به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
توکلی: روحانی از برچسب جناحی بودن اقدامات ضدفساد قوه قضائیه پرهیز کند
رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با تاکید بر اینکه اتهام جناحی بودن برچسبی است که آقای روحانی باید از آن پرهیز کنند، گفت: قوه قضاییه جناحی برخورد نمی‌کند، اما برای بی اثر کردن اقدامات این قوه، آن را به جناحی بودن متهم می‌کنند.
آش‌کشک خاله نیست!
مگر دروغ‌پردازی و تشویش اذهان عمومی و زمینه‌سازی برای آتش تهیه دشمن، آنهم نه یک بار و دوبار و ده بار، بلکه انجام پی‌درپی این حرکت سخیف جرم نیست؟!
انحصارطلبي اليگارشيك و فقدان برنامه استراتژيك
ريشه‌يابي اختلافات راهبردي اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس
بررسی راهبرد‌ها و تاکتیک‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای انتخابات امسال نشان می‌دهد آن‌ها به شدت دچار اختلاف هستند؛ اختلاف و تشتتی که در ائتلاف‌های موسوم به اصلاح‌طلبی مانند تغییر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان رخ عیان کرده است.
بازی در زمین انتخابات یا دشمن؟!
هشداری که اصلاح‌طلبان باید جدی بگیرند
هفته گذشته وزارت کشور جدول زمانی برگزاری انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی را منتشر کرد و درحالی‌که اندک‌اندک فضای کشور در حال انتخاباتی شدن است، جریان موسوم به اصلاح‌طلب دچار سردرگمی و اختلاف‌نظر شدیدی است. تا جایی که مصطفی تاجزاده از عناصر تندروی این جریان در جلسه پرسش و پاسخ حزب اتحاد ملت اذعان می‌کند: «در هیچ دوره‌ای به‌اندازه امسال میان اصلاح‌طلبان درباره انتخابات اختلاف‌نظر وجود نداشته است.» مهم‌ترین مشکل این روز‌های اصلاح‌طلبان ناکارآمدی شدید و وعده‌های سنگین و بر زمین‌مانده است. روزنامه آرمان در این خصوص می‌نویسد: «مردم نسبت به عملکرد دولت و جریان حامی، انتقادات و اعتراضات بسیار دارند و می‌توان گفت: نسبت به هرگونه تغییر توسط اصلاح‌طلبان و دولت روی کار آمده از حمایت آن‌ها بی‌اعتماد و ناامیدند.»
کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟
درنگي بر سه دهه سياست ورزي با عنوان هايي آشنا
وقت آن رسیده که دو جریان اصلی سیاست در ایران پس از حدود ۳۰ سال سیاست ورزی، اندکی از شتاب خود در کسب قدرت کم کنند و با بازبینی و نقد کارنامه خود به خصوص از زاویه هزینه‌هایی که ببار آورده تصمیم به درافکندن طرحی نو بگیرند.
تقلب یا طرح تقلب؟
ما «طرح تقلب» را امری پیشینی و به ۷، ۸ ماه قبل از انتخابات ارجاع می‌دهیم و ده‌ها کد آن را خواهم آورد. اما شما ناشیانه و ریاکارانه سرتان را زیر برف کرده‌اید و آن را به روز انتخابات ارجاع می‌دهید.
آخرین مطالب