به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
آقازاده‌ای که روشنی چشم امام (ره) بود
به مناسبت سالروز شهادت حاج‌آقا مصطفی خمینی(ره)
سحرگاه یکم آبان سال ۱۳۵۶ خبری تکان‌دهنده همه را غافلگیر می‌کند؛ درگذشت آیت‌الله حاج‌آقا مصطفی خمینی، فرزند ارشد امام خمینی. مرگی مشکوک و ناگهانی در ۴۷ سالگی. شاهدان متعددی که بالای سر جنازه ایشان حاضر بودند، شهادت می‌دهند که لکه‌های سبزرنگی بر قسمت‌های مختلف بدن ایشان ظاهرشده بود که حکایت از مسمومیت ایشان داشت. جنازه ایشان پس از غسل با آب فرات و طواف در عتبات مقدسه کربلا، در نجف تشییع و پس از اقامه نماز توسط حضرت آیت‌الله خوئی در جنب ایوان حرم امیرالمؤمنین علیه‌السلام دفن شد.
حتی دختر بی‌دین هلندی!
راهپیمایی اربعین امسال نیز همچون سال‌های گذشته در شکوه و امنیت برگزار شد. برخی گزارش‌ها حاکی است حدود چهار میلیون ایرانی در این مراسم معنوی و جهانی حضور پیدا کردند
اربعین از وقایع مهم آخرالزمانی و الگوی نظام آینده جهان است
آیت‌الله قائم‌مقامی گفت: در اربعین الگوی نظام آینده جهان اعلام شده و خدا با برپایی این صحنه با بندگان خود به‌زبان صحنه سخن گفته که "ای انسان‌ها، اگر می‌خواهید بدانید نظام آینده چگونه است باید آن را در اربعین جست‌وجو کنید".
پیاده‌روی اربعین؛ قدم قدم تا تمدن نوین جهانی
گزارش تحلیلی از ابعاد تمدن ساز مراسم جهانی زیارت اربعین حسینی (ع)
پیاده‌روی اربعین عمری دراز دارد. سیری در احادیث به‌جامانده از ائمه اطهار (ع) نشان می‌دهد، توصیه‌های فراوان و مؤکدی در این زمینه وجود داشته و بی‌شک شیعیان به این سنت حسنه پایبند بوده‌اند.
خطر حرکات مارپیچ در جاده اجتماع و فرهنگ
«فکر و اندیشه»، مهم‌ترین و اصلی‌ترین وجه تفاوت انسان با سایر مخلوقات خداوند است و اگر قوه اندیشه را از آدمی بگیرند، تفاوتی با دیگر مخلوقات نخواهد داشت و اساساً اینکه اگر انسان را «اشرف مخلوقات» نامیده‌اند، به خاطر همین نعمت فکر و اندیشه است.
امنیت ایران مدیون صبر «زنان زینبی»
خانواده مهم‌ترین پایگاه تربیتی هر انسان است؛ اگرچه مدرسه و محیط هم در کنار خانواده، تاثیر بسزایی در رشد و تعالی افراد دارد، اما هیچ‌کس نمی‌تواند نقش خانواده را در سرنوشت و مسیری که انسان به سمت تعالی یا ضلالت می‌رود، انکار کند.
آخرین مطالب