به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
اخبارویژه روزنامه‌ها

مواضع منتشره به نام سه تن از سران فتنه ۸۸ و به بهانه اغتشاشات بنزینی، بار دیگر از رفتار توأم با غرض‌ورزی و بی‌اختیاری آن‌ها خبر می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۰۰:۰۴ - ۱۱ آذر ۱۳۹۸
کد خبر: ۴۵۲۳

پایگاه رهنما :

روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

***********

 

 

 

کیهان

 

گروگان‌های بهائیت در فتنه ۸۸ دوباره به صف شدند

 

مواضع منتشره به نام سه تن از سران فتنه۸۸ و به بهانه اغتشاشات بنزینی، بار دیگر از رفتار توأم با غرض‌ورزی و بی‌اختیاری آنها خبر می‌دهد.

خاتمی، موسوی و کروبی اخیراً در اظهارنظرهایی، ضمن تبرئه و توجیه جنایت‌ها و شرارت‌های انجام گرفته از سوی شبکه سازمان یافته ضد انقلاب و اشرار مسلح، و بی‌آنکه انتقادی را متوجه دولت به عنوان طراح و مجری گران کردن و سهمیه‌بندی بنزین بکنند، تلاش کردند نظام را در موضع اتهام بنشانند و با همان ادبیات رسانه‌ها و محافل ضدانقلاب شبهه‌پراکنی کنند.

موسوی در این زمینه با کتمان جنایت‌های اشرار و تروریست‌ها در آدم‌کشی، آتش‌زدن پمپ‌بنزین‌ها و بانک‌ها و اموال عمومی و خصوصی، حمله به مساجد و حسینیه‌ها و آتش زدن قرآن، و حمله به عابران و رهگذران بی‌گناه، ماجرای اخیر را به کشتار شاه در میدان ژاله تشبیه کرد(!!) و تیتر یک رسانه‌های وابسته به MI۶ و سیا شد که همواره ابزار کودتا و سرکوب بوده‌اند. به عنوان مثال، سایت شبکه دولتی انگلیس در حالی موضع موسوی را تیتر نخست خود کرد که بی‌سیم کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ بود و به مدت ۲۵ سال دیگر، اختناق محمدرضا پهلوی را به ملت ایران تحمیل کرد.

یادآور می‌شود در خباثت و رذالت میرحسین موسوی همین بس که سال ۸۸ نیز پس از مشاهده حمله عوامل سازمان منافقین و بهائیت به حسینیه‌ها و هیئت‌ها و آتش زدن کتیبه‌ها و سوت و هلهله در روز عاشورا، آنها را «مردمان خداجو» توصیف کرد و بدین ترتیب سرسپردگی خود را بر شبکه صهیونیستی- انگلیسی بهائیت به اثبات رسانده بود. برخی محافل کارشناسی معتقدند موسوی سال‌ها قبل از فتنه سبز، جذب محافل ماسونی شده بود. اردشیر امیرارجمند مشاور موسوی پس از فرار از کشور به پاریس رفت و ارتباطات با سازمان منافقین را گسترده‌تر کرد.

خاتمی نیز در اظهارنظر مشابهی، جانب جنایتکاران آشوب‌طلب و وابسته به گروهک‌ها را در حوادث اخیر گرفته و نظام را تلویحاً متهم به خشونت و سرکوب کرد.

همچنین مشابه موسوی، بیانیه‌ای هم به نام کروبی از سوی رسانه‌های ضدانقلاب منتشر شده که ادبیات آن، به ادبیات موسوی و خاتمی نزدیک و شبیه است.

یادآور می‌شود بر اساس گزارش‌های مستند و متعدد رسانه‌های آمریکایی و اروپایی، فرستادگان سران فتنه سبز به نشست‌های همفکری با مقامات آمریکایی در سال ۸۸، خواستار تشدید تحریم‌ها علیه ایران شده اما گفته بودند تحریم‌ها نه به شکل تدریجی که مثال واکسن عمل کند، بلکه باید دفعتاً و به شکل فلج‌کننده اعمال شود.

در حقیقت گرای تحریم‌های شدید در دولت اوباما و سپس ترامپ را همین سران فتنه از ۱۰ سال قبل به دشمن دادند که کشور همچنان درگیر این خیانت است.

