به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
نوروز پیروز| پرواز با جت جنگی برای استخاره گرفتن از امام/ پیغامی که حسن باقری برای حاج قاسم آورد
حاج قاسم درباره عملیات فتح‌المبین می‌گوید: ۱۰ شبانه روز اصلاً نخوابیده بودیم. ساعت ۱۲ شب دیگر نا نداشتم تکان بخورم. در سنگر تدارکات خوابیده بودم. آقای بشردوست آمد و گفت: بیا برویم حسن باقری پیغامی دارد. رفتیم. حسن داخل ماشین بود.
گفتگو با خانواده سرتیم محافظ حاج قاسم سلیمانی/ شهید مظفری نیا قهرمان بود
گفتگو با خانواده محافظ شهید سلیمانی
لحظه وداع لحظه عجیبی است از یک طرف عزیزت را برای آخرین بار و چند دقیقه کوتاه در کنار خود داری از طرف دیگر تمام پیکر عزیزت خلاصه شده در یک جعبه که هیچ گاه نمی تواند تسکینی برای دل داغ دیده انسان باشد.
حاج قاسم؛ قدیس قدسی سپاه قدس!
شاعر کشورمان در یادداشتی خطاب به شهید حاج قاسم سلیمانی نوشت: قدیس قدسی سپاه قدس! فرمانده دلها... که شعر و نثر و ادب هر چه هنر و زیبایی، در برابر نامت کوچک می‌شود!
این روز‌ها در شهر چه خبر است؟! / خواب نمانیم؛ سالروز شهادت «حاج قاسم» نزدیک است
انگار این‌روز‌ها شهر «تهران» از شهر‌هایی مانند «بغداد»، «رم» و ... عقب مانده و درحالی که تنها یک‌هفته به اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها مانده است؛ اما هنوز خبری از فضاسازی شهری و نصب تصاویر این شخصیت ملی و فراملی در بیلبورد‌های شهر نیست!
مختصات بسيجي بودن
همه خادمان بی‌ادعا و گمنام اين ملت در هر پست و مقامي در جرگه بسيجيان اين سرزمين‌اند، چه به عضويت سازمان بسيج در آمده باشند، چه نيامده باشند!
«وصیت‌ شهدا» نقشه راه سعادت و آزادگی
چهل‌سالگی سرو/ یادداشت
وصیت‌ شهدا که برگرفته از احساس پاک و زلال آن عزیزان همیشه سرافراز ملت ایران است، نقشه راهی است تا جوانان امروز بدانند، در سنین جوانی و نوشکفتگی نیز می‌توان در اوج بزرگی زیست و زیبایی زندگی را به رخ جهانیان کشید.
بازخوانی ماجرای سپاه تهران در آذرماه سال ۱۳۶۲ در گفت‌وگو با سردار محمد کوثری فرمانده اسبق لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص)
بیان برخی مسلمات دوران دفاع مقدس به شکل ناقص برای نسلی که یا نبوده یا فراموش کرده، یکی از ابعاد این تحریفات است. در ادامه توضیحات سردار سرتیپ پاسداراسماعیل (محمد) کوثری را درباره این واقعیت‌ها و ابعاد مختلف این ماجرا می‌خوانید.
آخرین مطالب