به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
دومینوی اصلاح سیاست‌های اقتصادی در دستگاه قضا
بررسی نقاط مثبت بخشنامه جدید آیت‌الله رئیسی
اخیراً آیت‌ا... سید ابراهیم رئیسی، ریاست قوه قضائیه بخشنامه‌ای را در مورد «نحوه احضار اشخاص حقوقی» به دادگستری‌های سراسر کشور ابلاغ کرده است؛ بخشنامه‌ای که برای فعالین اقتصادی بسیار مهم است و با کاهش هزینه‌های بنگاه‌های اقتصادی، می‌تواند روند رونق تولید را تسریع کند.
قوه قضائیه و نیروی انتظامی پیشگامان حقوق شهروندی و کرامت انسانی
جمهوری اسلامی ایران، بر پایه ایمان به ارزش‌های الهی، همواره «حقوق بشر» و «کرامت انسانی» را به‌عنوان نقطه مرکزی پیام ادیان آسمانی، موردتوجه قرار داده است. اسلام سه شاخص «برابری»، «آزادی: حفظ عزت‌نفس» و «احترام به شخصیت انسان» را به‌عنوان جلوه‌های تحقق کرامت انسانی معرفی کرده است.
تیغ عدالت و جیغ ضدانقلاب
جوسازی رسانه‌های ضد انقلاب علیه حرکت انقلابی قوه قضائیه‎
یکی از خطوط اصلی دشمن در جنگ روانی و رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم کشورمان، القای ناامیدی است.
ضرورت مبارزه بي‌امان با فساد اقتصادي
تصميمات ارزشمند رييس دستگاه قضا از جمله؛ اجرايي کردن قانون «رسيدگي به دارايي مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوري اسلامي» مشهور به اصل «از کجا آورده ايد؟!» که ساليان متمادي در کناري مانده بود، اميدهاي فراواني براي گسترش عدالت در ميان طبقات مختلف مردم ايجاد کرده است.
شش گام تا قوه قضائیه مطلوب
هفتم تیرماه مصادف است با سالروز شهادت شهید بهشتی و یاران ایشان در حادثه‌ای تروریستی که به همین مناسبت، آغاز هفته قوه قضائیه نیز هست. این مناسبت، فرصتی است برای اندیشیدن و مطالبه قوه قضائیه مطلوب و آرمانی. انتصاب آیت‌الله رئیسی به ریاست این قوه که در چند ماه اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شد و این انتصاب مصادف با گام دوم انقلاب اسلامی نیز شد، انتظارات و توقعات را از این قوه افزایش داده است.
مبارزه با تبعیض و فساد و همچنین اجرای عدالت برنامه اصلی تحولی ما در این دوره خواهد بود
رئیس قوه قضاییه:
رئیسی با بیان اینکه مبارزه با تبعیض و فساد و همچنین اجرای عدالت برنامه اصلی تحولی ما در این دوره خواهد بود، گفت: حقوق مردم در استفاده از ظرفیت‌ها در این نظام و در این کشور نباید دچار آسیب گردد.
برخورد با فساد در قوه قضاییه از اولویت‌های این دوره است/ تعدادی از قضات را از خدمت منفصل کردیم/ آغاز بررسی‌های لازم در خصوص خودروسازان
رئیس قوه قضاییه خبر داد
حجت‌الاسلام رئیسی برخورد با فساد در خود قوه قضاییه را از اولویت‌های کاری این دوره برشمرد و خاطرنشان کرد: شاید همه موارد برخورد هم اعلامی نباشد، اما قطعاً اقدامی است.
آخرین مطالب