از سوی دیگر فرار به جلوی سران فتنه در ماجرای بنزینی اخیر در حالی است که آنها در انتخابات سال ۹۲ و ۹۶ از روحانی حمایت کردند و اکنون باید پاسخگوی سوءمدیریت‌های انجام گرفته باشند، اما چون کمترین شجاعت در مسئولیت‌پذیری و عذرخواهی از مردم ندارند، ترجیح می‌دهند دیکته‌های بیگانگان را بازگویی کنند.

مواضع وطن‌فروشان موسوی و خاتمی و کروبی تردیدی باقی نمی‌گذارد که دشمنان و سرویس‌های جاسوسی آنها، از این جماعت آتوهایی در دست دارند که سر بزنگاه وادار به خیانت‌های جدید می‌کنند.

 

انتخاب: شرمنده‌ایم که روحانی در این ۶ سال هرگز مسئولیت‌پذیر نبود

 

یک سایت حامی دولت تصریح کرد؛ روحانی همچنان در حال و هوای دوران تبلیغات انتخاباتی به سر می‌برد و در چند سال گذشته، هرگز مسئولت هیچ رخداد منفی‌ای را نپذیرفته است.

سایت انتخاب با اشاره به سخنان اخیر حسن روحانی که مدعی شد تا زمان گران شدن بنزین، از اجرای آن خبر نداشت، نوشت: شاید اگر این اظهارات را خود ندیده بودیم و مستند نبودند، هیچ‌گاه باور نمی‎‌کردیم بالاترین مسئول اجرایی کشورمان چنین گفته باشد.

حتی شاید تصور می‌کردیم چنین گفته‌هایی را به شکل هدفمند برای تخریب رئیس پاستور بافته باشند اما واقعیت این است که نه ما در رویاییم و نه اینکه جریانی تخریب هدفمند رئیس‌جمهور را طرح کرده است، بلکه این شخص حسن روحانی، رئیس دولت تدبیر و امید بود که گفت «روز جمعه مطلع شده‌ام».

 نکته تلخ ماجرا این است تصمیمی به این بزرگی که به مدت دو هفته سیاست، امنیت، اقتصاد، جامعه و حتی سطوح مختلف فرهنگی کشور را تحت تاثیر قرار داده، مگر می‌شود حتی زمان اجرای آن بدون اطلاع بالاترین مقام اجرایی کشور باشد؟

جمله تاریخی رئیس‌جمهور مبنی بر اطلاع پیدا کردن از قیمت در روز جمعه یعنی حتی بعد از یک شهروند عادی کشورمان حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشور، خود تراژدی بزرگی است که نمی‌دانیم برای آن متاسف شویم یا به حال خود خون گریه کنیم. هنوز مصاحبه‌های روحانی در جلوی تلویزیون و کلید مشهور او در ذهنمان هست که می‌گفت باید کار به کاردان سپرده شود و چنان رونقی ایجاد خواهم کرد که... اکنون نه کلید تدبیر، قفل‌ها را گشوده و نه خبری از رونق است اما دیگر باور نمی‌کنیم که چنین تصمیم بزرگی که به‌طور حتم آینده و سرنوشت مردمان ایران زمین را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اتفاق بیافتد و رئیس جمهورمان با خنده‌ای بر لب بگوید که من اطلاع نداشتم.

آقای روحانی بسیاری از هموطنانم همچون من امروز احساس شرم و شرمندگی وجودشان را فرا گرفت که چرا در اردیبهشت ۹۶ تکرار کردند و به شما رای دادند.

جناب روحانی! دوران تبلیغات انتخاباتی تمام شده. بیش از ۶ سال از ریاست جمهور حسن روحانی و ریاست او بر پاستور می‌گذرد اما یکی از مهمترین نشانه‌هایی که در تمامی این مدت شاهد بوده‌ایم نوع مواضع حق به جانب او می‌باشد که ما را یاد دوران تبلیغات هنگامه انتخابات می‌اندازد. در چند سال گذشته، اگر نگوییم اصلا مسئولیت هیچ رخدادی را نپذیرفته‌اید، حداقل کمتر دیده‌ایم مسئولیت یک رخداد منفی را بپذیرید.

اکنون نیز اظهارات روحانی مبنی بر اطلاع پیدا کردن از افزایش قیمت بنزین در روز جمعه، روایتی دیگر همانند سابق است و به عنوان نوعی فرار از مساله، قابل خوانش است. این همان راهبرد همیشگی رئیس‌جمهور برای شانه خالی کردن از مسئولیت و حق به جانب بودن است که نشان می‌دهد بعد از ۶ سال روحانی همچنان نتوانسته از فضای انتخاباتی گذر کند.

