به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
سناریوی سانسور قدرت جمهوری اسلامی
اگر ایران آن‌گونه که دشمن القا می‌کند ضعیف است، چرا قدرت‌های جهان باید با آن مذاکره کنند
منظومه قدرت جمهوری اسلامی و دستاورد‌های گوناگون آن در بخش‌های مختلف، ایران را به الگویی جذاب برای ملت‌ها تبدیل کرده است و ناامید کردن مردم و القای حسّ بن‌بست، جفا به مردم و انقلاب است.........
نقاط گریز تاکتیکی آمریکا در مذاکرات وین
درست در آوریل سال ۲۰۲۰، زمانی که «جیک سالیوان» مشاور امنیت فعلی آمریکا به‌عنوان یکی از دستیاران بایدن در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری حضوری فعال داشت، شاهد اصرار وی بر «بسط برجام» و «افزایش دامنه تعهدات ایران» بودیم......
تحریف برای تطهیر پهلوی
به بهانه ۲۶ دی سالروز فرار رژیم طاغوت از ایران
۴۳ سال از روزی می‌گذرد که محمدرضا، پسر ارشد رضاخان میرپنج، درحالی که داشت فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد قاهره پایتخت مصر ترک می‌کرد، گفت: «مدتی است احساس خستگی می‌کنم و احتیاج به استراحت دارم»
آیا شورش 
 آمریکای 1860 تکرار می شود؟
هیچ کس نسبت به دو پدیده در تحولات آمریکا شک و تردیدی ندارد. پدیده نخست دو دستگی یا شکاف عمیقی است که به واسطه چهار سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ به وجود آمده و به نظر بسیاری از تحلیلگران، شورش ششم ژانویه بیش از هر چیزی ناشی از همین دودستگی عمیق بود وپدیده دوم اینکه دو دستگی با پایان یافتن ریاست جمهوری ترامپ از بین نرفته بلکه به صورت پدیده‌ای مزمن در جامعه آمریکا باقی مانده و حتی دامن جمهوری‌خواهانی را گرفته که اواخر ریاست جمهوری ترامپ و بعد از شکست او در انتخابات ریاست جمهوری نه از نامزدی مجدد او در آن انتخابات حمایت جدی کردند و نه اینکه حاضر شدند از ادعاهایش در مورد تقلب گسترده در انتخابات حمایت کنند. با این حال مسئله ارتش آمریکا موضوعی جدی‌تر از این است.
کلیپ شماره ۵ / انتخابات فقط یک رای نیست
حتما این عکس را بار‌ها دیده اید و اقدام این نوجوان بسیجی را در به اسارت گرفتن ۱۰ عراقی ستوده اید، در تاریخ انقلاب این گونه گردان‌های یک نفره نوجوان کم نیستند که تاریخ انقلاب را دگرگون کرده اند، افرادی مانند؛ شهید محمد حسین فهمیده، بهنام محمدی، مهدی طحانیان، غلامرضا احمدی، مهرداد عزیزالهی، حیدر شهیدی و رشادت‌های هزاران نوجوان دیگر از این سرزمین حکایت از آن دارد که حتی نقش و حضور یک نوجوان که قد و اندازه اش از سلاحش کوچکتراست چگونه می‌تواند معادلات را تغییر دهد.
اعلام حمایت اهل سنت کشور از آیت‌الله رئیسی /‌ رای ما یکپارچه برای آیت‌الله رئیسی خواهد بود
عالم برجسته اهل سنت ‌با تاکید بر اینکه قاطعیت، قانون‌مندی و مبارزه جدی آیت الله رئیسی بافساد نشان از لیاقت و توانمندی وی برای ریاست جمهوری است گفت: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که در انتخابات به صورت یکپارچه به آیت الله رئیسی رای دهیم.
آخرین مطالب