به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
حجت‌الاسلام ابوترابی فرد: اصلاح جامعه وابسته به اصلاح مسئولان است/ باید رابطه خود با کشور‌های آسیایی را مستحکم کنیم
امام جمعه موقت تهران: اگر حکمرانان، مدیران و مسئولان در نظام سیاسی به خویشتن نپردازند و به بیان رهبر انقلاب خودسازی را سرلوحه حرکت خود قرار ندهند، نمی‌توانند در اصلاح جامعه گام موفقی بردارند.
روحیه و عمل انقلابی، ضامن پیشرفت و توسعه کشور
مردم ایران در حالی برای بزرگداشت چهل و سومین بهار انقلاب اسلامی مهیا می‌شوند که کشور عزیزمان ایران ، توانسته است در طول این چهار دهه از عمر انقلاب در عین تحمل فشارها، تحریم‌ها و تهدیدهای مختلف نظامی، امنیتی،سیاسی و اقتصادی، روی پای خود ایستاده و به یکی از مهم‌ترین قدرت‌های بزرگ منطقه‌ای تبدیل شود.
خنجر «ابو مازن» به پشت فلسطینی ها
هفته گذشته محمود عباس یا همان ابومازن معروف، که ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین را بر عهده دارد ، با حضور در اقامتگاه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با قاتل کودکان و زنان فلسطینی دیدار کرد. این ملاقات که خارج از چارچوب ترتیبات دیدار و در سایه شعله‌ور شدن آتش ناآرامی‌ها در غزه و کرانه باختری صورت گرفته و اعتراض حماس را نیز به دنبال داشته است، بیش از هر چیز نشان از تمایل دوطرف برای روی آوردن به توافق صلح «اسلو» دارد.
چرا مذاکره مستقیم با آمریکا ممنوع است؟
دور هشتم مذاکرات وین در هتل کوبورگ ادامه یافت
موضوع «لغو تحریم‌ها»، «تضمین عدم خروج دوباره آمریکا از برجام» و نیز «راستی آزمایی» لغو تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای که متقابلاً در برابر لغو تحریم‌ها ایران باید آن‌ها را انجام دهد، درروند بررسی‌های کارشناسی و سیاسی در چارچوب دیدار‌های دوجانبه و چندجانبه در این دور از مذاکرات موردبحث است.
دو کلمه با فقهای معزز شورای نگهبان!
استکبار جهانی برای به حاشیه بردن آرمان تمدن نوین اسلامی از همان اول شروع به اعتبارزدایی از اصول انقلاب، خط امام و لجن‌پراکنی علیه مسئولان نظام و زیر سؤال بردن کارکردهای نظام اسلامی کرد و در شکل‌گیری دولت اسلامی اخلال به‌وجود آورد.
19 دی 56؛ سرنوشت‌سازترین قیام مردم برای امام(ره)
در آغاز دی‌ماه سال 1356، رژیم شاه جایگاه خود را مستحکم‌تر از هر زمان دیگر می‌دانست. کارتر، رئیس‌جمهور آمریکا و دولت دموکرات وی که در ابتدای کار، با گرفتن ژست‌های حقوق‌بشری، حملات صوری و محدودی را علیه رژیم پهلوی سازمان داده‌بودند، حالا بی‌شائبه‌ترین حمایت‌های خود را به محمدرضا پهلوی تقدیم می‌کردند؛ کارتر، برخلاف سنت رؤسای‌جمهور پیشین آمریکا، ترجیح داد شب کریسمس سال 1978م را در تهران و کاخ نیاوران بگذراند.
ناگفته‌هایی از حاج قاسم در عراق و افغانستان/ برخورد جالب آیت‌الله سیستانی با پیام بوش
حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل سعادت در دهه هشتاد مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه بود. وی در گفتگو با خبرنگار تسنیم به نشریح اقدامات سردار سلیمانی در مقابله با آمریکا در جریان حملات به افغانستان و عراق پرداخت.
آخرین مطالب