به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
میراث راهپیمایی اربعین و راهی که باقیست
چند سالی است که مراسم راهپیمایی «اربعین حسینی» در کشور عراق جان تازه‌ای گرفته و آیین ارزشمندی که در سال‌های سلطه رژیم دیکتاتور حاکم بر عراق و نیز در دروان اشغال ناجوانمردانه این کشور توسط رژیم آمریکا، به صورت مخفیانه و موردی انجام می‌شد، حالا حدود ۱۰ سال است که به صحنه هنرنمایی شیعیان و محبان آل‌الله و مانور قدرت جهان اسلام تبدیل شده و به‌ویژه در سال‌های اخیر که توطئه گروهک‌های تکفیری و تروریستی و حامیان غربی و منطقه‌ای آن‌ها شدت گرفت، سال‌به‌سال این مراسم باشکوه‌تر و معنوی‌تر برگزار می‌شود.
گام مخلصانه ناجا در مسیر بهشتی اربعین
بی‌تردید اربعین امام حسین (ع) مانند قیامش از جهت کمی و کیفی بی‌نظیر است. پیاده‌روی اربعین و زیارت امام حسین (ع) هرچند از گذشته توسط علماء و روحانیان و هیئت‌های مذهبی و عده محدودی از مردم مرسوم بود، اما به شکل امروزی پرشور نبود.
ناجا در خط مقدم دفاع از ارزش‌ها
گزارشی از بزرگ‌ترین وظیفه نیروی انتظامی
زیربنایی‌ترین وظیفه نیروی انتظامی چیست و جوهره آن کدام است؟ پاسخ به این سؤال می‌تواند افق‌های پیش رو و برنامه‌های کلان این سازمان بزرگ را تعیین کند.
نقش «پلیس» در شکل‌گیری جامعه‌ای دوست‌داشتنی
به مناسبت هفته نیروی انتظامی
در تقویم رسمی کشورمان، روز ۱۳ مهرماه با عنوان «روز نیروی انتظامی» و از این روز تا نوزدهم مهرماه، با عنوان هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده تا فرصتی باشد برای تقدیر از تلاش‌های سبزپوشان عرصه نظم و امنیت و توجه دادن مردم و خواص و عوام به جایگاه بی‌بدیل پلیس در جامعه و نقشی که در ارتقاء «سرمایه اجتماعی» ایفا می‌کند.
رسانه ملي و راه‌ نرفته
رهبر معظم انقلاب، اسفندماه سال 1392 در تجليل از شخصيت عليمردان‌خان بختياري، به نقش تربيتي مادرش «بي‌بي‌ مريم» اشاره كرده و گفتند: «مادر او‌ـ بي‌بي‌ـ ضد انگليسي و ضد بيگانه بوده؛ واقعاً اين هم نشان‌دهنده‌ اين است كه چگونه تربيت مادر، شخصيت فرزند را اصلاً شكل مي‌دهد
امربه‌معروف و نهی از منکر عاملی اساسی در پیشگیری از جرائم و آسیب‌ها
انسان به دلیل اجتماعی بودنش، نیاز به جمعی دارد که با آن‌ها در ارتباط بوده و استعداد‌های نهفته‌اش را به فعلیت برساند، به همین دلیل زندگی انسان، شکل گروهی به خود گرفته و اجتماعات متفاوت درعین‌حال شبیه به هم را به وجود آورده است
آخرین مطالب