به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
دست‌مریزاد سردار سلامی
مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: آقای ترامپ به عنوان قاتل سردار شهیدمان حاج قاسم سلیمانی، باید مطمئن باشد که تا پایان عمر کثیف و ننگینش یکی از اهداف اصلی سپاه در تلاش برای انتقام از عاملان شهادت سردار دل‌ها خواهد بود و فرقی هم نمی‌کند که در پست ریاست جمهوری باشد و یا نباشد!
منازعه خط تحريف با منطق مقاومت
فرد يا جامعه مقاوم، آنگاه دست از مقاومت خواهد برداشت که يا دچار خطاي محاسباتي ناشي از عدم شناخت توان و وضعيت شود و صحنه منازعه را به درستي تحليل و ارزيابي نکند.
بازی با اسامی سوخته
گزارش رهنما از نامزد‌های احتمالی جریان اصلاحات برای انتخابات ۱۴۰۰
حدود هشت ماه دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری آینده باقی است و بازار گمانی زنی‌ها درباره نامزد‌های بالقوه انتخابات ۱۴۰۰ داغ است. بسیاری از رسانه‌ها -بخصوص رسانه‌های اصلاح‌طلب و شبکه‌های اجتماعی- سعی می‌کنند با فضاسازی و طرح اسامی مختلف تأثیر خاص و دلخواه خود را بر فضای سیاسی کشور و جریانات و احزاب سیاسی بگذارند.
تا کی دراز دستی؟
مدیرمسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه می‌توان از خیل عظیم و پا به رکاب نیرو‌های بسیجی برای مقابله با مفسدان گردنکش بهره گرفت، نوشت: به جای آنکه این جرثومه‌های پلیدی، روزگار بسیاری از مردم را سیاه کنند، روزگار را بر آنان که اندک و کم‌شمار نیز هستند سیاه کرد.
حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت:
آقای خوئینی‌ها! از کجا دیکته شده بود؟!
دیروز آقای موسوی خوئینی‌ها نامه سرگشاده‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشته و در آن به مسائلی اشاره کرده‌اند که اگرچه، با توجه به هوشیاری مثال‌زدنی ملت، درک میزان صحت آن به آسانی برای عموم مردم امکان‌پذیر است ولی نگارنده به دو علت، پرداختن به این نامه سرگشاده را ضروری تلقی می‌کند.
تحقیر ایران و ایرانی توسط «محمد خاتمی»
غرب‌شیفتگی لیدر اصلاحات؛
اظهارات جدید خاتمی و مقایسه بی‌وجه ایران با آلمان توسط وی، نشان داد که اصلاح‌طلبان از رأس تا کف، هیچ عرقی نسبت به عظمت و تمدن ایرانی ندارند.
دولت اصلاحات و مجلس ششم علیرغم همراهی با آمریکا امتیاز قابل توجهی کسب نکردند
مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در واکنش به یادداشت روزنامه شرق نوشت: دولت اصلاحات و مجلس ششم علی‌رغم همراهی‌های بسیار با زیاده‌طلبی‌های آمریکا، هیچ‌گونه امتیاز قابل توجهی کسب نکردند و اگر عمر دولت آقای خاتمی ادامه داشت اولین قطع‌نامه این شورا که واکنشی بود به پایان تعلیق، به نام دولت بعدی به ثبت نمی‌رسید.
آخرین مطالب