به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
منطق مقابله با دشمن
در منطق قرآن، پیش‌فرض اصلی مبارزه با دشمن، باور به «وجود» دشمن است. معارف قرآنی به ما میآموزد؛ وجود دشمن یک «واقعیت» است و توهّم نیست.
غلط زیادی اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا در اولین گام باید رسما اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کند و در گام دوم، از ملت ایران و سایر ملت‌های مسلمان به خاطر دفاع از اقدام تروریستی آمریکا عذر‌خواهی کند
سليماني، يک امت بود براي امت ما
وقتی ایران انقلابی ۵۷ در درگیری با تفاله‌های کم ارزشی نظیر بنی‌صدر و رجوی و منافقین و ... خون بهشتی شهید را بهای نابودی خرده تفاله‌های استکبار جهانی می‌نماید، روا نیست در جنگ پنجه پنجه انقلاب چله نشین، نه با خرده عوامل شیطان که با خودِ خودِ شیطان بزرگ، خون پرجوش قاسم سلیمانی شهید، متضمن نابودی شیطان بزرگ و غده سرطانی روزگار باشد؟
سرلشکر سلامی در اهواز: کشور را به سمت هیچ جنگی نمی‌بریم و از هیچ جنگی نمی‌ترسیم
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما کشور را به سمت جنگ نمی‌بریم اما از هیچ جنگی نمی‌ترسیم و به آمریکا می‌گوییم در مواجه با ملت ایران با ادبیات درست سخن بگویند ما به اندازه شکستن چندین باره آنها قدرتمندیم و نگران نیستیم.
این مردم؛ همان مردم ۹ دی هستند
دو حماسه در یک قاب
دوشنبه هفته جاری مصادف است با یوم‌الله ۹ دی؛ روزی که مردم کشور با حضور حماسی خود بساط فتنه گران را در سال ۸۸ برچیدند و برگ زرین دیگری در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی ثبت کردند. امسال دهمین سالگرد آن رویداد بزرگ است. دانشجو‌هایی که امروز در سال‌های نخست دانشگاه هستند، آن روز‌ها کودکی حدوداً ده‌ساله بودند. همین مسئله نشان می‌دهد وقایع آن روز‌ها را نباید به بایگانی تاریخ سپرد تا دشمنان و معاندان روایتی جعلی و وارونه از آن به خورد جامعه بدهند.
پشت پرده سناریوی کشته سازی
رصد فعالیت های رسانه های معاند نشان می دهد که راهبرد "اغتشاش فکری در اذهان ایرانیان" در دستور کار اتاق فکر این رسانه ها قرار گرفته است.
«مبل‌های شکسته» رابرت‌هلوی!
هنجارشکنی این روز‌های برخی از نمایندگان مجلس و همنوایی بی‌پرده آن‌ها با خواسته‌های رسماً اعلام شده دشمنان را تنها با تئوری؛ «مبل‌های سوخته» رابرت هلوی می‌توان تعریف کرده و به ارزیابی نشست.
راز‌های ماجرای ماهشهر
پخش کلیپ جدیدی درباره اتفاقات اخیر بندر ماهشهر پس از افزایش قیمت بنزین مجدداً مباحث مربوط به این شهر را به کانون توجهات کشانده است. عباس سلیمی‌نمین که اخیراً به ماهشهر رفته و دو تن از خبرنگاران تسنیم درباره این کلیپ و مشاهداتشان می‌گویند.
آخرین مطالب