به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
نقش حوزه برای تحقق شعار«جهش تولید» پر رنگ تر شود/تولید و جهش نیازمند اصلاح نظام بانکی است
عضو جامعه مدرسین در گفت و گو با خبرگزاری حوزه:
حوزه/قائم مقام مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: امروز مشکل جدی جوانان نخبه و متشرع این است یا به میدان نمی آیند و یا میدان برای حضور شان فراهم نمی شود، حوزه می تواند نقش رایزن را بین این دست از جوانان و مسئولان داشته باشد.
زمان آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اعلام شد
کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور در اطلاعیه شماره یک خود در مورد آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد که صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر هستند.
از احتمال جنگ ویروس ها تا قطعیت جنگ واژه ها/ تریبون‌های تروریسم چگونه اظهارات رهبری را تحریف می‌کنند؟
گزارش
هرچند این روزها احتمال جنگ بیولوژیک آمریکا از طریق ویروس کرونا به عنوان یک گمانه زنی مطرح شده و قطعیت ندارد، اما جنگ رسانه‌ای آمریکاییها و انگلیسیها واقعیت بدون تردیدی است
ایران و اروپا در سال ۹۹ به کدام سو می‌روند؟
اروپایی‌ها در سال جدید، سه گزینه در اختیار دارند: اول، این است که برجام را کنار بگذارند و به گفته بوریس جانسون، برای امضای «توافق ترامپ» تلاش کنند. دوم اینکه همین رویکرد مذبذب فعلی را ادامه دهند. تمدید نامحدود مهلت حل اختلاف در برجام و همچنین مواضع اروپا در یک سال گذشته، نشان می‌دهد که اروپایی‌ها بیشتر به گزینه دوم تمایل دارند. با این حال، شرایط جدید از جمله موعد ۲۲ اکتبر، ممکن است ادامه گزینه دوم را دشوارتر کند. در نتیجه، اروپایی‌ها ممکن است به گزینه سوم متوسل شوند و آن، آغاز مذاکرات جدید برای حفظ و گسترش برجام است به طوری که نتیجه نهایی، نگرانی‌های مشترک اروپا و آمریکا در خصوص پرونده‌هایی نظیر آینده برجام، نفوذ منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران را مرتفع سازد.
تجربه چهل و یک‌ساله
اگر کتاب خدا که کتاب زندگی است را خوب می‌خواندیم در این امتحانات نمی‌ماندیم و نمی‌افتادیم. از غربت این نفایس و تنسخ‌ها، در میان ما مردم و مسئولین است که امروزه باید خاطرنشان کنیم احتکار، کم‌فروشی، گرانفروشی، بی‌مبالاتی در بهداشت، به زحمت انداختن دیگران، کارشکنی، بی‌مسئولیتی، تنبلی، فرار از وظیفه، وعده دروغ، حرف دروغ، دورویی، اعتماد به دشمن، بی‌دقتی در انتخاب و... مذموم و ممنوع است.
مدعيان توسل و زيارت
عملکرد اين جريان درست همان چيزي است که دشمنان اسلام و انقلاب مي‌خواهند! تا بدين وسيله سناريوي اسلام هراسي و شيعه هراسي تکميل شود و ايرانيان و مسلمانان را انسان‌هايي متحجر و دگم در برابر علم و دانش روز معرفي کنند.
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه هتک حرمت حرم حضرت معصومه(س) را محکوم کرد / افراط‌گرایان ‌درصدد ضربه‌زدن به ملت و انقلاب برآمده‌اند‌
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با اشاره به هتک حرمت حریم حرم حضرت معصومه(س) اعلام کرد: بدون شک هیچ موضوعی نمی‌تواند بهانه‌ای برای هتک حرمت این حریم کبریایی باشد.
آخرین مطالب