به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
قدردانی علمای ‌اهل‌سنت از تدابیر حکیمانه رهبری در انتخاب شعار سال /
گزارش
علمای برجسته اهل‌سنت استان کردستان ضمن قدردانی از تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب در انتخاب شعار سال؛ به ضرورت بسیج همگانی برای تحقق «جهش تولید» تأکید کردند.
ملاحظات غیراقتصادی تحقق جهش تولید
تحقق شعار سال ۱۳۹۹ دارای ابعاد و وجوه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مختلفی باشد که توجه به آن‌ها می‌تواند از اهمیت، سنجیدگی، کاربردی بودن آن پرده بردارد.
جمعيت جوان؛ رمز قوي شدن کشور
خطرات ناشي از منفي شدن نرخ رشد جمعيت، هشداري سياسي نيست که توسط مسئولين طرح شده باشد، بلکه واقعيتي عيني و علمي است که کارشناسان نسبت بدان اعلام خطر کرده‌اند. | نگاه‌هاي منفعت طلبانه و شخص نگر، منظري انحرافي است که آينده يک ملت و نسل‌هاي آتي را تهديد مي‌کند.
سخنرانی نوروزی خطاب به ملت ایران
به مناسبت آغاز سال نو و عید مبعث پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله و سلم
سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌مناسبت فرارسیدن سال نو و عید مبعث پیامبر اعظم (صلّی اللّه علیه و آله و سلّم) به‌صورت زنده و مستقیم از شبکه‌های صدا و سیمای ملی، سایت و اینستاگرام KHAMENEI.IR پخش شد.
محوریابی پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب ۱۳۹۹
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی، با اشاره به تقارن روز اول سال با سالروز شهادت حضرت موسی‌بن‌جعفر (علیه‌السلام) به پیشگاه مقدس آن حضرت سلام و درود فرستادند و با تبریک عید سعید مبعث و عید پر طراوت نوروز به همه ملت بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان، جهادگران عرصه سلامت و همه خدمتگزاران سختکوش، سال جدید را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند.
۲۱ موضع و مطالبه کلیدی رهبر انقلاب در سال ۹۸
مروری بر مهم‌ترین بیانات رهبر معظم انقلاب در سالی که گذشت
یکی از اصلی‌ترین مسائل در زمینه غلبه بر مسائل و مشکلات و دستیابی به پیروزی و اهداف، مدیریت یکپارچه؛ اطاعت‌پذیری و هماهنگی است. این اصل، یک اصل عقلی و منطقی بوده و ارتباطی با اعتقادات و سلایق سیاسی و امثالهم ندارد. در سطح کشور نیز این اصل بشدت صادق بوده و راه غلبه بر موانع، پیروی و التزام عملی از رهبر معظم انقلاب است. برای پیروی از مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، گام اول توجه و دریافت دقیق و صحیح منویات و مواضع ایشان در حوزه‌های گوناگون است. پایان سال فرصت مغتنمی برای مرور اصلی‌ترین رهنمودها، مواضع و بیانات ایشان است. آنچه می‌خوانید گزیده‌ای مختصر از ده‌ها موضع‌گیری و سخنرانی ایشان است. ناگفته پیداست که این فهرست می‌توانست چند برابر طولانی‌تر از این باشد و با توجه به فضای موجود، انتخاب‌شده است.
قرارگاه بهداشتی و درمانی برای سازماندهی خدمات به مردم تشکیل شود
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با قدردانی از خدمات نیرو‌های مسلّح به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم سازماندهی این خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تأکید کردند.
آخرین مطالب