سازمان سنجش زمان برگزاری کنکور‌های سال ۹۹ را اعلام کرد.
تشریح ۴ مشکل جدی معلمان در رتبه‌بندی/ نامه‌نگاری حاجی‌بابایی با رئیس سازمان استخدامی
فرهنگیان کشور در نامه‌ای ۴ مشکل رتبه‌بندی را شرح دادند و در همین رابطه حمیدرضا حاجی‌بابایی از رئیس سازمان اداری و استخدامی خواست تا مشکلات بررسی شود.
چگونه در روز‌های برفی ایمن رانندگی کنیم؟
در روز‌های برفی حجم تصادفات شهری تا چندبرابر افزایش می‌باید. با این حال با رعایت چند نکته ساده می‌توانید در هوای برفی رانندگی بدون خطری را تجربه کرده و سالم به مقصدتان برسید.
زمان دقیق اجرای
وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه در طرح رتبه‌بندی، فرهنگیان در ۵ رتبه تقسیم می‌شوند و متناسب با مدرک تحصیلی، سابقه، صلاحیت تخصصی و حرفه‌ای در این رتبه‌ها قرار می‌گیرند، زمان اجرای این طرح را اعلام کرد.
هیچ دانش‌آموزی از این حقوق پنهان و پایمال شده خود خبر ندارد!
اگرچه اوضاع حقوق دانش‌آموزان بر روی کاغذ خوب است و از منشور حقوقی گرفته تا شورا و مجلس به اسم آن‌ها ثبت شده، اما در واقعیت و میدان اجرا اوضاع چندان هم خوب نیست و مصادیق بی‌توجهی به حقوق دانش‌آموز در بخش‌های مختلف بیشمار است.
درس‌های ۱۳ آبان برای دانش‌آموزان امروز و فردا
به مناسبت روز «دانش‌آموز»
در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن، در دفاع مقدس ۸ ساله که به دفع تجاوز دشمن و رفع خطر نابودی کشورمان منتهی شد، دانش‌آموزان هم مانند همه اقشار، نقش تعیین‌کننده‌ای داشته‌اند که گواه آن، تقدیم بیش از ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید و هزاران دانش‌آموز جانباز و آزاده بوده است.
دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه طبق مصوبه این شورا امکان آموزش ۵ زبان خارجی دیگر در کنار انگلیسی در مدارس وجود دارد، گفت: طرح مجلس برای رفع انحصار از زبان انگلیسی مخالف عدالت آموزشی است.
ورزش خانوادگی؛ فرصتی برای نشاط اجتماعی
به مناسبت روز «تربیت‌بدنی و ورزش»
غرق شدن در زندگی ماشینی و وابستگی بیش‌ازحد به فناوری، در عین مزایایی که در ایجاد رفاه و سرعت در انجام فرآیند‌ها دارد، از دو جهت برای ایرانی‌ها و خانواده‌های آنان دارای آسیب بوده است؛ اول اینکه میزان تحرک بدنی و ورزش را برای افراد کاهش داده و از سوی دیگر، با ایجاد فاصله بین اعضای خانواده، نشاط خانوادگی و فرصت‌های باهم بودن را تا حد زیادی کم کرده است؛ اما برای حل چنین مشکلی چه تدابیری می‌توان اندیشید؟
خانواده و مدرسه؛ دو بال پرنده تعلیم و تربیت
نقش خانواده در فرایند تعلیم و تربیت چیست؟
برای همه ما بزرگ‌تر‌ها نام انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس و جلسات این انجمن‌ها، خاطره مشترکی از دوران مدرسه و دانش‌آموزی را به دنبال دارد که ناخودآگاه نیاز‌های مالی و مشکلات اداره مدارس و استمداد مدیران مدارس از اولیای دانش‌آموزان برای کمک به حل این مشکلات به یادمان می‌آید؛
دانش‌آموزان، فضای مجازی و یک هشدار
به بهانه شروع سال تحصیلی، بد نیست به این نکته توجه شود که نوجوانان و دانش‌آموزان، مهم‌ترین دنبال کنندگان صفحات مجازی بازیگران داخلی و خارجی، فوتبالیست‌ها و تبلیغات مد و فشن هستند؛ این در حالی است که برخی افراد مشهور (سلبریتی‌ها) از این فرصت سوءاستفاده کرده و در جهت منافع خودشان از این موضوع بهره‌برداری می‌کنند؛ اما سؤال مهمی وجود دارد این است که نقش والدین و معلمان در هدایت دانش‌آموزان و آموزش «سواد رسانه‌ای» به آن‌ها چیست؟
قبلی۴بعدی