 

سخنان روحانی خیلی بد و به دور از شأن رئیس‌جمهور بود

 

عضو حزب اتحاد ملت در مورد سخنان رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با فرارو، در مورد اظهارات رئیس‌جمهور در تبریز، گفت: «سخنان آقای روحانی، عذر بدتر از گناه بود. یعنی سخنی که ایشان بر زبان آورده‌اند، واقعا اگر حقیقت داشته باشد که خیلی بد است و اگر هم درست نباشد که در شأن یک رئیس‌جمهور نیست.»

بر بوده، که بعید به‌نظر می‌رسد، به نظر من این بدعت بسیار خطرناکی است و موجب بی اعتمادی مردم می‌شود. فکر می‌کنم صداقت، جایگاه و شخصیت هر مسئولی ایجاب می‌کند که هرکاری انجام می‌دهد، صادقانه مسئولیت آن را هم برعهده گیرد. بالاخره تصمیم سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در خلأ گرفته نشده و با نظر مسئولین انجام شده است و عواقب مثبت و منفی آن به پای تصمیم‌گیرندگان نوشته می‌شود.»

جلالی‌زاده در پاسخ این سوال که چرا دولت در موضوع سهمیه‌بندی بنزین مردم و مجلس را محرم نمی‌دانست؟ گفت: «خیلی اوقات منافع عمومی، فدای مسائل خصوصی می‌شود. یعنی برخی مسئولین برای حفظ مقام و جایگاه خود، به نوعی با مردم رفتار می‌کنند که گویی مردم از رشد عقلی برخوردار نیستند.»

 

سانسور حرف‌های مهم عراقچی درباره عبرت‌های برجام و پایبندی به آن

 

روزنامه‌های بزک‌کننده و طرفدار برجام، ترجیح دادند اظهارات مهم معاون وزیر خارجه را سانسور کنند.

روزنامه ایران، آفتاب یزد، اعتماد، همشهری، آرمان، سازندگی، جمهوری اسلامی، اطلاعات در شماره دیروز خود هیچ تیتری از سخنان عبرت‌آموز سیدعباس عراقچی در صفحه اول خود نیاوردند. برخی از این روزنامه‌ها حتی اصل خبر را هم در صفحات داخلی درج نکردند.

در این میان روزنامه زنجیره‌ای شرق در یادداشتی کوتاه با عنوان «عراقچی به دلواپسان پیوسته؟» نوشت: معاون وزیر خارجه سخنانی در مصاحبه با یک رسانه هلندی گفته که می‌تواند برای بسیاری در داخل دلسردکننده باشد. سخنانی که شاید همه دوران مذاکرات، برجام و خروج آمریکا از توافق، از سوی طیف مخالفان برجام و به ‌اصطلاح دلواپسان مطرح می‌شد و ما در رسانه‌های حامی برجام و مذاکرات از آنها به‌دلیل این همه هجمه گلایه می‌کردیم. اما ترجمه و انتشار این سخنان در رسانه‌های فارسی‌زبان می‌تواند به‌شدت بدفهمی و سوءتفاهم ایجاد کند.

شرق می‌افزاید: دردناک آنجاست که عباس عراقچی می‌گوید: «درس دیگر برجام آن بود که مقاومت، بیش از تمایل برای همکاری جواب می‌دهد».  آقای عراقچی یادمان نرود  در تمام فاصله مهرماه سال ۹۲ تا تیرماه ۹۳ که برجام به دست آمد و در همه دوران مذاکره و اجرای توافق، همین تیم مذاکره بودند که بر اهمیت مذاکره و گفت‌وگو تأکید داشتند. اگر نمی‌توان انتظار سخن مخالفان برجام و دلواپسان را از دهان عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده داشت مگر آنکه او به‌عنوان یک دیپلمات وزارت خارجه نیم‌نگاهی به دولت بعد داشته باشد.

شرق البته با جمله آخر، تلویحاً از جابه‌جایی مهم در دولت آینده خبر داده است.

یادآور می‌شود عباس عراقچی در مصاحبه با وبگاه هلندی ان‌آرسی با بیان اینکه برجام هم‌اکنون در شرایطی مانند «مراقبت‌های ویژه» قرار دارد، تصریح کرد: «می‌خواهم تأکید کنم یکی از درس‌هایی که ما از مسئله برجام گرفتیم، این است که نتیجه این توافق و پایبندی به آن، ظاهراً اعمال تحریم‌های جدید بود. اگر قرار است چنین باشد ما نیز شاید مجبور به تغییر رویه شویم؛ اینکه چطور را فعلا نمی‌توانم بگویم. دیگر درسی که گرفتیم این است که مقاومت، بیش از تمایل برای همکاری جواب می‌دهد».

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که اروپا در چه زمینه‌ای موفق عمل نکرده، گفت: «اینکه [اروپا] با ایران تجارت کند، کاملا قانونی و مشروع است اما کمپانی‌های اروپایی بعد از تحریم‌های آمریکا از ایران رفتند. کشورهای اروپایی می‌گویند می‌خواهند به برجام پایبند باشند اما اروپا نشان داده یا نمی‌تواند یا نمی‌خواهد در برابر تسلط آمریکا به سیستم مالی [آنها] مقاومت کند».


وی تصریح کرد: «[اروپا] باید صندوقی ایجاد کند که از کمپانی‌های خود در برابر تنبیه آمریکا محافظت کند، با وجود اینکه تجارت با ایران کاملا قانونی است. اروپایی‌ها باید از خودگذشتگی بیشتری نشان دهند. هر چیزی بهایی دارد. یک ضرب‌المثل ایرانی می‌گوید نمی‌توانید بدون خیس شدن، شنا کنید».

 

اینکه گفتی خبر نداشتی دقیقاً یعنی چه؟!

 

سوءتدبیر دولت در نحوه اجرای سهمیه‌بندی بنزین و سپس اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه او هم مانند مردم، در روز جمعه از اجرای سهمیه‌بندی خبردار شده، با انتقاد گسترده در میان افکار عمومی مواجه شده است.

در این میان، مخاطبان سایت جهان‌نیوز در این‌باره، نکاتی مانند موارد زیر را متذکر شده‌اند:

- دولت روحانی از سال ۱۳۹۲ تاکنون هنوز خبر ندارد قیمت‌های کالا، اجناس، تولید داخلی در کشور ۲۰ درصد و الی ۹۰۰ درصد افزایش یافته است.
- اینکه میگی، به آنها گفتم: «حتی زمان اجرای طرح را به من هم نگویید»، نه مشکلی را حل می‌کند، نه ارزشی دارد که منت آن را بر سر ما مردم بگذاری.
- باید پاسخگوی این همه خسارت و جنایتی که به دست اشرار اتفاق افتاد، باشید.
- افزایش قیمت بنزین در شرایطی که ۲ سال پی در پی دچار تورم دو رقمی هستیم اوج بی‌تدبیری بود.
- بعضی‌ها کار خوب دیگران را می‌گویند، ما کردیم. خراب‌کاری خودشون را می‌گویند همه بودند!!!
- در تأیید سخنانی که معنیش معلومه باید بگیم اصلاً برجام هم ربطی به روحانی نداره! فریدون هم داداشش نیست! اصلاً روحانی رئیس‌جمهور نیست!
- از یوزارسیف چه خبر؟!
- روحانی روزانه هزار بار باید از مردم ایران عذرخواهی کند.
- مردم آتش فتنه را خاموش کردند/ دولت، دولتمردان، مسئولین و نمایندگان مجلس انتقادات مردم را بشنوند. یادتان هست گفتید کالایی گران نمی‌شود؟ در شرایطی که دولتمردان پس از افزایش قیمت بنزین، قاطعانه اعلام کردند قیمت کالاهای دیگر حق افزایش ندارد، هم‌اکنون قیمت بسیاری از کالاها تحت‌تأثیر بنزین گران شده است.
- تمام کالا، اجناس، گوشت، مرغ، میوه، خودرو، تولید داخلی با مجوز و دستور دولت روحانی گران شده است.
- اینکه میگی خبر نداشتم، عذر بدتر از گناه است!
- روحانی به چه می‌خندید؟! یعنی خنده داره؟!
- از رحم اجاره‌ای اصلاح‌طلبان بیش از این هم انتظاری نداریم. علی برکت‌الله.
- کم‌کم زمان که بگذرد خواهند گفت تقصیر رقبا بود که نگذاشتند افکار عمومی قبل از اجرای طرح توجیه شود...!!!
- شش سال است که با همین روش حرف می‌زند...
- مقصر اصلی، دولت قبلی (احمدی‌نژاد) بود.

همچنین برخی کاربران سایت الف در این‌باره نوشته‌اند:

- متوجه شدیم دولتی که سال ۹۲ یک سبد کالا را با یک کشته و چند مجروح توزیع کرد و حالا طرح سهمیه‌بندی بنزین را با بی‌تدبیری تمام و عدم زمان سنجی با چندین کشته و ده‌ها مجروح اجرا کرد توان اداره امور جاری را ندارد.
- تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن، نتیجه برجام است اما متاسفانه دولت با بی‌تدبیری و سوءمدیریت خود به فشارها دامن می زند و با افزایش نرخ بنزین و افزایش مالیات‌ها فشار مضاعف به مردم وارد می‌کند.
- دولت توی پنج سال بنزین رو گرون نکرد  و یهو سه برابرش کرد. دقیقا جایی که برای عراق و لبنان یه خواب مشترک دیده بودند و برای ایران هم احتمالش می‌رفت.
- ژنرال زنگنه؟ بابا اینا سرباز صفر هم نیستند! بی‌خودی گندشون کردین ......
- واقعیت اینست که کارگزارانی‌ها و اصلاح‌طلبان توان اداره امور جاری کشور را ندارند و این موضوع را در ۳۲ سال بعد از انقلاب اثبات کرده‌اند و باید از سیاست کناره‌گیری نمایند.
- بنزین را گران کردند و می‌گفتند هیچ چیز را نمی‌گذاریم گران کنند حالا که همه چیز گران شده است از خواب می‌پرند و با تعجب می‌گویند باید گران نمی‌شد و گران شده است، حالا میگین چیکار کنم؟
- ریشه قضایا در ناتوانی دولت در شناسایی ثروتمندان و اخذ مالیات از ایشان است....مردم فرودست برای اخذ مالیات مستقیم و غیرمستقیم در دسترس دولتند.... عدم مبارزه با گرانی غیرمتعارف هم ناتوانی دیگر دولت است...

 

 

 

 

ایران

 

عقده‌گشایی دختر صدام علیه ایران

 

  خبر اول اینکه، همزمان با تشدید اعتراضات در شهرهای مختلف عراق رغد صدام حسین، دختر دیکتاتور پیشین عراق در پیامی به معترضین، یک فایل صوتی منتسب به پدرش را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد تا مردم عراق را علیه ایران تحریک کند.

به گزارش ایسنا در این فایل صوتی که تاریخ آن مشخص نیست، صدام می‌گوید: «آنها گمان می‌کردند که می‌توانند زنجیر به گردن‌تان بیندازند و شما را به تهران ببرند و عراق را به روستایی از توابع سرزمین فارس تبدیل کنند اما شما امیدشان را ناامید کردید و درس‌های بیشتری به آنان خواهید داد که شایسته‌ آن هستند.» رغد صدام حسین که دختر بزرگ صدام است، اکنون در اردن اقامت دارد. اخیراً در جریان اعتراضات عراق  افراد نقابدار کنسولگری ایران در نجف را به آتش کشیدند. پیش از این هم کنسولگری ایران در کربلا مورد تعرض قرار گرفته بود.

 

درخواست تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره اعتراضات بنزینی

 

  خبر دیگر اینکه، یک عضو هیأت رئیسه مجلس در نامه‌ای به رئیس مجلس، خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در مجلس برای تهیه گزارشی جامع از کشته‌شدگان، مصدومین و بازداشت شدگان حوادث آبان ماه شد. به گزارش ایسنا، در بخشی از نامه علیرضا رحیمی خطاب به علی لاریجانی آمده است: از آنجا که اکثریت آسیب‌دیدگان از مردم معترض و غالباً از طبقات ضعیف جامعه بوده‌اند و هیچ گونه همدلی و دلجویی از آنان به عمل نیامده و همین امر موجب دلخوری در بخش بیشتری را فراهم کرده است و از طرفی هیچ گونه گزارش موثقی از بازداشت‌شدگان وضعیت پرونده قضایی آن‌ها ارائه نشده؛ بنابراین تقاضا دارد با قید فوریت تدبیر فرمایید تا کمیته‌ای حقیقت‌یاب از مجلس شورای اسلامی زیر نظر هیأت رئیسه مجلس تشکیل گردیده و درخصوص افراد کشته شده و مصدومین و بازداشت شدگان حوادث آبان‌ماه و همچنین تدابیر وزارت کشور در مواجهه با اعتراضات خصوصاً نحوه مقابله نیروهای انتظامی و امنیتی گزارش جامعی تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارائه گردد.

 

مولوی عبدالحمید: خرید و فروش مواد مخدر حرام است

 

  دست آخر اینکه، امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و همچنین خرید و فروش آن‌ها از دیدگاه شرعی حرام است و علمای اهل سنت نیز بر این مطلب هم‌نظر هستند. به گزارش  فارس، مولوی عبدالحمید گفت: از آنجایی که ضرر و زیان مواد مخدر امری مسلم و شناخته شده است، در آن شک و تردیدی وجود ندارد، لذا امروزه، نقصان و ضرری که مواد مخدر برای همه‌ دنیا و جهان دارد، بر کسی مخفی نیست. بر همه افراد جامعه لازم است که در رابطه با جلوگیری از مواد مخدر و مبارزه با این پدیده‌ زشت و شوم، از خود آمادگی و تلاش نشان دهند.

 

 

 

 

خراسان

 

دستور دولت درباره افزایش رضایت مندی مردم چه شد؟

 

بررسی ها نشان می دهد پس از بیان گزارش مردادماه یک مقام مسئول در جلسه هیئت دولت مبنی بر اعلام نتایج طرح افکار سنجی و سنجش میزان رضایت مندی مردم از عملکرد دستگاه‌ها و ادارات دولتی در سطح ملی و استان‌ها، مصوبه‌ای در جلسه سوم شهریورماه هیئت وزیران مطرح و ابلاغ شده که طبق آن، نهادهای دولتی موظف بودند ضمن بررسی نتایج این نظرسنجی، تدابیر لازم را برای افزایش رضایت مندی مردم به عمل آورند.

 

وزارتخانه ای که برای کارمندان کلاس « تناسب اندام» گذاشت

 

یک نهاد مهم دولتی در نامه هفته های اخیر خود خطاب به مدیران یکی از دستگاه ها، از آن ها خواسته است با توجه به قرارداد منعقد شده در تابستان امسال، درخصوص برگزاری دوره آموزشی تناسب اندام برای هزار نفر از کارکنان معرفی شده از سوی آن وزارتخانه اقدام کند. طبق اطلاعیه مذکور، این برنامه ذیل طرح ویژه نهاد فوق برای ارتقای سلامت کارمندان از طریق ورزش، اجرایی خواهد شد.

 

 

 

 

آرمان

 

بودجه «خارج از شمول» رئیس مجلس!

 

حسن کامران، نماینده اصفهان می‌گوید: حداد عادل سه میلیارد تومان داشت، علی لاریجانی این بودجه را ۵۰ میلیارد تومان کرد و می‌خواهد آن را به ٧٠ میلیارد تومان هم افزایش دهد!

 

طعنه بیرانوند به آلودگی هوا

 

دروازه‌بان پرسپولیس به لغو شدن دیدار تیمش مقابل نساجی واکنش نشان داد. علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش واکنش جالبی به لغو دیدار پرسپولیس و نساجی نشان داد. او به طعنه نوشت: یا خدا از صاف بودن هوا دارم خفه میشم، من از اینجا دارم کوه‌های خرم‌آباد رو میببنم، انقدر هوا صافه.

 

اعتراف درباره گرانی بنزین

 

یک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه در مصوبه اخیر بنزین مجلس کاملا با آن مخالف بود و این موضوع هم در بودجه سال گذشته و هم در سال جاری مطرح و رد شده بود، زیرا نمایندگان می‌گفتند باعث تشنج می‌شود، گفت: البته الان من می‌گویم شاید اشتباه ما هم بود. اگر سال گذشته افزایش حداقلی را می‌پذیرفتیم نظام ناچار به افزایش حداکثری نمی‌شد.

 

لغو کنسرت علیرضا عصار

 

علیرضا عصار، خواننده با سابقه موسیقی پاپ، برگزاری کنسرت آذر خود را به زمانی دیگر موکول کرد. علیرضا عصار با انتشار پستی اینستاگرامی، به هواداران خود اطلاع داد که کنسرت ۲۷ و ۲۸ آذر در تالار وزارت کشور را لغو کرده و آن را در زمانی مناسب برگزار خواهد کرد. او در توضیح این تصمیم نوشته است: با توجه به اتفاقات اخیر و مسائل پیش‌آمده، شخصا تصمیم گرفته برگزاری این کنسرت را به زمانی دیگر موکول کند.

