به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      
امروز ملت ایران هوشیارتر از همیشه در صحنه اند؛

۱۳ آبان ماه تنها، روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نیست بلکه یکی از نقاط عطف تاریخ بشر در شکستن هژمونی طاغوت و هیمنه پوشالین استکبار است و به همین دلیل امام خمینی رحمه الله علیه فروریختن لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم نامیدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۱۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۴۲۸۹

پایگاه رهنما:

 سازمان بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز یوم الله 13 آبان، اعلام کرد که جوانان انقلابی ایران زمین، راهی را که گذشتگان ولایت مدار در سال های پیش با اقتدار آغاز کرده، با قوت و قدرتی بیشتر ادامه خواهند داد.

 

 معاونت روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز یوم الله 13 آبان، اعلام کرد که جوانان انقلابی ایران زمین، راهی را که گذشتگان ولایت مدار در سال های پیش با اقتدار آغاز کرده، با قوت و قدرتی بیشتر ادامه خواهند داد.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلَّذِینَ ءَامَنُواْ یُقَاتِلُونَ فیِ سَبِیلِ اللَّهِ وَ الَّذِینَ کَفَرُواْ یُقَاتِلُونَ فیِ سَبِیلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِیَاء الشَّیْطَانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطَانِ کَانَ ضَعِیفًا» «کسانی که ایمان دارند، در راه خدا پیکار می کنند و آنها که کافرند، در راه طاغوت؛ پس شما با یاران شیطان پیکار کنید؛ زیرا نقشه شیطان، ضعیف است. (نساء- 76)

13 آبان ماه تنها، روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نیست بلکه یکی از نقاط عطف تاریخ بشر در شکستن هژمونی طاغوت و هیمنه پوشالین استکبار است و به همین دلیل امام خمینی رحمه الله علیه فروریختن لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم نامیدند.

در ایامی که مصادف با شور و معرفت عاشورایی و تلاقی معنایی استکبارستیزی در سعه وجودی زمان است، یوم¬الله 13 آبان هویتی جدید به خود می گیرد. هویتی از جنس انسجام و اتحاد درونی که با شور حسینی درآمیخته و در مشت های گره کرده مردم ولایت مدار و شهید پرور ایران اسلامی، قدرت جبهه حق را به رخ استکبار جهانی بکشاند.

امروز با جرأت می توان صدای خرد شدن استخوان رژیم کودک‌کش آمریکا و فریاد تنفر ملت ها از حکام کاخ سفید راشنید تا آنجا که امام خامنه ای دامت برکاته فرمودند: سیزده آبان فرو ریختن هیمنه‏ى سلطه‏ى آمریکائى و استکبار آمریکائى در ایران و در جهان بود.

بسیج به دشمنان زبون و اربابان آمریکایی نیز هشدار می دهد چهل سالگی دوم نظام اسلامی آغاز شده و به قول رهبر و مقتدایمان دوران پختگی و نشاط انقلاب با قدرت، با حفظ استعدادها و با برافراشته بودن پرچم های اصلی، همچنان دارد به پیش می رود.

سازمان بسیج مستضعفین ضمن گرامی داشت 13 آبان ماه تاکید می کند این روز، روز استوارى ملت ایران در مقابل ترفند استکبار جهانی است و جوانان انقلابی ایران زمین، راهی را که گذشتگان ولایت مدار در سالهای پیش با اقتدار آغاز کرده، با قوت و قدرتی بیشتر ادامه خواهند داد و در این راه، استوارتر از گذشته ضمن حمایت از ملت های مظلوم جهان، مبارزه با استکبار و ظلم را سرلوحه حرکت خروشان خویش قرار خواهند داد.


وعده ما: راهپیمایی باشکوه یوم‌الله 13 آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی در اقصی نقاط ایران اسلامی».

 

امروز ملت ایران هوشیارتر از همیشه در صحنه اند؛

فریاد بلند مرگ بر آمریکا در چهل سالگی انقلاب شنیدنی تر است 2

 

13 آبان رایحه خوش اقتدار یک ملت

به گزارش قدسنا، سیزده آبان در تاریخ ملت ایران حلاوتی ماندگار دارد. روزی که ابهت ابر قدرت امریکا فروریخت. روزی که امریکا از ایران به بیرون پرت شد. روزی که ملت از نیم قرن جنایت امریکا و رژیم مزدور پهلوی عقده گشود. سیزده آبان روز بزرگی است، بزرگتر از 22 بهمن. زیرا در بهمن رژیم وابسته به امریکا را ساقط کرد و در آبان خود امریکا را از ایران اخراج کرد.

 

چهل سال ایران در مقابل همه فشارها و تهدیدات مجموعه جریان سطله به رهبری امریکا ایستادگی کرد و در همه این چهل سال یک شعار واحد در راس همه این ایستادگی ها قرار داشت" مرگ بر امریکا".

مرگ بر امریکا تنها یک شعار نیست بلکه مانیفست ملت ایران برای استقلال و برای بازگشت به شکوهی است که قرن ها از آن باز داشته شده است. مرگ بر امریکا در واقع "نه " بزرگ یک ملت است به وابستگی به دیگری.

مرگ بر امریکا یک لبیک به خود باوری یک ملت است. مرگ بر امریکا سلام شیرینی است به عزت و شکوه یک ملت به نام ایران. چهل سال است ملت ایران مجموعه ای از فشارها و تهدیدات را تحمل کرده است و نه تنها "وا" نداده است بلکه قامت افراشته تر داشته است.

