به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
زخم‌هایی که بی‌اجر نماند
نگاهی به آثار «داود میرباقری» از مختار تا سلمان
فیلم‌های تاریخی به ویژه فیلم‌هایی که به نوعی با اعتقادات انسان مرتبط است و از ساخت خوبی نیز برخوردار است، می‌تواند ماندگاری بسیار زیادی داشته باشد و هرگز نیز بدون مخاطب نخواهد ماند.
توکلی: سلبریتی‌هایی که در فضای مجازی فحاشی می‌کنند، قهرمان نیستند/ ماجرای علاقه مسعود کیمیایی برای ساخت فیلم دفاع مقدسی
رسول توکلی همان عکاس خبرنگار فیلم "تاراج" است؛ آخرین تصویری که از او در تلویزیون به نمایش درآمد در شخصیت شهید مطهری سریال "معمای شاه" بود؛ از دستمزد‌های میلیاردی برخی از بازیگران و آدرس‌های غلط سلبریتی‌ها به جامعه انتقاد جدی دارد.
چرا سینمای ایران علیه استعمار فیلم نمی‌سازد؟ / روح سرمایه‌داری حاکم بر وزارت ارشاد با سینمای ضداستکباری مخالف است
ساخت فیلم‌های ضداستکباری و سیاسی در دهه ۶۰ و ۷۰ و همینطور افول این نگاه در سینمای سال‌های بعد در کنار ناگفته‌هایی از رئیس وقت فارابی مطالبی است که در مصاحبه با وی می‌خوانیم.
روایت «فروغ خاموش منافقین» بر روی پرده نقره‌ای
فیلم سینمایی «رد خون» با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است
ناگفته‌های دفاع مقدس بسیار است، اما جای گفتن این ناگفتنی‌ها کجاست؟ قطعاً رسانه، سینما، تلویزیون و کتاب، بهترین ابزارها برای بیان این ناگفته‌ها هستند، روزهایی که هرچقدر ورق بخورد، برگ تازه‌ای از خاطرات آن دوران را به رخ خواننده‌اش می‌کشد.
سلطانی: متوجه مفهوم سریال فارسی نمی شوم /نادری: برای حضور در «ستایش» هول شدم!
کارگردان سریال «ستایش» گفت: من عبارت فیلم فارسی را نمی‌فهمم. سریال فارسی را متوجه نمی‌شوم. یعنی چه و، چون منظورشان را درک نمی‌کنم که آیا از نظر نقصان محتوا و منظور می‌گویند یا شکل ارائه و فکر می‌کنم برخی منتقدان باید شیوه نقدشان را تغییر بدهند.
پنجه بر خانواده با «بوی باران»
سال‌های دوری نگذشته، آن زمان که با سریال‌های خانوادگی تلویزیون، شب‌های بلند زمستان را گرم کرده و یا در خنکای ایوان حیاطمان، شب‌های کوتاه تابستانی را جلوی تلویزیون سپری می‌کردیم.
آخرین مطالب