به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
اظهارات چگونه حاشیه¬ساز می¬شوند؟
این روز‌ها با فراگیرشدن شبکه¬های اجتماعی انواع تاکتیک¬های رسانه¬ای برای فضاسازی پیرامون رویداد‌های مختلف انجام می¬گیرد. یکی از موضوعات ثابتی که همواره در فضای مجازی پرحاشیه و خبرساز می¬شود مربوط می¬گردد به اظهارات مسئولان و چهره¬هایی که در مناصب دولتی و یا حکومتی مشغول به کار هستند
«هنر» در گام دوم انقلاب
حدود سه سال از صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌گذرد؛ بیانیه‌ای که نقشه راه ملت ایران برای گام برداشتن در گام دوم انقلاب را ترسیم می‌کند. یکی از وجوه فعالیت مردم ایران در گام دوم انقلاب، نحوه فعالیت در عرصه «هنر» است. بر همین اساس، حجت‌الاسلام حسین نطنزی مُبلغ دینی، فعال رسانه و تهیه‌کننده برنامه‌‌های آیینی، به تبیین الزامات حرکت هنری جبهه انقلاب پرداخته است.
موسم معاینه «فرهنگ عمومی»
۱۴ آبان با عنوان «روز فرهنگ عمومی» نامگذاری شده تا بهانه‌ای باشد برای توجه و تأمل درباره حال و روز فرهنگ عمومی در کشورمان و فکر کردن درباره جایگاهی که فرهنگ عمومی جامعه ایرانی باید به آن دست یابد.
یک رهنمود فرهنگی و چند نکته
یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران، ایجاد نهادها و ساختارهای اداری جدیدی بوده که بحق، به «نهادهای انقلابی» معروف شده‌اند
بار سنگین سکانداران جدید «فرهنگ»
با پایان یافتن کار بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس جمهور برای دولت سیزدهم و رأی اعتماد مجلس به اکثر وزرا، حالا تکلیف سکاندار جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم مشخص شد.
میراث ماندگار شیخ عبدالحسین (ره)
در سال ۱۳۲۰ هـ. ق. در تبریز در خانواده‌ای اهل علم، تقوا و فضیلت دیده به جهان گشود. پدرش از بزرگان و عالمان برجسته تبریز و جدش نیز مشهور به امین‌الشرع، مردی بود عاشق و شیفته اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام و همین او را به سرودن اشعار و مدایح فراوان درباره آل‌الله تشویق می‌کرد.
بازنگاهی بر «انقلاب فرهنگی»
امام خمینی (ره) در پیام نوروزی سال ۵۹ خود با تأکید بر تطهیر دانشگاه‌ها، خواستار آن شدند که دانشگاه‌ها به محیط سالمی برای تدریس علوم اسلامی تبدیل گردد. دوم اردیبهشت‌ماه همان سال با ابلاغ حکم شورای انقلاب، انقلاب فرهنگی رسماً آغاز شده و پس از دو ماه فعالیت ستاد انقلاب فرهنگی دانشگاه‌های کشور، تمامی دانشگاه‌ها پس از سه سال تعطیلی، مجدداً در مهرماه سال ۶۳ فعالیت‌های خود را آغاز کردند.
آخرین مطالب