 چهل سال است استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل با رژیم های وابسته عربی منطقه از برنامه های خود برای جلوگیری از "نفوذ" ایران در سطح منطقه خبر می دهند و از هزینه هایی که در این عرصه کرده اند سخن می گویند.

 دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا رسما اعلام کرد ؛ دولت این کشور بیش از 7 تریلیون دلار برای جلوگیری از "نفوذ" ایران در سوریه و عراق هزینه کرده است اما در این راه نه تنها دستآوردی نداشته است بلکه ایران هم در عراق و هم در سوریه و هم در دیگر کشورهای منطقه از نفوذ عمیقی برخوردار شده است.

 

امیر سابق قطر در شبکه الجزیره این کشور رسما اعلام می کند رژیم های عربی بیش از 150 میلیارد دلار برای نابودی سوریه به عنوان حلقه طلایی محور مقاومت به رهبری ایران هزینه کرده اند اما موفقیتی کسب نکرده اند. اینک ایران از چنان رفعتی برخوردار است که کشور روسیه به عنوان یک قدرت بزرگ جهانی خود را برای شکست مهمترین رقیب و دشمن خود یعنی امریکا ناگزیر از ماندن در کنار ایران می داند. روسیه برای شکست امریکا در سوریه با ایران رای زنی می کند.

 

 ترکیه که زمانی در اوج وابستگی به امریکا بود اینک در بحران سوریه که یک تهدید امنیتی برای این کشور محسوب می شود در کنار ایران و روسیه قرار گرفته است. کشورهای اروپایی که شهره در سیاست های امپریالیستی و استعماری هستند برای حل چندین بحران در سطح منطقه به سمت ایران به عنوان مهمترین و موثر ترین کشور منطقه آمده اند. چهل سال با شعار مرگ بر امریکا و شعار همزاد آن یعنی مرگ بر اسرائیل گذشت و اینک مراکز نظامی و امنیتی اسرائیل تاکید دارند استمرار حیات اسرائیل با جدی ترین تهدید تمام دورانش روبرو است که خاستگاهش ایران است.

یعنی شعار مرگ بر اسرائیل به حوزه عمل گام نهاده است.امریکا با اشغال دو کشور افغانستان و عراق در دو سوی شرق و غرب ایران تلاش کردد ایران را محاصره کند اما ایران اکنون پر نفوذ ترین کشور در افغانستان و عراق است. نفوذی که تنها بر پایه حسن همجواری و یاریگری اسلامی به وقت نیاز ایجاد شده است.

 

چهل سال گذشت و ایران، انقلابی ماند . چهل سال گذشت و اندیشه انقلاب اسلامی، در گستره جهان اسلام گسترده شد. چهل سال گذشت و شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل در جهان اسلام فراگیر شد. یعنی چهل سال گذشت و ایران با تکیه بر آرمان های انقلابی اش قامت افراشته ایستاده است. اینک در چهل سالگی انقلاب ایران، نقاب ها از چهره دور کرده اند و آشکارا به میدان آمده اند. ترامپ در نشست ریاض با حضور 54 رهبر کشورهای اسلامی برای مقابله با نفوذ ایران دستور العمل تشکیل ناتوی عربی را با حضور امریکا و اسرائیل صادر می کند. رژیم های عربی موظف به آشکار سازی روابط با اسرائیل می شوند. اسرائیلی که به فرموده قرآن کریم شدیدترین و بدترین دشمن نسبت به مومنان است " لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا  " و با این انتخاب خود مصداقی روشن برای " وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا " شدند. یعنی در دشمنی با جهان اسلام با یهود برابر شدند.

 

امریکا و اسرائیل و رژیم های وابسته عربی با هیاهوی بسیار و با خبر دادن از طرح و برنامه های خود برای منطقه و ایران تلاش دارند بر ناکامی ها و شکست هایشان در برابر اراده ملت بزرگ ایران و دیگر مللی که با تاسی از اسلام و انقلاب، اراده بزرگی کرده اند، سرپوش نهاده و به نوعی با ایجاد فضای ترس و ناامیدی در جوامع اسلامی و خصوصا ایران، خود را برنده این جنگ چهل ساله نشان داده و امیدوارند که با این اقدام در جامعه ایران تخم تردید و تسلیم بکارند.

 

غافل از اینکه ملتی که حلاوت پیروزی بزرگ را چشیده و شیرینی بازگشت به عزت و شکوه در مذاقش خوش نشسته است و اراده کرده است تا جایگاه تاریخی خود را بازیابد، هرگز از سختی ها و مرارت ها نمی هراسد و ناامیدی در آن راهی ندارد. بلکه هر روز که می گذرد شاداب تر گام به سمت و سوی قلل رفعت و جلال می نهد. حضور پر شور در اربعین امسال خود گواهی است آشکار بر این معنا. امسال ارزش ریال در برابر ارز های خارجی افت شدید داشت و هزینه های سفر به عراق برای اربعین چهار برابر شد اما بیش از دو میلیون ایرانی عاشق به خیل اربعین پیمایان پیوستند. زیرا اربعین را دیانتِ عینِ سیاست و سیاستِ عینِ دیانت می دانند.

پس تردید نباید کرد که هیاهوی امریکا و اسرائیل و جاهلیت مدرن در واقع پنهان کردن ترس و شکست هایشان از اراده ایران اسلامی است و ملت ایران با حضور شکوهمند خود در مراسم سیزده آبان که در ایران به روز مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است، خبر از استمرار اراده خود برای رسیدن به آرمان بزرگ ایران خواهند داد تا امید همچنان در میان ملل مستضعف بدرخشد.

منبع :  خبرگزاری قدس (قدسنا)

مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطالب