود.
آخرین مطالب