به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
تفاوت رونق تولید با جهش تولید
رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود در اولین لحظات تحویل سال، با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۸ به رونق تولید و تحرکات مثبت انجام‌گرفته، سال ۹۹ را به نام «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.
خيزش مردم براي جمهوري اسلامي
مروری بر برگزاری همه پرسی جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸
روز اول همه پرسی که ۱۰ فرودین ۱۳۵۸ بود، آنچنان تراکم جمعیت زیاد بود که به برخی مناطق، به خصوص مناطق مرزی تعرفه لازم نرسید و نزدیک غروب امام اجازه داد که ۲۴ ساعت دیگر مدت رأی‌گیری تمدید شود و بدین سان همه پرسی تا ۱۱ فروردین به طول انجامید.
جهان پسا کرونا
بررسی آینده جهان مبتنی بر سه نظریه؛ آخرالزمان، افول آمریکا،پایان تاریخ
این روزها پساکرونا از خود کرونا مهمتر شده است. اینکه چه خواهد شد؟ آیا باید شاهد جنگی عظیم بر سر قحطی یا رکود اقتصادی سهمگینی باشیم؟ ایا آخرالزمان رسیده است؟ آیا پایان تاریخ است؟ ایا واقعا بر سر دستمال توالت بر روی یکدیگر اسلحه می کشیم؟
خاکریز‌های سلامت در برابر کرونا هراسی
طی یک ماه گذشته تاکنون که ویروس کرونا به ترند اول خبر‌ها و تحلیل‌ها در جهان بدل شده، حجم وسیعی از عملیات روانی و رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران از سوی نظام سلطه و خبرگزاری‌های اپوزیسیون و معاند سازمان‌دهی و به‌کار گرفته شده است.
اگر آيت الله کاشاني نبود؟!
آیت الله خامنه ای: اين بساط را نهضت ملي شدن صنعت نفت به هم زد، كه عامل و سرچشمه‌ي اصلي جوشش در اين نهضت، همين مرد بزرگ و شجاع بود: مرحوم آيت‌اللَّه سيد ابوالقاسم كاشاني
بیانیه مشترک ۳ تولیت درباره بسته شدن درب حرم‌های مطهر/ با گسترش کرونا در کشور تصمیم سخت ایجاد محدودیت موقت انجام گرفت
با توجه به شیوع ویروس کرونا
تولیت های آستان قدس رضوی‏، حرم حضرت معصومه (س) و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) درباره بسته شدن درب های حرم های مطهر بیانیه مشترکی صادر کردند.
«جنگ شناختی» با سلاح «کرونا هراسی»
درحالی‌که کشور درگیر مبارزه با ویروس کروناست، دشمنان جمهوری اسلامی که از هیچ فرصت و بهانه‌ای برای ضربه زدن به نظام و انقلاب و مردم نمی‌گذرند، این ماجرا را تبدیل به ابزاری برای پیگیری اهداف خودکرده‌اند و جبهه جدیدی در برابر نظام و مردم گشوده‌اند. جبهه‌ای که ضربه به امنیت روانی، اقتصادی و سیاسی جامعه را هدف گرفته است. انتشار اخبار دروغ و بزرگنمایی از تلفات و پیامد‌های آن، القای یأس و مقابله با امیدآفرینی، تلاش برای بی‌اعتبار سازی اخبار و اطلاعات رسمی، دروغ‌پراکنی و تشویش اذهان عمومی بخش‌هایی از عملیات این جبهه جدید است.
سالی که گذشت و امید به سالی که می‌آید
سالی که گذشت در کنار برخی پیروزى‏ها، دستاورد‌ها و درخشش‌ها همچون حضور کم‌نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن علیرغم همه فشار‌ها و سختی‌های اقتصادی و معیشتی مردم، شرکت در انتخابات دوم اسفند در اوج جوسازی رسانه‌ای دشمن و ناامیدسازی برخی گروه‌های سیاسی از شرکت مردم در انتخابات و یا رویش‏های نسل جوان انقلابی و تزریق معنویت و روحیه ایستادگی در مقابل دشمن به‌ویژه پس از شهادت سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی و بسیاری از اتفاقات خوب دیگر که مى‏توانست انجام شود و کام ملت ایران را شیرین ‏ترکند که در چم‌وخم ندانم‌کاری‌ها، بی‌انگیزگی‌ها یا خدای‌ناکرده عدم اعتقاد به انجام آن‏ها، به فراموشى سپرده شدند یا مورد بی‌توجهی و بی‌مهری قرار گرفت و یا بسیار کم‏رنگ پیگیرى شدند و کشور دل‌خوش به اقدامات مشتی کشور اروپایی در قالب اینستکس - که هیچ‌گاه تحقق پیدا نکرد- شد، شاهد اتفاقات ناگوار زیادی بودیم که به‌جرئت می‌توان گفت: در طول سال‌های اخیر نظیر آن را نداشتیم.
آخرین مطالب