به پایگاه خبری تحلیلی رهنما خوش آمدید.      آخرین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری تحلیلی رهنما دنبال کنید.      

در پی تیراندازی دو موتورسوار با کلت، یکی از مدافعان حرم در مقابل منزلش ترور و به شهادت رسید.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۱
کد خبر: ۱۱۸۴۷

پایگاه رهنما:

سرهنگ پاسدار «صیاد خدایی» یکی از مدافعین حرم روز گذشته در خیابان مجاهدین اسلام و در مقابل منزل خود توسط دو موتورسوار با اسلحه کلت مورد سوءقصد قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل شد.
وی در حالی ترور شد که در داخل ماشین خود (پراید) در مقابل منزل مسکونی‌اش قرار داشت.
همسر وی اولین فردی بود که با پیکر این شهید مدافع حرم روبه‌رو شد.
اطلاعیه سپاه پاسداران
روابط عمومی کل سپاه نیز در اطلاعیه‌ای با اعلام این خبر اقدام جنایتکارانه تروریستی ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی در شهادت یکی از مدافعان سرافراز حرم را محکوم کرد و افزود: عصر یکشنبه در یکی از کوچه‌های منتهی به خیابان مجاهدین اسلام در شرق تهران، مدافع حرم «سرهنگ پاسدار صیاد خدایی» هدف جنایت تروریستی ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی قرار گرفت.
این اطلاعیه با تبریک و تسلیت شهادت مدافع سرافراز حرم «سرهنگ پاسدار صیاد خدایی» به خانواده معظم وی تاکید کرد: اقدام لازم برای شناسایی و دستگیری ضارب یا ضاربین پیش‌بینی و در حال انجام است.
روایت شاهدان عینی از ماجرای ترور شهید صیاد
فارس در خبری نوشت: روایت شاهدان عینی از ماجرای ترور شهید صیاد نشان می‌دهد یک دستگاه پراید دقایقی پیش از عملیات ترور، مسیر تردد خودروها از خیابان قائن به کوچه غلامیان را مسدود کرده است.
یکی از شاهدان عینی حادثه ترور به فارس گفت: دقایقی قبل از ترور که از خیابان قائن قصد ورود به کوچه غلامیان را داشتم با یک دستگاه خودرو پراید مواجه شدم که عرض کوچه را بسته بود و در حالی که درب صندوق عقب خودرو را باز نگه داشته بود اجازه ورود به خودروها نمی‌داد.
وی ادامه داد، ماشین‌ها مجبور شدند مسیر را دور زده و از طرف دیگر کوچه از خیابان مجاهدین اسلام وارد کوچه غلامیان شوند.
شاهد دیگر ماجرا که از همسایگان شهید صیاد و اولین کسی است که با اورژانس تماس می‌گیرد نیز می‌گوید همزمان با صدای ممتد تیراندازی صدای گاز شدید یک دستگاه موتور سیکلت در کوچه را شنیده است.
او می‌گوید وقتی خودم را به کوچه رساندم با پیکر نیمه‌جان شهید صیاد مواجه شدم و بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم.
دستور ویژه رئیس کل دادگستری تهران
برای شناسایی عوامل اقدام تروریستی
در پی این ترور ناجوانمردانه «علی القاصی» رئیس کل دادگستری استان تهران به دادستان تهران دستور داد تا در شناسایی و دستگیری عوامل این اقدام جنایتکارانه تسریع شود.
رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین بر تسریع در صدور دستورات قضایی لازم به‌منظور شناسایی عوامل دخیل در این جنایت
تاکید کرد.
دادستان تهران هم در پی دستور رئیس کل دادگستری استان تهران، شخصاً در صحنه جرم حاضر شد و به‌صورت میدانی در جریان نحوه و چگونگی انجام این اقدام جنایتکارانه قرار گرفت.
رسانه صهیونیستی:
این ترور پیام مستقیم اسرائیل به ایران است
روزنامه صهیونیستی معاریو در خبری مدعی شد: ترور (شهید) خدایی ربطی به برنامه هسته‌ای ایران ندارد و به نظر می‌رسد این ترور مربوط به حضور ایران در سوریه است و پیام مستقیم اسرائیل به ایران
است.

منبع: کیهان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: