به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
برکت کریمه اهل‌بیت (ع) در ایران‌زمین
مردمان ایران علاوه بر آنکه افتخار میزبانی هشتمین امام شیعیان حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) را دارند، به یُمن وجود آن امام همام و آن خورشید هدایت، این افتخار را هم داشته‌اند که پذیرای وجود ارزشمند خواهر گرامی ایشان حضرت فاطمه معصومه (س) در شهر قم باشند که به همین برکت، این دیار به «حرم دوم اهل‌بیت (ع)» در ایران معروف شده است.
سنت ماندگار خورشید یازدهم برای هدایت شیعیان
برشی از کتاب «انسان ۲۵۰ ساله»
روز‌های نخست ماه ربیع‌الثانی، با ولادت با سعادت یازدهمین خورشید فروزان آسمان امامت و ولایت، حضرت امام حسن عسکری (ع) همراه است؛ امام بزرگواری که هرچند ۲۸ سال بیشتر زندگی نکرد و در جوانی به دست خلفای ظالم زمانه به شهادت رسید، اما در همین عمر کوتاه، به مدد علم و حمایت الهی، سلسله نورانی امامت و هدایت جامعه اسلامی را تکمیل کرد و زمینه را برای آغاز امامت حجت موعود خداوند و ورود به عصر انتظار فراهم کرد.
روش پیامبر (ص) و امیرالمؤمنین (ع) در مقابله با ناامنی جامعه
دکتر رجبی دوانی در گفتگو با «رهنما» تشریح کرد؛
وقوع اتفاقات پیش‌بینی‌نشده و ناگهانی، در هر جامعه‌ای قابل تصور است. مسئله وقتی سخت و پیچیده می‌شود که عده‌ای از این فرصت استفاده کرده و با ایجاد بلوا و آشوب، امنیت جان و مال و روان مردم را به خطر بیندازند. حالا سؤال این است که سیره عملی پیامبر اسلام (ص) و معصومین (ع) در هنگام مواجهه با این ناامنی‌های روانی و اجتماعی چگونه بوده و با این افراد چطور رفتار می‌کردند؟ دکتر محمدحسین رجبی دوانی استاد برجسته تاریخ اسلام، در گفتگوی اختصاصی با هفته‌نامه «تبیین» دراین‌باره توضیح داده و نمونه‌های جالبی را ذکر کرده است.
درخت «اخلاق و معنویت» و ۱۰ بیماری خطرناک
«اخلاق و معنویت» در گام دوم انقلاب - بخش اول
انقلاب اسلامی ایران که نه به راحتی که با تقدیم هزاران شهید و مجروح و با صبر و استقامت مردمان همین سرزمین به بار نشست و در ادامه نیز با خون بیش از ۰۳۲ هزار شهید دفاع مقدس آبیاری و محافظت شد، بیش و پیش از آنکه برای نان مردم و دنیایشان باشد، انقلابی فرهنگی بوده که با الهام‌گیری از آموزه‌های دین اسلام به عنوان آخرین و کامل‌ترین دین الهی به پیروزی رسیده است.
عصر انتظار  و وظیفه شیعیان
هشتمین روز آن با شهادت یازدهمین امام شیعیان حضرت امام حسن عسکری (ع) نیز همراه است و البته پایان این روز، با عید آغاز امامت و ولایت آخرین حجت خدا حضرت صاحب‌الزمان مهدی موعود (عج) همراه می‌شود
آقازاده‌ای که روشنی چشم امام (ره) بود
به مناسبت سالروز شهادت حاج‌آقا مصطفی خمینی(ره)
سحرگاه یکم آبان سال ۱۳۵۶ خبری تکان‌دهنده همه را غافلگیر می‌کند؛ درگذشت آیت‌الله حاج‌آقا مصطفی خمینی، فرزند ارشد امام خمینی. مرگی مشکوک و ناگهانی در ۴۷ سالگی. شاهدان متعددی که بالای سر جنازه ایشان حاضر بودند، شهادت می‌دهند که لکه‌های سبزرنگی بر قسمت‌های مختلف بدن ایشان ظاهرشده بود که حکایت از مسمومیت ایشان داشت. جنازه ایشان پس از غسل با آب فرات و طواف در عتبات مقدسه کربلا، در نجف تشییع و پس از اقامه نماز توسط حضرت آیت‌الله خوئی در جنب ایوان حرم امیرالمؤمنین علیه‌السلام دفن شد.
آخرین مطالب