به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
ساخت پارک های جدید برای تهران روی بوم نقاشی!
دیدار با حسین محجوبی ـ معمار پارک ساعی و نقاش معاصر
طراح و معمار پارک های معروف تهران که از نقاشان معاصر کشورمان هم هست، مدتی است که برای طراحی پارک های جدید به بن بست خورده است. می گوید، تهران آب ندارد. او خلاقیت را جایگزین ماندن در این شرایط کرده است و پارک هایی که طراحی کرده و قرار بوده زمانی عملیاتی شود را در تابلوهایش به تصویر می کشد.
حالا وقت عبور از حاشیه‌هاست
به بهانه حضور گروهی از بانوان در ورزشگاه آزادی
چالش و دعوا بر سر رفتن زنان به ورزشگاه‌ها بالاخره تمام شد و گروهی از زنان تهرانی توانستند بازی ایران و کامبوج را از نزدیک ببینند، اما با پایان یافتن این مشکل، آیا حل سایر موضوعات مرتبط با زنان هم قرار است با همین همت و جدیت پیگیری شود یا همه بگوومگو‌ها بر سر چنین موضوع حاشیه‌ای بوده و سایر موضوعات اصلی به فراموشی سپرده می‌شوند؟
دستاورد‌های عینی اربعین
وجه تمایز راهپیمایی اربعین با گردشگری‌های تفریحی به گرجستان و ترکیه
سفر به عراق برای پیاده‌روی اربعین امام حسین (ع) وجوه منحصر به فردی دارد که از جنبه‌های مختلف، آن را با سایر سفر‌ها متمایز می‌سازد و به این سفر روحانی، جایگاهی خاص می‌بخشد.
پارک های جنگلی تهران | تجربه ای از طبیعت سبز شمال
تصور همه ی ما از تهران شهری بزرگ و پیچیده با انواع آلودگی های صوتی و کمبود اکسیژن است، همه ی ما فکر می کنیم که تهران دیگر جایی برای نفس کشیدن باقی نگذاشته است و همه جا را ساختمان های عظیم و برج ها پر کرده است. فکر می کنیم که پارک های دیدنی تهرانچیزی نمانده است.
تاریخ با افسانه های زیادی از گیاهان و درختانی که انسان خورده اند، پر شده است. در دنیای حقیقی، گروهی از گیاهان گوشتخوار وجود دارند که می توانند حیوانات و حشرات کوچک را گرفته و مصرف کنند، اما آیا افرادی هستند که ادعا کنند گیاهان گوشتخوار وحشی که قادر به گرفتن انسان ها هستند وجود داشته یا وجود دارند؟
آشنایی با تپه تاریخی تورنگ تپه گرگان
تپه تاریخی تورنگ تپه گرگان
تپه های باستانی بسیاری در نقاط مختلف کشورمان وجود دارند. این تپه ها، گنجینه هایی هستند که شاید اگر هر کدام از آن ها در کشور دیگری غیر از ایران بود، به عنوان جاذبه ای جهانی و معروف از میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی میزبانی می کرد. بسیاری از آثاری که در موزه های کشور وجود دارند، از همین تپه های تاریخی بدست آمده اند. یکی از این گنجینه های ارزشمند کشور، تورنگ تپه گرگان است.
تحلیل نجومی از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان
کارشناس نجوم از رویت؛
کارشناس نجوم از رویت هلال ماه رمضان در روز چهارشنبه خبر داد و گفت: ۲۶ اردیبهشت ماه برابر با ۲۹ شعبان است و اکثر نقاط زمین و همه کشورهای غرب آسیا امکان رویت هلال ماه رمضان وجود دارد
آخرین مطالب