نظر امام خمینی(ره) درباره چندهمسری
امام خمینی (ره) نه‌تنها در طول عمر بابرکت خود یک همسر اختیار کردند بلکه این مساله در نزد ایشان آن قدر قبیح بود که کلاس درس استاد خود را که به این امر مبادرت کرده بود، ترک کردند.
«وجدان کاری»؛ یک سوزن به مردم، یک جوال‌دوز به مسئولان
«سبک زندگی» در گام دوم انقلاب - بخش ششم
همه ما خواه‌ناخواه و البته به‌طور طبیعی، از دیدن پیشرفت و توسعه کشورهایی که تا چند دهه قبل، سطح کیفی بالایی در رفاه و توسعه نداشته‌اند، متعجب می‌شویم و گاهی به فکر فرومی‌رویم که راز پیشرفت آنها چیست؟
وقتی پرخاشگری جای گفت‌وگو را می‌گیرد!
«سبک زندگی» در گام دوم انقلاب - بخش پنجم
تحقق «سبک زندگی ایرانی اسلامی» یکی از مهم‌ترین نیاز‌های جامعه ایرانی در گام دوم انقلاب اسلامی است. رسیدن به الگوی متعارف و در دسترس از «سبک زندگی ایرانی اسلامی»، نیازمند بستر‌های مختلفی است که باید در حوزه‌های مختلف روابط فردی، خانوادگی و اجتماعی آحاد مردم موردتوجه قرار گیرد.
پاسخ امام خامنه‌ای به نامه یک دختر نوجوان درباره ورود به عرصه تکلیف الهی
رهبر معظم انقلاب در پاسخ به نامه یک دختر نوجوان درباره ورود به عرصه تکلیف الهی نوشتند: سعی کنید دستورات خدا را یاد بگیرید و به آن عمل کنید.
رسالت زنان در خانه و اجتماع
«سبک زندگی» در گام دوم انقلاب - بخش سوم
«سبک زندگی» در هر جامعه‌ای، ازیک‌طرف حال و هوای امروز آن جامعه را نشان می‌دهد و از طرف دیگر، وضعیت فردای آن را به تصویر می‌کشد.
ترویج ازدواج سفید و بارداری بدون ازدواج در یک نمایش
تجربه های اخیر از عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
نمایش "تجربه های اخیر" که با ژانر اجتماعی روی صحنه است با روایت زن و مرد غربی از ارتباطات شخصیشان شروع می شود.
نظر رهبر انقلاب درباره چند همسری/ خدا یکی و محبت یکی و «یار» یکی
دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای نظر ایشان درباره مسأله چندهمسری را اعلام کرد.
«شب‌نشینی» چطور به خاطره‌ها پیوست؟
در فرهنگ عامه و در شب‌های طولانی پاییز، جای یک سنت کاملاً ایرانی خالی است؛ سنتی که ما را یاد بزرگتر‌ها و در کنار آن، گرمای کرسی و تنقلات خاص آن روز‌ها می‌اندازد و ابیات شاهنامه و قصه‌ها و مثل‌ها را برایمان تداعی می‌کند؛ سنتی به نام شب‌نشینی!
سهم رسانه ملی در «تفریح سالم» خانواده‌ها
«تفریح سالم» یکی از جنبه‌های زندگی انسان است که در کنار همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی مانند مناسک مذهبی، کسب روزی حلال، مشارکت اجتماعی، تربیت فرزندان و مسائل دیگر به آن توجه می‌شود
آخرین دست‌نوشته شهید طیب حاج‌رضایی ساعاتی قبل از تیرباران+تصویر
شهید طیب حاج‌رضایی که در تاریخ انقلاب از او با عنوان «حر نهضت اما‌ خمینی» یاد می‌شود، در قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ عمق پیوستگی خود را با مرجعیت شیعه به اثبات رساند.
قبلی۳بعدی