 

تشر به مخالفان دولت در قم

 

محسن غرویان گفت: چند وقت پیش عده‌ای در فیضیه آمدند و پلاکاردهایی در مخالفت با دولت در دست گرفتند که آیت‌ا... مکارم شیرازی تشر زدند و گفتند که هیچ کس حق ندارد خارج از حوزه بیاید و بدون اطلاع مراجع کارهایی را درون حوزه و فیضیه انجام بدهد. ایشان همچنین توصیه کردند که باید همه امور تحت نظر مراجع باشد، اما متاسفانه به کرات مشاهده شده است که غیرحوزوی‌ها از طلاب حوزه برای اهداف سیاسی‌شان استفاده می‌کنند.

 

دستگیری ۶ متخلف زیست‌محیطی

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سلسله از دستگیری ۶ متخلف زیست محیطی و کشف و ضبط پنج قبضه اسلحه شکاری از این متخلفین خبر داد. علیرضا رحیمی گفت: از این متخلفین شکار و صید، پنج قبضه اسلحه شکاری ساچمه‌زنی، یک قبضه تفنگ بادی، چهار قطعه کبک، ۶۰ قطعه ماهی و لاشه دو راس گراز کشف و ضبط گردید. علیرضا رحیمی گفت: پرونده این متخلفین پس از واریز جریمه ضررو زیان وارده به محیط زیست تحویل مراجع قضائی شد. وی افزود: ادوات کشف شده از این متخلفین طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید تا صدور رای قطعی دادگاه به صورت امانی زیر نظر این اداره باقی می‌مانند.

 

عقده‌گشایی دختر صدام علیه ایران

 

همزمان با تشدید اعتراضات در شهرهای مختلف عراق رغد صدام حسین، دختر دیکتاتور پیشین عراق در پیامی به معترضان، یک فایل صوتی منتسب به پدرش را در توئیتر منتشر کرد تا مردم عراق را علیه ایران تحریک کند. در این فایل صوتی که تاریخ آن مشخص نیست صدام می‌گوید: آنها گمان می‌کردند که می‌توانند زنجیر به گردنتان بیندازند و شما را به تهران ببرند و عراق را به روستایی از توابع سرزمین فارس تبدیل کنند، اما شما امیدشان را ناامید کردید و درس‌های بیشتری به آنان خواهید داد که شایسته آن هستند. رغد صدام حسین که دختر بزرگ صدام است اکنون در اردن اقامت دارد.

 

محکوم به فعالیت در سروش و ایتا

 

رئیس شعبه ۱۰۲کیفری شهرستات عنبرآباد استان کرمان گفت: شهروند متخلف این شهرستان که اقدام به توهین لفظی به مامور دولت حین انجام وظیفه کرده بود به جای مجازات حبس تعزیری به تبلیغ حمایت از کالای ایرانی زیر نظر اتاق اصناف و فعالیت در پیام‌رسان داخلی سروش و ایتا محکوم شد. محمد فرجام طاهری افزود: حذف برخی از مجازات‌های غیر سودمند و تغییر شیوه اجرای برخی دیگر از مجازات‌ها از این تغییر رویکرد حکایت دارد. فرجام طاهری تصریح کرد: ناکارآمدی اثر اصلاحی مجازات حبس بر محکومان و افزون بودن عیوب حبس‌های کوتاه مدت و تولید آسیب‌های اجتماعی دیگر برای افراد زندانی و خانواده آن‌ها سبب شده تا حکم کیفری در زمان تعیین مجازات در جرائم خرد و کم‌اهمیت مجازات‌های جایگزین حبس و صدور حبس تعلیقی را بیش از پیش مدنظر قرار دهد.

