به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
امام حسین(ع) در منابع اهل‌سنت چطور معرفی شده است؟/ اولین تجلّی حدیث
اینکه امام حسین از هیچ بانویی حتی مادر خود شیر نمی‌نوشد و تغذیۀ وی با انگشت آخرین پیامبر خدا صورت می‌گیرد تا گوشت و خونش از گوشت و خون رسول خدا(ص) بروید، بیانگر اولین تجلی حدیث «حسینٌ منّی و أنا مِن حسین» است.
لحظه به لحظه از ولادت امام حسین
پیش از آنکه حضرت زهرا علیه السلام به امام حسین علیه السلام باردار شود، جبرئیل بر پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم نازل شد و عرض کرد: «پسری برایت متولد می شود که امتت او را پس از تو شهید می کنند؛ و امامت در نسل اوست». آن حضرت خبر ولادت چنین مولودی را به علی وفاطمه علیه السلام اعلام نمود
حب علی (علیه السلام)، نوای درب بهشت
خصوصیّت حلقۀ درب بهشت چیست؟
درب بهشت، حلقه‌ای دارد که سرخ است و روی صفحه زرّین هم هست. وقتی روی این صفحه بخورد، صدایی که بلند می‌شود تا درب باز شود یا علی(علیه السلام) است.
اجتماع امروز و چند توصیه نورانی از امام‌العارفین (ع)
ماه رجب و اعیاد آن، تجلی نور و سرور در دل شیعیان آل‌الله است و جلوه این روایت نورانی است که «شیعتنا یفرحون لفرحنا...؛ شیعیان ما در شادی ما، شاد هستند». از نخستین روز رجب تا روزهای واپسین آن، همه جلوه نور و سرور و شادی اهل‌بیت(ع) و دلدادگان آنهاست.
بر سفره کرامت جوادالائمه (ع)
دهمین روز از ماه نورانی رجب، سالروز میلاد با سعادت نهمین نور آسمان امامت و ولایت حضرت جوادالائمه امام محمدتقی (ع) است.
دعای هفتم صحیفه سجادیه برای رفع بلا
اي آنكه گرهِ كارهاي فرو بسته به سر انگشت تو گشوده مي‌شود، و اي آن كه سختيِ دشواري‌ها با تو آسان مي‌گردد، و اي آن كه راه گريز به سوي رهايي و آسودگي را از تو بايد خواست.
آخرین مطالب