به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزیر خارجه در نشست امروز کمیسیون عنوان کرد که مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مشکلی ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت.

تاریخ انتشار: ۲۰:۱۹ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
کد خبر: ۶۳۱۳

پایگاه رهنما :

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی، در تشریح نشست عصر امروز (دو‌شنبه) کمیسیون متبوعش اظهار داشت: جلسه امروز با هدف طرح سوال نمایندگان از وزیر امور خارجه، با حضور محمدجواد ظریف و معاونین وی تشکیل شد.

وی افزود: در ابتدای جلسه آقای ظریف گفت که تلاش جمهوری اسلامی ایران حفظ وحدت و تقویت دولت مرکزی افغانستان است و این حادثه اخیر هم که دستاویزی برای دشمنان ایران و افغانستان قرار گرفته، نیازمند بررسی دقیق و تحقیقات بیشتر است و حتما موضوع را حل و فصل می‌کنیم.

نقوی حسینی ادامه داد: وزیر امور خارجه در این نشست یادآور شد که حادثه اخیری که در خلیج فارس اتفاق افتاد موجب تاسف و تاثر شد، این حادثه را به خانواده شهدا و همچنین به مردم عزیز تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

وی بیان کرد: ظریف همچنان گفت که جمهوری اسلامی ایران به شدت به دنبال تنش زدایی در منطقه است و در این زمینه از همه توان خود استفاده می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای ظریف در ادامه نشست همچنین گفت که نامه 9 صفحه‌ای اینجانب با 4 عنوان به دبیر کل سازمان ملل، افشای تخلفات و اقدامات خلاف قانون آمریکایی ها و تخلفات اروپایی‌ها است. ایران همیشه خواستار بازگشت به برجام و اجرای تعهدات همه طرف های 5+1 بوده است. ایران ماده 36 برجام را عملیاتی کرد و همیشه اعلام کرده که هرگاه طرفین به برجام برگردند، تعهداتش را اجرا می‌کند.

وی گفت: وزیر امور خارجه همچنین یادآور شد که آمریکایی ها در تلاشند تا مانع لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران مطابق برجام شوند که قطعا این اقدام خلاف تعهدات بین‌المللی است. آنها در صدور قطعنامه با استناد به برجام موفق نخواهند شد. آمریکا به برجام نمی‌تواند استناد کند چراکه از آن خارج شده است. به هر حال ما همه تلاش خود را به کار گرفتیم که آمریکا نتواند به هر بهانه‌ای برای کشور مشکل ایجاد کند.

نقوی حسینی بیان کرد: آقای ظریف همچنین گفت که آژانس در این زمینه نقش مهمی دارد. آرام آرام به پایان محدودیت‌های مطابق برجام از جمله پایان تحریم‌ تسلیحاتی بعد از پنج سال و پایان تحریم موشکی ایران بعد از هشت سال و پایان نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای بعد از 10 سال نزدیک می‌شویم و امتیازات مهمی نصیب جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دروزیر امور  خاتمه عنوان کرد که وزیر امور خارجه در ادامه نشست امروز افزود که مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مشکلی ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می‌شود. سخنگوی دولت نیز همین موضوع را اعلام کرده است لذا تغییر سیاستی نداریم.

منبع: فارس
کلمات کلیدی: ایران آمریکا زندانیان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطالب