به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
دستگاه قضایی از مؤسسات داوری در راستای ایجاد صلح و سازش حمایت می‌کند
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با بیان اینکه حمایت دستگاه قضایی از موسسات داوری در راستای ایجاد صلح و سازش، گفت: زحمات و تلاش‌های اعضای شورای حل اختلاف بایستی در پرونده ها با ایجاد صلح و سازش تجلی پیدا کند.
امور مربوط به پرونده حقوقی و قضایی ترور شهید سلیمانی در مسیر پیشروی است
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در دیدار با اعضای ستاد برگزاری دومین سالگرد شهادت شهید سردار سلیمانی:
رئیس قوه قضاییه با اشاره به ضرورت تبیین هر چه بیشتر ابعاد مکتب حاج قاسم از پیگیری مستمر پرونده حقوقی اقدام تروریستی و جنایتکارانه آمران، عاملان و مشارکت‌کنندگان در به شهادت رساندن شهید سلیمانی خبر داد و اظهار امیدواری کرد علی رغم نظام حقوقی ظالمانه حاکم بر جهان این پرونده به سرانجام مطلوب برسد.
شعب تخصصی رسیدگی به جرایم سیاسی با حضور هیات منصفه در تمام دادگستری‌های کل استان‌های کشور فعال شدند
با گذشت ۵ ماه از دوره تحول و تعالی؛
در دوره تحول و تعالی قضایی، بنا بر تاکیدات مؤکد حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، امر برگزاری دادگاه‌های رسیدگی به جرائم سیاسی و مطبوعاتی با جدیت و اهتمام بیشتری دنبال و پیگیری شد.
حضور رئیس قوه قضاییه در بیمارستان‌های دادگستری و عدل در آستانه میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار/ گفتگوی چهره به چهره رئیس عدلیه با کادر درمان و بیماران و همراهان آنها/ کار طبابت فی‌نفسه ارزشمند و دارای اجر اخروی و دنیوی است/ پرستاران و کادر درمان پیوسته در معرض رحمت الهی هستند چرا که مشمول دعا‌ی خیر بیماران و بستگان آن‌ها هستند
رئیس قوه قضاییه در آستانه میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار با حضور در بیمارستان‌های دادگستری و عدل در تهران، از زحمات و خدمات شبانه‌روزی کادر درمان و پرستاری این دو بیمارستان و تلاش‌های مجاهدانه آن‌ها برای ارتقاء نظام سلامت کشور و درمان بیماران قدردانی کرد.
دستور معاون اول قوه قضاییه مبنی بر تشدید مبارزه با فساد و رسیدگی دقیق و عادلانه/ تشکیل شورای مشورتی مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی استمرار یابد
حجت الاسلام والمسلمین مصدق گفت: ریاست قوه قضاییه ماموریت دادند تا نسبت به بررسی اعاده دادرسی‌ها اقدام شود و در این زمینه هیاتی سه نفره بررسی‌های لازم را در دیوان عالی کشور انجام دادند و نتایج بررسی‌ها به ریاست قوه قضاییه گزارش شده است.
فراخوان مجازی صفحه ejeii_org و درخواست نظارت همگانی
صفحه ejeii_org ضمن انتشار ویدئوی اظهارات رئیس قوه قضاییه برای نظارت همگانی بر روند‌های قضایی کمک خواست. خبرگزاری میزان - صفحه ejeii_org در اینستاگرام، اپارات و روبیکا ضمن انتشار ویدئوی اظهارات حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در انتقاد به برخی روند‌های قضایی از مخاطبین برای نظارت همگانی بر روند‌های قضایی کمک خواست.
چیستی و ماهیت انتشار تصاویر از زندان اوین
اگر هدف از انتشار این تصاویر اصلاح‌گری بود، باید انتشار آن همان موقعِ ثبت تصاویر (ماه‌ها قبل) صورت می‌گرفت، لذا مقطع کنونی برای انتشار آن، یعنی آغاز دولت جدید و نیز آغاز مدیریت جدید در دستگاه قضایی خبر از یک سناریوی هدف‌مند و طراحی شده برای ناامید کردن مردم و تخریب اعتماد عمومی می‌دهد.
نگاهی به اقدامات رئیس قوه قضاییه طی ۴۵ روز اخیر؛ از «بازدید‌های سرزده از مراکز قضایی و ارتباط با متن مردم» تا «دستورات قاطع و اقدامات بدیع در راستای اصلاح برخی رویه‌های قضایی»
گزارش|
در روز دهم تیرماه، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای را به سمت ریاست قوه قضاییه منصوب کردند و بر ۶ مأموریت برای ریاست جدید دستگاه قضا تأکید کردند.
آخرین مطالب