به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
میلاد منجی عالم
«معتمد» دستور داد که عده‌ای از قابله‌ها، زنان و کنیزان آن حضرت [امام عسکری (ع)]را معاینه کنند و اگر اثری از حمل در آنان مشاهده کردند، به خلیفه گزارش دهند.
سوم شعبان سالروز ولادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار مبارک باد
در تاریخ انقلاب اسلامی ایران نیز نمونه هایی از رادمردی پاسدارانی می توان یافت که برای دفاع از کیان و کشور خود، فداکاری کردند؛ افرادی که با روحیه شهادت طلبی، انسجام درونی و خلاقیت نظامی، در صحنه دفاع از انقلاب خوش درخشیدند. تشابه عملکرد و اهداف پاسداران با سیره عملی امام حسین(ع) موجب شد روز تولد آن حضرت، «روز پاسدار» نامیده شود.
آداب خداحافظی با ماه رجب/مهمترین اعمال شب اول ماه شعبان
گفت‌وگو|
یک کارشناس علوم قرآنی گفت: ماه شعبان از جمله ماه‌های ارزشمند و مورد تاکید است در این ماه عبادت و توجه به ادای دین فضیلت فراوانی دارد اهمیت ماه شعبان به حدی است که در مورد آن «پیامبر اکرم (ص)» بیان کردند: «ماه شعبان ماه من است».
امام موسی بن جعفر (ع) الگوی مبارزه با طاغوت
سیره سیاسی و مبارزاتی حضرت امام موسی بن جعفر با شکنجه‌ها و زندانی‌های طولانی بر کسی پوشیده نیست. سیره ایشان در مسیر انقلاب و مقاومت الگوی تمام عیاری برای انقلابیون و مبارزان است. ذوجهات بودن ایشان در مسیر انقلاب و مبارزه شاخصه ممتاز این امام همام است.
دلایل نزول بلا و روش‌های استقامت در برابر آن از نگاه امام هادی (ع)
امام هادی (ع) می‌فرمایند: دنیا بازاری است که گروهی در آن سود می‌برند و دسته‌ای زیان می‌بینند. اختیار با خود ماست که در این بازار دنیا، با برداشتن توشه مناسب برای آخرت سود کنیم یا در صورت خالی بودن نامه اعمال‌مان از کار‌های نیک، جزء زیان‌کاران باشیم.
سوگنامه یاس کبود(ویژه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها)
حضرت زهرا سلام الله علیها ریحانه نبی، همسر علی علیه السلام و مادر امامان معصوم است که نقش زیادی در پیشبرد مسیر اسلام و تشیع بر عهده داشت. از مقام و فضایل او نمی توان سخن گفت چرا که او دریای بیکران کوثر است و سرانجام در راه حمایت از ولایت و امامت به شهادت رسید...
مهربان و صمیمی مثل «بابا قاسم»
مروری بر «مکتب تربیتی» سیدالشهدای مقاومت
همان ویژگی‌های معنوی و درونی حاج قاسم، به ویژه «اخلاص» و «بندگی» او بود که باعث شد تا هم در دوران حیات دنیوی‌اش قلب‌ها را تسخیر کند و هم با شهادتش، خونی تازه و بی‌مانند در رگ‌های جامعه به راه بیندازد
آخرین مطالب