به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
واجب‌ترین واجبات
دکترین مقاومت همچنان در حال پیش روی است. دشمنان این جبهه نیز از سوریه و فلسطین گرفته تا یمن، نای رویارویی با عناصر مؤمن و انقلابی را ندارند.
پیش به‌سوی «پلیس حکیم»
مروری بر چهار ویژگی نیروی انتظامی تراز انقلاب اسلامی
جایگاه و نقش کلیدی پلیس در هر کشور و نظام سیاسی از چنان اهمیتی برخوردار است که کمتر نیازمند تشریح و تفسیر است.
ما از بلوک شرق الهام گرفتیم یا برعکس؟
گام‌به‌گام با بیانیه گام دوم انقلاب (۱۸)
کمونیست‌ها و مارکسیست‌ها در حوزه سازمان‌دهی احزاب و تبلیغات بسیار قوی بودند. آنان اگرچه امکاناتشان نسبت به غربی‌ها کمتر بود، اما در تبلیغ بر غربی‌ها غلبه داشتند.
مشق بصیرت
مکتب عاشورا را می‌توان نبض تپنده تاریخ شیعه دانست؛ مکتبی که خاستگاه فرهنگ جهاد و تابو‌شکنی از ظلم و انسداد دینی بود و الهام‌بخش نهضت‌های آزادی‌بخش در طول تاریخ شد
«جمعه سیاه»؛ سند ابطال رژیم پهلوی
قتل‌عام مردم تهران در ۱۷ شهریور، در میدان ژاله (شهدا)، یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌آید. کشتار بی‌رحمانه مردم در آن روز تجلی واقعی رژیمی بود که سعی می‌کرد با فریبکاری از خود چهره‌ای صلح‌دوست، آزادی‌خواه و مخالف با مفاسد بسازد.
درس‌های عاشورا برای مقاومت امروز ما
قیام حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) در مقابل حکومت جبار اموی، درس مقاومت و ایستادگی را به بشریت آموخت و راه نجات از ستم زورگویان و زیاده‌خواهی سلطه جویان را برای همه اعصار نشان داد.
آیت‌الله آملی لاریجانی: بابت نامه‌ام به آیت الله یزدی از همه دلسوزان عذر‌خواهی می‌کنم
آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نامه جمعی از اعضای این مجمع مبنی بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی مسئولان و نخبگان کشور حول محور ولایت و امامت رهبری معظم انقلاب اسلامی پاسخ داد.
چگونه رئیسعلی اسطوره شد
۱۲ شهریورماه مصادف است با سالروز شهادت یکی از قهرمانان کشور که بیش از یک قرن پیش در برابر تجاوز استعمارگران ایستاد و نام خود را بر تارک این سرزمین جاودانه ساخت.
ارتشی که چندساعته تار و مار شد
گام‌به‌گام با بیانیه گام دوم انقلاب (۱۶)
وابستگی حکومت رضاشاه به بیگانگان به‌ویژه دولت بریتانیا، موجب شد تا وقتی وی در زمان جنگ جهانی دوم اعلام بی‌طرفی کرد و مانع از حضور قوای متفقین در ایران شد، قوای روسیه و انگلیس در سوم شهریور ۱۳۲۰ با انتشار اعلامیه‌ای وارد خاک ایران شوند.
آخرین مطالب