 

تصمیم جنجالی در بازی سپاهان-استقلال

 

در دقیقه ۵۱ بازی استقلال-سپاهان سانتر میلیچ از روی نقطه کرنر را کی‌روش‌استنلی با دست دفع کرد که در تصمیمی عجیب داور این صحنه را پنالتی اعلام نکرد. بعد از این صحنه نیمکت نشینان استقلال به شدت به داور بازی اعتراض کردند و بعد از اینکه توپ به اوت رفت بازیکنان استقلال بودند که به سمت زاهدی‌فر حمله‌ور شدند و از او خواستند که تصمیم خود را عوض کند که البته این موضوع با مخالفت داور بازی همراه شد. این انفاق باعث شد جریان بازی دقایقی متوقف شود هرچند که در نهایت تصمیم داور عوض نشد. زاهدی‌فر فصل قبل هم داور بازی استقلال برابر سپاهان بود که گل سالم علی کریمی را مردود اعلام کرد و به نظر می‌رسد تصمیم او در بازی امروز می‌تواند با واکنش شدید باشگاه استقلال همراه باشد.

 

استفاده نکردن موسس توئیتر از گوگل!

 

جک دورسی بنیان‌گذار و مدیرعامل کمپانی توئیتر در توئیتی با کنایه به گوگل اعلام کرد که استفاده از موتور جست‌وجوی DuckDuckGo را که به مساله حفظ حریم شخصی کاربران توجه خاصی دارد، ترجیح می‌دهد. توئیت جنجالی دورسی در بحبوحه انتقادات اخیر از جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران توسط غول فناوری گوگل منتشر شد. مدیرعامل توئیتر نوشت: «عاشق DuckDuckGo هستم. مدتی است که از آن به‌عنوان موتور جست‌وجوی پیش‌فرض خود استفاده می‌کنم. نرم‌افزارش از آن هم بهتر است.» برخلاف گوگل، DuckDuckGo اطلاعات جست‌وجوی کاربرانش را ذخیره نمی‌کند. این بدان معناست که در این موتور جست‌وجو از تبلیغات هدفمند و نتایج شخصی شده خبری نیست.

 

انتقال ۱۸ محکوم از تایلند به ایران

 

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری از انتقال ۱۸ تن از محکومان ایرانی از تایلند به کشور مان خبر داد. محمود عباسی در این باره اظهار کرد: هجده تن از محکومان زندانی ایرانی که سال‌ها دوران محکومیت خود را در زندان‌های تایلند می‌گذرانیدند در دو نوبت به کشور منتقل و تحویل مسئولان ذیربط شدند. وی اتهام اکثر این افراد را قاچاق مواد مخدر اعلام کرد و تاکید کرد: این محکومان باید ادامه محکومیت خود را در زندان‌های کشور بگذرانند.

 

احتمال نبش قبر میترا استاد

 

دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی، برای تعیین عمد یا شبه‌عمد بودن با حضور وکلا، متهم، عوامل بررسی صحنه جرم و کارشناسان رسمی دادگستری برگزارشد. در ادامه جلسه قاضی کشکولی از کارشناسان پزشکی قانونی پرسید، با توجه به صحبت‌های محمدعلی نجفی چرا استخوان جناق آسیبی ندیده است؟ که وی پاسخ داد: بنده از دکتر میرویسی (اولین کسی که جسد را معاینه کرد) دلیل این اتفاق را پرسیدم که وی پاسخ داد: احتمالاً به دلیل خون‌آلود بودن جسد دقت زیادی صورت نگرفته است و ممکن است تَرَکی برداشته شده، اما ثبت نشده باشد؛ لذا می‌توان با نبش قبر و بررسی جسد، آسیب جناق سینه را بررسی کرد.

 

آخرین وضعیت روح‌ا... زم

 

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به برخی شایعه‌ها مبنی بر رخداد اتفاقی برای زم در زندان، تاکید کرد: «در پرونده زم علاوه بر مسائل امنیتی، حفظ جان متهم هم حائز اهمیت است و باید مراقب بود. محمدجواد جمالی نوبندگانی گفت: «من فکر می‌کنم باید اجازه دهیم در مورد مسائل امنیتی، ابتدا حریم‌های امنیتی حفظ شود. ثانیاً اگر اطلاعات غیررسمی و رسمی هم به دست ما می‌رسد، شاید به ادامه کار امنیتی و تحقیقات ضربه بزند، بنابراین باید در اعلام آن دقت شود.» او با ذکر اینکه هنوز خبری در مورد پرونده زم از سوی مقامات اعلام نشده است، ادامه داد: «ممکن است برخی از اخبار مربوط به پرونده زم موثق و تایید شده نباشد.»

منبع: مشرق
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطالب