به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
سروده کلامی زنجانی درباره اقدام توهین‌آمیز نشریه
نسخه الکترونیکی شماره جدید «شارلی ابدو» که کاریکاتورهای توهین آمیزی از پیامبر اسلام (ص) روی جلد آن نقش بسته، از ظهر روز سه‌شنبه در دسترس قرار گرفته است.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: ‌عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود/ ‌نمی‌توان جلوی برگزاری مراسم عاشورا را گرفت
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه به‌هیچ‌قیمت نمی‌توان جلوی برگزاری مراسم عاشورا را گرفت، گفت: شکی نیست که اصولی داریم که به‌هیچ‌وجه نمی‌توانیم آنها را رها کنیم و از جمله آن مسئله عزاداری محرم و صفر است.
برگزاری جلسات محرم با پروتکل‌های سختگیرانه/ نذری‌ها تغییر ماهیت می‌دهند
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم‌ها با رعایت ضوابط برای حفظ سلامتی مردم است، گفت: برای رعایت این ضوابط، سختگیری خواهیم کرد تا این مراسم‌ها که مطالبه مردم است به بهترین وجه برگزار شود.
«انقلاب اسلامی»؛ پشتیبانی برای احیای فرهنگ ایرانی
یادداشت/
فرهنگ و تمدن مردم ایران که در برهه‌های مختلف و آزمون‌های متفاوت زندگی و تاریخی، اصالت خود را نشان داده است، امروز نیاز به یک پشتیبان جدی برای بازسازی و بهسازی خود دارد، و آن چیزی نیست جز «اعتماد به نفس» در نظر و «اعتماد به جوانان» در عمل؛ که انقلاب اسلامی بهترین و امن‌ترین محمل را برای ظهور و بروز آن ایجاد کرده است.
فواید قرار دادن لیمو در کنار تخت
همه می دانند که لیمو به دلیل مقادیر بالای ویتامین C برای ما مفید است. این میوه را به چای اضافه می کنیم و هنگام پخت و پز و سرماخوردگی از آن استفاده می کنیم. اما اینها همه خواص باورنکردنی لیموها نیستند.
مکتب «حاج قاسم»؛ الگوی اجتماعی امروز و فردا
بیش از سه هفته از شهادت سردار بی‌نظیر مقاومت و محبوب دل امت، «حاج قاسم سلیمانی» می‌گذرد و در این مدت، از شخصیت و مرام و منش او حرف‌های بسیار گفته شده و دوست و دشمن به عظمت شخصیت وی اعتراف کرده‌اند، اما واقعیت این است که هرچقدر زمان بگذرد، باز هم حرف برای گفتن و نوشتن درباره او وجود دارد
درس‌های یک بدرقه ۲۵ میلیون نفری
دو دهه پیش بود که یک جریان مشکوک در کشورمان پا گرفت و تلاش می‌کرد تا به بهانه روی کار آمدن یک دولت جدید و باب شدن گفتمان‌هایی مانند «توسعه سیاسی» یا «توسعه فرهنگی»، برخی ریشه‌های عقیدتی و فکری مردم را بزند
آخرین مطالب