به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
از تأکید بر توجه به ارزش‌های انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم تا لزوم ایجاد نهضت فیلمنامه نویسی
انتظارات سینماگران از مسئولان در سال جدید - بخش اول
در آستانه آغاز سال ۹۹ تعدادی از اهالی سینمای کشور با انتقاد از وضعیت بحرانی سینما، خواستار توجه جدی مدیران سینمایی به اوضاع اسفبار کنونی شدند و تأکید کردند مدیران باید فاصله عمیقی که میان ارزش‌های انقلاب اسلامی و سینما افتاده را پرکنند.
سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر به کدام سمت پرواز کردند؟
مروری بر آنچه در جشنواره سی و هشتم فجر گذشت
سرانجام بعد از مدت‌ها کش‌وقوس و حرف‌وحدیث و بعد از قهر و آشتی‌های سینمایی، بالاخره پرونده جشنواره سی و هشتم فیلم «فجر» با برگزاری مراسم اختتامیه در شامگاه ۲۲ بهمن بسته شد و در مراسمی که هم‌زمان با جشن سراسری سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره سی و هشتم معرفی شدند
نگاهی به «خورشید»|بازگشت مجیدی به مدار درخشان
یکی از خصوصیات سینمای مجیدی که نمود آن در «خورشید» مشهود است، تأکید بر توانمندی‌های شگفت‌انگیز کودکان و تزریق روحیه خودباوری به آنهاست؛ خصیصه‌ای که در «بچه‌های آسمان» و «آواز گنجشک‌ها» به اوج خود رسید و اکنون بار دیگر در «خورشید» رخشان شده است.
موج دوم پشیمانی سلبریتی‌ها و استقبال چشمگیر مردم از جشنواره فجر
بررسی رفتار هیجانی سلبریتی‌ها در هفته‌های اخیر
بعد از حادثه سقوط هواپیما بود که تعدادی از اهالی سینما و تلویزیون در صفحات شخصی خودشان اعلام کردند که دیگر قصد همکاری با صداوسیما ندارند و یا از حضور در جشنواره فیلم فجر انصراف داده‌اند. آن‌ها این‌طور وانمود کردند که این انصراف برای همدردی با مردم ایران بوده است و این اقدام را مرهمی برای دل مردم دانستند.
آخرین مطالب