به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
پس از پنجاه سال: پژوهشي درباره قيام حسين (ع) + دانلود
هر روز یک کتاب - ۲
دکتر شهيدي عاشورا را به مثابه يک معلول مورد بررسي قرار مي‌دهد و تلاش مي‌کند که علل و ريشه‌هاي آن رخداد را برجسته نمايد. او براي يافتن علل اين حادثه شگفت، از سال‌ها قبل و از تحولاتي که قدم به قدم مسير فاجعه را پيمودند سراغ مي‌گيرد. پایگاه بصیرت / کتاب پس از پنجاه سال
سرگذشتی متفاوت از دیگر سرنوشت‌ها
برخی نظریه‌پردازان غربی معتقدند که دیگر داستانی جدید در دنیا وجود ندارد و هر آنچه در داستان‌ها مطرح می‌شود، به نوعی تکراری است، اما واقعیت این است که هنوز هم با توجه به مسائل مختلفی که در دنیای جدید امروزی پیش می‌آید، زمینه برای خلق داستان‌های نو نیز فراهم می‌شود، زیرا مقتضیات زمانه تغییر کرده است؛ بنابراین داستان‌های جذابی وجود دارند که جدید هستند و می‌توانند حرف نویی هم برای گفتن داشته باشند.
این کتاب‌ها را با «حاج قاسم» بخوانیم
نگاهی به کتاب‌های توصیه‌شده توسط سردار مقاومت
«حاج قاسم» تنها یک مبارز تک‌بعدی نبود که فعالیتش تنها در جبهه‌های نبرد خلاصه باشد. او جهادگری بود که هرچند بیشترِ عمر خود را در جبهه می‌گذارند، اما هرگز نسبت به عرصه هنر و فرهنگ به‌ویژه در رابطه بافرهنگ شهدا و جامعه‌شناسی دفاع مقدس بی‌تفاوت و بی‌اهمیت نبود، به‌نحوی‌که بسیاری از اهالی سینما از دغدغه او نسبت به ساخت آثاری در مورد شهدا باخبر هستند.
تلاطم عجیب و غریب امروز بازار کاغذ
بازار کاغذ امروز شاهد تلاطم‌های عجیب و غریبی در قیمت‌ها بود. در حالی که صبح امروز قیمت هر بند کاغذ چاپ و تحریر با کاهش بسیار به ۳۷۵ هزار تومان رسید، بعد از ظهر قیمت‌ها دوباره رو به افزایش گذاشت و به بندی ۴۲۰ هزار تومان رسید.
خاطره جالب مجاهدی از سرودن شعری درباره حضرت رقیه (س) /آیینگی؛ اولین قدم در ساحت شعر آیینی
محمدعلی مجاهدی، شاعر پیشکسوت آیینی، ضمن روایت خاطره جالبی از سرودن شعر در وصف حضرت رقیه (س)، به شاعران جوان پیشنهاداتی ارائه داد. به گفته او؛ آیینگی را اولین شرط قدم زدن در ساحت شعر آیینی است.
خبر، آگاهی، پیشرفت
به مناسبت روز خبرنگار
خداوند در قرآن کریم که کتاب آسمانی و برنامه زندگی انسان‌هاست، به «قلم» و آنچه می‌نگارد سوگند یادکرده و این، بالاترین سند و نشانه بر اهمیت قلم و عنصر نوشتن است.
آرزویم حاشیه‌نویسی برای سایت رهبری است / بنیاد ادبیات داستانی تعامل خوبی با رسانه‌ها ندارد / حال کتاب های رمان و داستان خوب است / «گلستان یازدهم» را به نوعروسان هدیه می‌دهم
با فعالان حوزه کتاب و رسانه / ۲ / گفتگو با نفیسه اسماعیلی؛
هنوز هم اگر کسی بگوید من یک دوست دارم که تازه ازدواج کرده، چه هدیه ای بدهم؟ می‌گویم «گلستان یازدهم»(انتشارات سوره مهر) یا «قصه دلبری» (انتشارات روایت فتح).
آخرین مطالب