به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
چرا امضای بیانیه هنرمندان در بی‌بی‌سی را کسی گردن نمی‌گیرد؟ /اسعدیان: خانه سینما در جریان نیست
شب گذشته وب‌سایت بی‌بی‌سی‌فارسی در خبری مدعی شد، ۵۰۰ نفر از اهالی فرهنگ و هنر ایران طی بیانیه‌ای خواستار آزادی شارمین میمندی‌نژاد شده‌اند، در حالی که در ایران بسیاری از سینماگران از این موضوع بی اطلاع هستند.
دوزیست‌های فرهنگی
یادداشت:
برخی از شخصیت‌های به‌اصطلاح فرهنگی دوزیست هستند، زیرا از یک‌جهت سینما و تلویزیون و عرصه فرهنگ کشور را وسیله‌ای برای درآمدزایی و معیشت خود قرار داده‌اند[...]
پاس‌کاری «شبکه نمایش خانگی» میان ارشاد و تلویزیون/ آیا «ساترا» عهده‌دار نظارت بر محتوای سریال‌هاست؟
محتوای سریال‌های شبکه نمایش خانگی هر روز افسارگسیخته‌تر از قبل به عبور از خطوط قرمز می‌پردازد و این در حالی است که نظارت بر محتوای سریال‌هایی که در شبکه نمایش خانگی تولید می‌شوند، میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صداوسیما در حال پاس‌کاری است.
لوکس‌بازی و اغواگری بازیگران در قابِ تلویزیون/ چرا آگهی‌های لاکچری را به صداوسیما تحمیل می‌کنند؟
وقتی بازیگران می‌آیند و دستمزد‌های هنگفتی هم می‌گیرند؛ از کودکان و خانم‌ها برای نشان دادنِ تبلیغ استفاده می‌شود و آگهی‌هایی که هر روز لاکچری‌تر و نعل به نعلِ خارجی‌ها به آنتنِ سیما می‌رسند. چرا تلویزیون دست از این اغواگری‌ها برنمی‌دارد؟
زارعی: «حاج قاسم» را رها نخواهیم کرد/۵ نمایشنامه درباره سردار شهید آماده انتشار است
مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری عنوان کرد: پرداختن به زندگی و اولویت‌های سردار حاج قاسم سلیمانی جزو اولویت‌های ما در حوزه هنری است و آن را رها نخواهیم کرد. بنا داریم براساس فرمایش رهبر انقلاب به «مکتب سلیمانی» بپردازیم.
آخرین مطالب