به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
روحانی در اتحادیه اوراسیا: جامعه بین‌المللی باید با اتخاذ تصمیم قاطع با رویکرد خصمانه آمریکا مقابله کند
رئیس جمهور در اجلاس اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: اقدامات قهری آمریکا و استفاده از دلار به عنوان یک سلاح، به تروریسم اقتصادی منجر خواهد شد و زندگی مردم عادی را هدف قرار خواهد داد.
روحانی:
حمله یمنی‌ها فقط هشداری برای متجاوزین بود/ آمریکایی‌ها اگر دنبال مذاکره‌اند همه فشارها علیه ایران را متوقف کنند
رئیس‌جمهور گفت: به مقامات آمریکایی‌ اعلام می‌کنم که مذاکره با فشار حداکثری ناممکن است و اگر شما راست می‌گویید و به دنبال مذاکره هستید، باید همه فشارها علیه ایران متوقف شود.
دیدار جداگانه پوتین با روحانی در آنکارا/ بررسی اوضاع ادلب در نشست سران سه‌جانبه
مشاور رئیس‌جمهوری روسیه ضمن تشریح جزییات نشست سران روسیه ــ ایران ــ ترکیه یادآور شد که در دیدار دوجانبه ولادیمیر پوتین و حسن روحانی در آنکارا، همکاری‌های دوجانبه و برجام نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
«تحقیق و توسعه بدون محدودیت»
ایران گام سوم را برداشت
در پایان هفته گذشته، مهلت ۶۰ روزه سوم جمهوری اسلامی ایران به اروپا برای عمل به تعهدات خود در توافق هسته‌ای پایان یافت. و عدم انجام اقدامی در راستای عمل به تعهدات طرف مقابل باعث شد تا دولت ایران سومین گام کاهش تعهدات برجامی را نیز بردارد.
راه حل مشکلات چيست؟
این روزها تقريباً فرد منصفي یافت نمی‌شود که به ناکام بودن راهبرد اتخاذي شش ساله دولت اعتقادي نداشته باشد؛ اما در اين ميان برخي تلاش می‌کنند تا آدرس غلط به افکار عمومي بدهند و با فرافکني پس از شش سال از جايگاه پاسخگويي بگريزند.
آخرین مطالب