به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
خوداتکایی مهم نیروی زمینی سپاه با نسل جدید «فتح» / با «موشک ۴ ماخ» جدید ایرانی بیشتر آشنا شوید +عکس
دفاع و امنیت/ گزارشی از دستاورد جدید دفاعی
روند عملیاتی شدن موشک فتح به عنوان کوچکترین و چابکترین عضو از خانواده پر افتخار «فاتح»، طی دو سال اخیر با سرعت چشمگیری همراه بوده و به خدمت نیروی دریایی و زمینی سپاه پاسداران درآمده است.
پذیرش ایران هسته ای؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر
پرونده هسته‌ای
پرونده هسته‌ای ایران در پاییز سال ۱۳۹۱ با یک گزارش مهم از سوی سازمان امنیت ملی آمریکا آغاز می‌شود. در این گزارش آمده است که پرونده هسته‌ای ایران یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده آینده منطقه ظرف ۱۸ سال آینده است. روزنامه الحیات، چاپ لندن در شرح این گزارش می‌نویسد: از سال ۲۰۰۸ تا کنون برای نخستین بار است که گزارشی به صورت منحصر به یک پرونده خاص در ۱۴۰ صفحه منتشر می‌شود.
جناح حاج‌قاسم «ولایت» بود
آنچه قاسم سلیمانی در دیدار با روحانی گفته، ادامه همان نامه فرماندهان سپاه به خاتمی در سال ۷۸ است. ولایتمداری و انقلابی‌گری حاج‌قاسم در همه ۴۰ سال گذشته، نه تنها ذره‌ای کمرنگ نشد بلکه روز‌به‌روز تقویت شد.
ترور‌های هدفمند بدون محکومیت بین‌المللی
رژیم اشغالگر قدس تاکنون دست به ترور‌های زیادی در کشور‌های مختلف زده که نه تنها هدفمند بوده‌اند بلکه هیچ نهاد حقوقی بین‌المللی هم به این ترور‌ها رسیدگی و حتی محکوم هم نکرده است. این حکومت از سال ۱۹۴۹ آموخت که باید ارتشی نامرئی و هولناک داشته باشد و تصمیم بر آن شد که سازمانی امینتی- اطلاعاتی مأمور حفاظت از کیان و آرمان‌های ملت یهود شود.
کوبیدن عین‌الاسد بلوف سیاسی ترامپ را خنثی کرد .
پس از جنگ جهانی دوم با وجود صد‌ها پایگاه جاسوسی و نظامی در نقاط مختلف دنیا و تجاوز به سایر کشورها، هیچ منطقه سیاسی و نظامی امریکا در دنیا مورد آسیب قرار نگرفته بود و این هیمنه با حمله موشکی ایران به عین‌الاسد شکسته شد.
حاج قاسم در منظومه امام خمینی (ره) و  امام خامنه‌ای(مدظله العالی)
یکی از مؤلفه‌های این روزآمدسازی، تربیت ابرمردانی است که همچون ستارگانی درخشان در آسمان تیره و تار تاریخ درخشیده‌اند و راه هدایت و رستگاری را برای یک ملت ترسیم کرده‌اند! این «ابرمردان» خود مخلوق مکتبی هستند که بدان تعلق دارند و آنچنان بزرگ و موسع و با عظمت شده‌اند که کلام و مرام آن‌ها دارای ابعاد و ظرفیت لازم برای بدل شدن به یک «مکتب» است!
سرلشکر سلامی: بخشی از انتقام سخت هنوز باقی مانده است/شهید «احمد کاظمی» یک فرمانده کامل بود
فرمانده کل سپاه گفت: بخشی از انتقام سخت را گرفته‌ایم و بخش دیگری از آن هنوز باقی مانده است و مطمئناٌ همه این را می‌دانند، مقامات آمریکایی باید بدانند که نمی‌توان به ملتی تهاجم کرد و از انتقام متقابل او در امان بود.
از ۶۵۵ تا ۷۵۲؛ پرواز به وقت سیاست
پشت پرده بازی گردانی غربی‌ها بر سر یک هواپیما
این نوع برخورد نشان داد جان آدم‌ها وقتی برای غربی‌ها ارزشمند خواهد بود که بتوانند از آن ماهی سیاسی بگیرند. در واقع آنچه موضوعیت دارد، پیش برد دعوای سیاسی است و نه جان آدم‌ها. در اتفاقات مختلف همین نوع تفاوت رفتار سیاسی با ایران شده و همواره موضوعاتی که با جان ایرانیان سر و کار داشته، ابزار فشار سیاسی بر ایران شده است
آخرین مطالب